Vasas: még nem tárgyaltak az alapemberré váló kapussal a jövőről

BABJÁK BENCEBABJÁK BENCE
2016.05.08. 15:25
Hermány Bencének, a labdarúgó NB I-ben szereplő Vasas kapusának június 30-ával lejár a szerződése az angyalföldi klubnál, de a játékos elmondta, a jövő héten egyeztet a folytatásról a vezetőséggel.

A korábban a Ferencvárosban is szereplő kapuvédő a lelátón kezdte a tavaszi szezont, de az utolsó kilenc bajnokin a kezdőben kapott lehetőséget, viszont egyelőre nem hosszabbítottak vele.

Nagy utat tett meg az elmúlt hónapokban Hermány Bence, hiszen februárban harmadik számú kapusként számítottak rá a Vasasnál, az első négy tavaszi fordulóban csak a lelátóról figyelte csapattársait. Póser Dániel sérülése után három mérkőzésen már a kispadon ült, hogy aztán a Videoton elleni bajnokitól ő védjen az addig első számú kapusnak számító Nagy Gergely helyett. A piros-kékek végül vele harcolták ki a bentmaradást, ám nem tudni, hogy a 26 éves játékos a klubnál marad-e: a szerződése a szezon végén lejár, a vezetőség pedig még nem hosszabbított vele.

„Egyelőre még tapogatózó tárgyalásokat sem folytattunk, azt az ígéretet kaptam, hogy a jövő héten egyeztetünk a folytatásról – mondta Hermány Bence a Nemzeti Sportnak. – Szívesen maradnék a klubnál, de csak akkor, ha valóban érzem, hogy számítanak rám. Nem várom el, hogy első számú kapusként tekintsenek rám, hiszen mindig a pillanatnyi forma dönti el, ki állhat a gólvonal elé, mindössze azt szeretném érezni a vezetőkön, valóban fontos nekik, hogy a klubnál maradjak.”

A labdarúgó iránt több élvonalbeli együttes is érdeklődött, így nem tudni, sikerül-e egyezségre jutni vele. Egyelőre az is bizonytalan, hogy a következő idényben ki irányítja a piros-kékeket, hiszen Michael Oenning vezetőedzővel sem hosszabbítottak még, s a kapusedzői posztra a szezon végéig aláíró Andrusch József szerződése is lejárt.

Nagy utat tett meg az elmúlt hónapokban Hermány Bence, hiszen februárban harmadik számú kapusként számítottak rá a Vasasnál, az első négy tavaszi fordulóban csak a lelátóról figyelte csapattársait. Póser Dániel sérülése után három mérkőzésen már a kispadon ült, hogy aztán a Videoton elleni bajnokitól ő védjen az addig első számú kapusnak számító Nagy Gergely helyett. A piros-kékek végül vele harcolták ki a bentmaradást, ám nem tudni, hogy a 26 éves játékos a klubnál marad-e: a szerződése a szezon végén lejár, a vezetőség pedig még nem hosszabbított vele.

„Egyelőre még tapogatózó tárgyalásokat sem folytattunk, azt az ígéretet kaptam, hogy a jövő héten egyeztetünk a folytatásról – mondta Hermány Bence a Nemzeti Sportnak. – Szívesen maradnék a klubnál, de csak akkor, ha valóban érzem, hogy számítanak rám. Nem várom el, hogy első számú kapusként tekintsenek rám, hiszen mindig a pillanatnyi forma dönti el, ki állhat a gólvonal elé, mindössze azt szeretném érezni a vezetőkön, valóban fontos nekik, hogy a klubnál maradjak.”

A labdarúgó iránt több élvonalbeli együttes is érdeklődött, így nem tudni, sikerül-e egyezségre jutni vele. Egyelőre az is bizonytalan, hogy a következő idényben ki irányítja a piros-kékeket, hiszen Michael Oenning vezetőedzővel sem hosszabbítottak még, s a kapusedzői posztra a szezon végéig aláíró Andrusch József szerződése is lejárt.

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS A VASASNÁL
Érkezők:

Kölcsönbe érkezők:
Kölcsönből visszatérők:
Czingráber Máté (Siófok, ?), Gál Mátyás (Siófok, ?), Murka Benedek (Siófok, ?), Tamás László (Siófok, ?)
Az utánpótlásból felkerültek:

Kiszemeltek:

Távozók:
Kölcsönbe távozók:
Kölcsönből visszatérnek klubjukhoz: –
Távozhatnak/ érdeklődnek irántuk: Hermány Bence (lejár a szerződése), Korcsmár Zsolt (Lech Poznan – Lengyelország)

 

Legfrissebb hírek

Nagy a bizonytalanság az NB II-ből kieső Békéscsabánál, egy kezdőcsapatnyi játékos távozhat

Labdarúgó NB II
7 perce

Bejelentette Markgráf Ákos érkezését az Újpest

Labdarúgó NB I
16 órája

A ZTE bejelentette a Ferencvárostól érkező csatár szerződtetését

Labdarúgó NB I
23 órája

NB II: rutinos érkező Kecskeméten; hatan távoztak Gyirmótról, az egyikük Bobál Gergely

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 23:34

Az Újpest bejelentette Szappanos Péter szerződtetését

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 16:34

A Csíkszereda bejelentette a Magyarországról érkezett csatárt

Légiósok
2026.06.20. 13:21

A Nyíregyháza szerződést hosszabbított Májer Milánnal

Labdarúgó NB I
2026.06.20. 10:08

NB II: Nagykanizsáról igazolt belső védőt a Szeged

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 12:42
Ezek is érdekelhetik