Ukrajna: újra van csapata a Kisvárdáról kirúgott csatárnak

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2018.11.05. 12:34
Az NB I 4. fordulójában a Ferencváros elleni bajnokin, vagyis a kisvárdai stadion avatóján kiállított Anton Sinder újra igazolt labdarúgónak mondhatja magát: az ukrán élvonalban szereplő Olimpik Donecknél kapott szerződést október utolsó napjaiban.

Sinder (középen, 17) 123 percet futballozott az NB I-ben (Fotó: Szabó Miklós)
Sinder (középen, 17) 123 percet futballozott az NB I-ben (Fotó: Szabó Miklós)
Sinder (középen, 17) 123 percet futballozott az NB I-ben (Fotó: Szabó Miklós)
Sinder (középen, 17) 123 percet futballozott az NB I-ben (Fotó: Szabó Miklós)
Sinder (középen, 17) 123 percet futballozott az NB I-ben (Fotó: Szabó Miklós)

Rövidre, ám annál emlékezetesebbre sikerült a kétszeres ukrán válogatott támadó, Anton Sinder magyarországi pályafutása.

A 31 éves csatár két bajnoki mérkőzésen összesen 123 percet játszott az NB I-ben, a második találkozója egybeesett a kisvárdai stadion avatásával a Ferencváros ellen a 4. fordulóban.

A mérkőzés 33. percében a hátrafutó Sinder felborította a vendégek játékosát, Leandrót, amiért Pintér Csaba játékvezető sárga lapot adott a kisvárdai csatárnak.

Ezután Sinder magából kikelve üvöltözött Pintérrel, amit ő rezzenéstelen arccal tűrt,majd higgadtan felmutatta a piros lapot a magáról megfeledkezett játékosnak.

Az MLSZ fegyelmi bizottsága soron következő tárgyalásán 4 hónapra még a szervezett edzések látogatásától is eltiltotta a támadót, mire a Kisvárda felbontotta a játékos szerződését.

Sinder az elmúlt két hónapban csapat nélkül tengette napjait, ám október végén az ukrán élvonalban jelenleg a 10. helyen álló Olimpik Doneckhez igazolt, amelyben csereként pályára lépve már be is mutatkozott a Vorszkla elleni, 2–1-re elvesztett mérkőzésen.

Legfrissebb hírek

NB I: a Honvéd, az MTK, az Újpest és a Vasas is igazolt – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.18. 11:19

Szerződést hosszabbított a Kisvárda alapembere – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.16. 20:52

NB I: négy játékostól is elköszönt a Kisvárda

Labdarúgó NB I
2026.06.16. 09:42

Bíró Bence: Eljutottam arra a szintre, ahová mindig is szerettem volna

Labdarúgó NB I
2026.05.30. 09:06

A régi-új vezetőedző, Supka Attila elégedett lenne az ötödik hellyel Kisvárdán

Labdarúgó NB I
2026.05.21. 17:08

Supka Attila lett a Kisvárda vezetőedzője

Labdarúgó NB I
2026.05.21. 12:54

Révész Attila: Benn maradunk jövőre is

Labdarúgó NB I
2026.05.21. 11:23

Borbély: Nem kérdés, hogy maradok. Révész: A győriek megérdemelték az aranyérmet

Labdarúgó NB I
2026.05.17. 08:29
Ezek is érdekelhetik