Nem született gól a Budapest Honvéd és a Puskás Akadémia találkozóján

BODNÁR ZALÁN (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)BODNÁR ZALÁN (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)
2022.02.26. 16:50
Nenad Lukics bűvöli a labdát (Fotó: Tumbász Hédi)
Egy kezezés miatt meg nem adott Batik-gólon kívül nem talált be a Honvéd a Puskás Akadémiának, amelynek gól híján (0–0) szintén csak egy ponttal kellett beérnie a labdarúgó NB I 22. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB I
22. FORDULÓ

Budapest Honvéd–Puskás Akadémia 0–0
Budapest,Bozsik Aréna, 2472 néző.Vezette:Erdős

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

A kispestiek védője, Baráth Botond és Erdős József játékvezető – ők ketten maradtak hírmondónak a kezdőcsapatokban a nyolc és fél évvel ezelőtt, 2013 augusztusában játszott mérkőzésről, amelyen először találkozott az NB I-ben a két csapat. (Hidi Patrik pedig a hazai kispadon – később be is állt.) Azóta is rendre ádáz csatákat vívnak egymással az élvonalban. Bíztunk benne, hogy ezen a mérkőzésen, amikor először lép pályára az új Bozsik Arénában a PAFC, nem a játékvezető lesz a főszereplő, Erdős József igyekezett is gyorsan lecsillapítani a kedélyeket, már a negyedik percben sárga lapot adott Nagy Zsoltnak.

Egy másik Zsolt, a felcsútiak vezetőedzője, Hornyák újra ott volt a kispadon, miután koronavírus-fertőzés miatt az elmúlt két mérkőzést kénytelen volt kihagyni (mindkettőt elveszítette a Puskás Akadémia). A csapat első számú centere, Libor Kozák a múlt héten ugyan visszatért sérülése után, de a jelek szerint nincs még megfelelő formában, mert ezúttal a kispadra szorult. Távollétében több középcsatárral is próbálkoztak korábban a felcsútiak, leginkább Jakub Plsek kapta meg a feladatot, ő azonban ezúttal védekező középpályásként játszott, és a máskor a szélről induló Skribek Alent próbálta most ki elöl a felcsúti klub szakvezetője.

A Honvéd próbálta irányítani a játékot és birtokolni a labdát, de rendkívül agresszíven letámadott a Puskás Akadémia. A megszerzett labdákkal viszont sokszor nem tudtak mit kezdeni a vendégek, a Honvédnak több helyzete volt az első félidőben. Mohammed Kadiri és Dejan Drazsics tizenhatoson belüli lövésénél nagy bravúrral védett Markek Tamás, és a félidő hajrájában, amikor már ő sem segíthetett, a Bozsik Aréna kapufája is a felcsútiakkal volt: Nenad Lukics csúsztatott fejese csattant a lécen. Igaz, az első negyvenöt perc legnagyobb helyzete a vendégek előtt adódott, Nagy Zsolt hat méterről tesztelte Szappanos Péter kapus reflexeit – kiválónak bizonyultak.

Két cserével is frissítette együttesét a szünetben Nebojsa Vignjevics kispesti vezetőedző, Zsótér Donát és Hidi Patrik állt be. Az 57. percben úgy tűnt, tizenegyeshez jut a Honvéd, miután Nagy Zsolt a tizenhatos vonala táján akasztotta Mohammed Kadarit. Erdős elsőre büntetőt ítélt – a videobírós kontroll azonban azt bizonyította, hogy az eset még a tizenhatoson kívül történt, így csak kiváló helyről és szögből járó szabadrúgással jöhetett a Honvéd, amelyet eltékozolt. Nem sokkal később pedig talán újra szükség lett volna a VAR-ra, amikor Batik Bence gólját vélhetően kezezés miatt érvénytelenítette a játékvezető, ezt az esetet azonban nem vonták górcső alá.

A Honvédba beállt Bőle Lukács is, aki csaknem négy hónapja lépett legutóbb pályára, még november elején Debrecenben szenvedett combizom-szakadást. A felcsútiak szintén a támadósort frissítették a hajrára, Libor Kozák és Komáromi György is érkezett. Néhány perccel ezt követően azonban kényszerből is változtatnia kellett Hornyáknak, Jakub Plsek súlyosnak tűnő sérülést szenvedett.

A hajrában meglehetősen hullámzó volt a játék, mindkét csapat próbálta megszerezni a győztes gólt, de igazán nagy kockázatot egyikük sem mert vállalni. A labdát igyekeztek gyorsan járatni, de amikor hosszabb passzokra volt szükség, jöttek a hibák. Így aztán maradt a döntetlen, amely egyik csapatnak sem volt az álma, de nem is tragédia egyik félnek sem. 0–0

BATIK BENCE: HA VAN VAR, MIÉRT TÖRTÉNT EZ?

MARKEK TAMÁS: EGY ÉVE MÉG AZ NB II-ES BENNMARADÁSÉRT KÜZDÖTTEM