DVSC: a Tankcsapda döntött, visszavonta a Loki-indulót

2016.02.15. 22:51
A kultikus helyi rockzenekar, a Tankcsapda döntése értelmében ezentúl nem a „Piros-fehér” című rockos induló vezeti fel a debreceni futballmeccseket a Nagyerdőn – írja hétfő esti hírében a Cívishír.

A debreceni rockbanda közleményben fejtette ki az indokait:

„Az elmúlt években nemcsak a csapat, de a labdarúgás összessége is alapos változásokon ment keresztül, és mivel már nincs meg bennünk az az érzelmi töltés, ami annak idején a dal megírására ösztönzött minket, úgy gondoltuk, itt az ideje, hogy átadjuk a lehetőséget a következő generációnak: szülessen egy új induló, ami reményeink szerint hasonló sikerekre ösztönzi majd a debreceni labdarúgást, ahogy tette ez a dal is több mint tíz éven át, mert debreceniként bennünk a vér ettől még továbbra is piros és fehér!” – idézi a civishir.hu a közleményt.

A Vasas elleni szombati bajnokin már nem is csendült fel az induló, amelyhez a 2005-ös bajnoki cím adta az ihletet; helyette egy régebbi Loki-dal szólt a Nagyerdei Stadion hangszóróiból.

A LOKI KORÁBBI INDULÓJA

Legfrissebb hírek

Női kézi NB I: a Debrecen 12 góllal győzött Kisvárdán

Kézilabda
13 órája

A Debrecen meghosszabbította 20 éves kapusa szerződését – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.04.24. 14:56

Az ETO legutóbb abban az évben tudta megverni a Debrecent, amikor negyedszer bajnok lett

Labdarúgó NB I
2026.04.24. 13:50

Demjén Patrik: Mintha sérülés után tértem volna vissza

Labdarúgó NB I
2026.04.23. 12:44

Két öngóllal, nagyon kikapott a Diósgyőr a Debrecentől, és kiesett az NB I-ből

Labdarúgó NB I
2026.04.18. 21:16

Macsó Máté vagány játékára most is számíthatnak Diósgyőrben

Labdarúgó NB I
2026.04.18. 12:33

Az ETO 13 év után győzné le újra Győrben a Ferencvárost

Labdarúgó NB I
2026.04.17. 15:30

DVSC: megoperálták Bárány Donátot

Labdarúgó NB I
2026.04.16. 14:26
Ezek is érdekelhetik