Jól sikerült a főpróba; a horvát csoda

Vágólapra másolva!
2018.11.25. 23:28
A Nemzeti Sport hétfői számából ajánljuk.

Jól sikerült a csütörtöki, BATE Boriszov elleni sorsdöntő Európa-liga-csoportmérkőzésre készülő Mol Vidi FC főpróbája. A fehérvári együttes az OTP Bank liga 15. fordulójának záró mérkőzésén Debrecenben gyűjtötte be a három pontot, ami azért is elismerésre méltó teljesítmény, mert a Loki ebben a bajnokságban hazai pályán vasárnapig még veretlen volt. Hogy miként látta a meccset a két szakvezető, megtudják tudósításunkból.
Jól sikerült a csütörtöki, BATE Boriszov elleni sorsdöntő Európa-liga-csoportmérkőzésre készülő Mol Vidi FC főpróbája.
A fehérvári együttes az OTP Bank liga 15. fordulójának záró mérkőzésén Debrecenben gyűjtötte be a három pontot, ami azért is elismerésre méltó teljesítmény, mert a Loki ebben a bajnokságban hazai pályán vasárnapig még veretlen volt. Hogy miként látta a meccset a két szakvezető, megtudják tudósításunkból.

Tizenhét védést jegyzett a Paris SG ellen Mirko Alilovic, ezzel a kapus főszerepet vállalt a Mol-Pick Szeged Bajnokok Ligája-sikerében. A párizsiak tizenhét győztes mérkőzés után először maradtak pont nélkül. A horvát válogatott játékos a lapunknak adott interjúban arról is beszélt, miként kezelik a csapaton belül, hogy a poszton vetélytársa honfitársa egyben, a szintén válogatott kézilabdázó, Marin Sego.

„Ez a mostani az utolsó sajtótájékoztatóm, többé nem térek vissza a teniszsportba” – többek között ezt mondta a horvátoktól a Davis-kupa döntőjében hazai pályán elszenvedett vereség után Yannick Noah, a franciák szövetségi kapitánya. Pedig Lille-ben megint 26 ezren gyűltek össze, reménykedve, hogy a páros megnyerését követően a házigazdáknak sikerül fordítaniuk az első napon remeklő horvátok ellen. Hogy mi történt Marin Cilic és Lucas Pouille összecsapásán, kiderül beszámolónkból.

Népsport mellékletünkben a Magyar Labdarúgó-szövetség legendás, Vadász utcai székházának történetét elevenítjük fel. Az MLSZ 1933 és 1951 között működött az ötödik kerületi épületben, a központ azonban nemcsak az elnökök és a főtitkárok rezidenciája volt, hanem a sportág nélkülözhetetlen szürke kisembereié is, azaz a társadalmi munkásoké. Hogy mi minden izgalmat élt át a Vadász utcai helyszín, sorozatunk első részéből megtudhatják.

 

Legfrissebb hírek

Az egy pont is jó? Jönnek a portugálok; Carlos Alcaraz, a 22 éves legenda

E-újság
16 órája

Rossi: A bíró úgy döntött, hogy birkózómeccset vezet; Ádám Martin: Az idén már aligha játszom

E-újság
Tegnap, 0:34

Álomrajt után 12 ember ellen tízzel hősies döntetlen; élet és halál meccsét játsszák a németek

E-újság
2025.09.07. 00:05

Marco Rossi: Hét éve maximálisan elhivatott vagyok, ez nem változott; Kevin Kilbane: Ez lesz az ír labdarúgás elmúlt tíz évének legfontosabb mérkőzése

E-újság
2025.09.06. 07:05

Marco Rossi optimizmusát a támadók jó formája erősítheti; Máté Csaba: Amióta megérkeztünk, nem kaptunk ki a bajnokságban

E-újság
2025.09.04. 23:56

Keresztes Krisztián barátkozik a skót akcentussal; Yohan Croizet sok ismerőssel találkozik Diósgyőrben

E-újság
2025.09.03. 23:06

Schäfer nélkül a vb-selejtezőben; Bamidele Yusuf: Újpest helyett Ferencváros

E-újság
2025.09.02. 23:32

Guzi Blanka: Elégedett vagyok azzal, ahol jelenleg tartok; Loic Nego úgy véli, éppen ideje legyőzni a portugál csapatot

E-újság
2025.09.02. 00:49
Ezek is érdekelhetik