MK: a szünet után kinyílt az olló, az MTK hatot vágott a vármegyei ellenfelének

B. D. K.B. D. K.
2023.09.17. 14:56
Az MTK hozta a kötelezőt (Fotó: Földi Imre, archív)
A labdarúgó NB I-ben szereplő MTK Budapest idegenben 6–1-re győzte le a negyedosztályú Gesztelyt a Magyar Kupa 3. körének vasárnapi első mérkőzésén, és ezzel ott van a legjobb 32 között.

Az első osztályú MTK esélyeshez méltóan kezdte a mérkőzést, hiszen Molnár Rajmund góljával már az első percben megszerezte a vezetést (0–1). A negyedosztályú Gesztely azonban nem roppant meg, és pár perccel később Porkoláb Botond 25 méterről óriási kapufás gólt lőtt (1–1).

Nem kis meglepetésre az NB I-es csapat az első félidőben újabb gólt már nem tudott szerezni.

A 60. percben aztán Molnár beadására Stieber Zoltán érkezett, és erősen, laposan lőtt a kapuba (1–2). A 73. percben ismét ez a két játékos játszott össze, de ezúttal Molnár volt eredményes (1–3).

A vége nagyon sima lett: Molnár Rajmund a harmadik gólját is meglőtte (1–4), aztán két perc múlva az előző találatnál gólpasszt jegyző Kovács Patrik is kilőtte a hosszú sarkot (1–5). A rendes játékidő utolsó percében végül Kovács állította be a 6–1-es végeredményt.

Továbbjutott az MTK.

MAGYAR KUPA
3. FORDULÓ (A 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT)

GESZTELY FC SPORT-BAU–MTK BUDAPEST 1–6 (1–1)
Gesztely,
1500 néző. Vezette: Takács Ákos (Benkő Róbert, Vilmányi Simon)
GESZTELY: Szegő (Zilahy, 83.) – Lőrincz, Lénárt, Mészáros Gy., Horváth S. (Berta, 78.) – Erdélyi (Gondos, 83.), Juhász V. (Bíró B., 65.), Porkoláb, Sipos J. – Kalocsai, Szilágyi Sz. (Glonci, 65.). Vezetőedző: Simon Imre
MTK: Rácz G. – Varju, Kocsis G., Vadnai – Miknyóczki, Végh B., Biben, Zuigéber (Kovács P., 76.) – Stieber Z., Zsóri, Molnár R. Vezetőedző: Horváth Dávid
Gólszerző: Molnár R. (0–1) az 1., Porkoláb (1–1) a 9., Stieber Z. (1–2) a 60., Molnár R. (1–3) a 73., Molnár R. (1–4) a 79., Kovács P. (1–5) a 81., Kovács P. (1–6) a 89. percben
Simon Imre:
– Nem kell szégyenkeznünk, sőt le a kalappal a játékosok előtt, akik jó hírét vitték a településnek, s nagy-nagy örömet szereztek az itt élő embereknek. Teljesítményünk bizakodással tölthet el bennünket a bajnokságban.
Horváth Dávid: – Sohasem szeretem, ha az első percben gólt rúgunk, mert így elkényelmesedik a csapat. A hatvanadik percben megtört a hazaiak ellenállása. Elkezdtünk gyorsabban, pontosabban futballozni, és végül kijött a két csapat közötti különbség.

KÉSŐBB
III. Kerületi TVE (NB III)–Diósgyőri VTK 2–6
Pilisi LK (vármegyei I.)–Kisvárda Master Good FC 0–5
Körösladányi MSK (NB III)–Gyirmót FC Győr (NB II) 0–0 – 11-esekkel: 0–3
Zsámbéki SK (vármegyei I.)–ETO FC Győr (NB II) 0–2 (Csóka B. 41., Boldor 90.)
Szentlőrinc (NB III)–BVSC-Zugló (NB II) 1–0 (Hleba 95.)
Termálfürdő FC Tiszaújváros (NB III)–Nyíregyháza Spartacus FC (NB II) 1–1 – 11-esekkel: 3–5 (Tóth Borisz 18., ill. Pataki 87.)
PTE-PEAC (NB III)–Kaposvári Rákóczi FC (NB III) 0–2 (Hampuk 2., 19.)
Kelen SC (NB III)–Bonyhád-Majos (NB III) 1–0 (Godányi 93.)