DVSC: A kudarcok és bravúrok ősze volt – Dzsudzsák

2021.12.21. 18:40
null
Dzsudzsák szerint mentális területen kell fejlődnie a csapatnak (Fotó: Hajdú-Bihari Napló/Kovács Péter)
Dzsudzsák Balázs, a DVSC labdarúgója a klub honlapján nyolcperces videóban értékelte csapata és saját maga őszi teljesítményét.

„Pont olyan meccseket nyertünk meg, amilyenekre senki sem számított. Szerettünk volna a Zalaegerszeg, az Újpest vagy bárki ellen több pontot szerezni. Emiatt van hiányérzetem” – mondta Dzsudzsák Balázs a klub holnapjának adott interjújában.

Az eddigi fordulók során a debreceniek képesek voltak nagy bravúrokra is, mint például a Ferencváros vagy Videoton ellen, de előfordult, hogy a mezőny második felében lévő csapatok ellen nem ment annyira.

„Megmagyarázhatatlan, értelmetlen a csapat teljesítményének ingadozása. (...) Olyan szintű fordulatot vett a csapat teljesítménye, mentális ereje egy-egy félidőn belül, hogy arra egymás közt sem találtunk erre magyarázatot. Ilyen volt az egész idényünk, bravúrokkal, kudarcokkal teli. Remélem, hogy a Fradi elleni, a Vidi elleni meccsen mutatta igazi arcát a csapat, vagy a Honvéd ellen, amikor vert helyzetből álltunk fel. A csapat legnagyobb problémája a saját maga. Reális ahol most vagyunk, de több van bennünk. A ki-ki meccsek nem jöttek össze, elsősorban mentális problémák miatt.”

Dzsudzsák elmondta, hogy a saját teljesítményét illetően sohasem szereti kijelenteni, hogy elégedett, de már közel jár ahhoz, amit szeretne elérni.

„Ami a saját teljesítményemet illeti, közel vagyok a kitűzött célhoz. Ha csak a számokat nézem, akkor látható a javulás. Nem szeretem azt mondani, hogy elégedett vagyok, de a számok nem hazudnak, és ezek szerint jó úton haladok, jó ősznek tudom nevezni.”

„A tizenkét csapatos bajnokságban sok az izgalom, rengeteg a stressz, feszültség. A harc kemény és nehéz, és senki ellen nem lehet biztosara menni. Minden meccsnek megvan a maga tétje.”

A teljes interjú

Legfrissebb hírek

Navarro: A vezetők úgy döntöttek, nem hosszabbítanak

Labdarúgó NB I
2 órája

Sergio Navarro távozik a DVSC-től – hivatalos

Labdarúgó NB I
18 órája

Dzsudzsák Balázs: Hálás vagyok a Lokinak az utolsó lehetőségért

Labdarúgó NB I
Tegnap, 7:03

Elképesztő bomba! Kovácsréti az idény egyik legnagyobb gólját rúgta – videó

Labdarúgó NB I
2026.05.15. 19:59

Az ETO megakadályozhatja, hogy a Fradi 100 éve nem látott sorozatot állítson be

Labdarúgó NB I
2026.05.15. 13:18

Sportszerűségből jeles: odaadta a cipőjét, zokniban irányított a DVSC Kézilabda Akadémia szakmai igazgatója

Kézilabda
2026.05.14. 21:54

Erdélyi Benedek a szabadnapján is kondizik – és meccsekre jár

Labdarúgó NB I
2026.05.13. 08:06

Az FTC 51 gólt szórt Dunaújvárosban a női kézilabda NB I-ben

Kézilabda
2026.05.09. 17:42
Ezek is érdekelhetik