NS: Vignjevics könnyekre számít, fogynak a Honvéd-játékosok – kedd

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2016.01.04. 23:43
A Nemzeti Sport keddi számából ajánljuk.

Nebojsa Vignjevics vért nem ígért, a veríték meg úgyis az újpesti játékosok arcára fagy, könnyekre viszont kimondottan számít a lilák vezetőedzője, aki két hét kőkemény munkával indítja az esztendőt csapatával. Galambos Dániel edzésriportja a Megyeri útról.
Nebojsa Vignjevics vért nem ígért, a veríték meg úgyis az újpesti játékosok arcára fagy, könnyekre viszont kimondottan számít a lilák vezetőedzője, aki két hét kőkemény munkával indítja az esztendőt csapatával. Galambos Dániel edzésriportja a Megyeri útról.

• Kezdődik a felkészülés: szállingóznak az NB I-es játékosok a stadionokba, és szállingózik a hó is, de Torghelle Sándor élvezi a felkészülés ezen szakaszát: mint mondja, még hangulatos is a mínusz hétben szaladgálni, legalábbis elsőre annak tűnik. De Somogyi Zsolt ennél komolyabb dolgokról is kérdezte az MTK csatárát.

• Fogynak a Honvéd-játékosok, legalábbis a mérések szerint kilóra mindenképp, miután fegyelmezettnek bizonyultak a karácsonyi asztalnál. Darabra viszont szaporodnak, merthogy az új kapus, Nagy Sándor mellett kongói csatárt és sváb, sőt Sváb védőt is tesztel Marco Rossi.

Ferenczi István három híján száz gólt lőtt az NB I-ben, de többet nem fog, mert már inkább erőnléti edzőként dolgozik a Vasasnál, amely pályára (mármint nem a Vasas-pályára, hanem az edzőire) tudatosan készült, Angliában és Bulgáriában végigjegyzetelte az edzéseket. Szegény sorból indulva megtanulta, hogy csak a munka vezethet eredményre – keddtől ezt Michael Oenninggel együtt dolgozva bizonyíthatja.

• Elemzésünk is van, épp most ne lenne? A téma az NB I-es fiatalkvóta: megnéztük, melyik klub mennyi lehetőséget adott a húsz éven aluli játékosoknak a meccsenkénti extra prémiumért. A Videoton például nem szakadt meg azért a hatmillió forintért, a Vasasnál viszont jó volt fiatalnak lenni – de mi a sorrend a két végpont között?

Szalai Ádám Hannoverbe igazolt. Szűkszavúan nyilatkozott.

• Jóslatsorozatunkban a férfi kézilabda a soros, és Talant Dujsebajev szövetségi kapitány a saját pályánkon vert tönkre minket, ami a jóslást illeti: Simon Józsefnek simán bemondta, hogy a válogatott meg akarja nyerni a másfél hét múlva kezdődő Európa-bajnokságot, hogy egyenes ágon jusson ki Rióba. Legyen úgy!

Kiss László szövetségi kapitány is hiába kereste Hosszú Katinkát meg mi is, pedig Kovács Erika még a Komjádi uszodába is lelátogatott, hátha… Az úszónő szerdára sajtótájékoztatót hirdetett, eszerint még van mondandója. Amint szakírónknak is.

Babos Tímea most sem tagja a Fed-kupa-csapatnak, de most meg van beszélve a dolog, nem úgy, mint tavaly, amikor mindenki összeveszett mindenkivel. Klein Ron szövetséget és versenyzőt egyaránt megkérdezett az ügyben, és mindenki egyetértett abban, hogy a legjobb magyar teniszezőnő riói részvétele most mindennél fontosabb.

Legfrissebb hírek

Mexikó várja az angolok elleni csodát; Isael: Hárman jobbak a braziloknál

E-újság
11 órája

„A változó fogyasztói szokások közepette a sport az egyik leghatékonyabb tartalomtípus”

Egyéb egyéni
Tegnap, 10:50

Hugo Sánchez üzent Angliának: Mexikó készen áll a csodára!; Sallói Dániel: Kanada már most büszke lehet!

E-újság
2026.07.03. 23:26

Damián Pedrosa: Az argentinok a jelenlegi formájukban megnyerhetik a vb-t; A spanyolok gond nélkül jutottak be a nyolcaddöntőbe

E-újság
2026.07.02. 23:55

Nyomdai áramszünet miatt probléma az NS-előfizetések kézbesítésében

Egyéb egyéni
2026.07.02. 10:14

Lisztes Krisztián 50 éves; Betlehem Dávid az aranyért megy Los Angelesbe

E-újság
2026.07.01. 23:57

Monterrey számára a vb többet jelent négy meccsnél; Somália szerint Neymar félisten

E-újság
2026.06.30. 23:29

Bognár György: Már rá tudok lépni a lábamra; interjú a Szolnoki Olajbányász új finn trénerével

E-újság
2026.06.29. 23:55
Ezek is érdekelhetik