A Vasas és a Diósgyőr elodázta Árki drasztikus változásait

2015.10.17. 17:47
(Fotó: Szabó Miklós)
A Vasas mindent kihagyott, a Diósgyőr két zicceréből egyet belőtt, így nyert Angyalföldön a labdarúgó NB I 12. fordulójában.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

LABDARÚGÓ NB I
12. FORDULÓ

VASAS–DIÓSGYŐR 0–1 (Bacsa 70.)

Egyik csapat sem várta túl jó formában a találkozót. A Vasas nyeretlen volt legutóbbi három bajnokiján, a legutóbbi haton pedig csak négy pontot szerzett. A DVTK nem nyert legutóbbi három tétmeccsén, a Magyar Kupától Kozármislenyben búcsúzott el, ami után Árki Gábor sportigazgató úgy döntött, pénzbüntetést szab ki a játékosokra és a stáb tagjaira.

„Bár minden nulla nullás félidő ilyen lenne!” – mondhattuk az első játékrész végére, mert ugyan nem született gól, sok helyzet volt mindkét oldalon, de elsősorban a Vasas veszélyeztetett. Az angyalföldiek 45 perc alatt 10 szögletet végeztek el, ám a diósgyőri védelem mindig mentett, különösen Tamás Márk védekezett jól, többször is nagyot mentett.

A Diósgyőr Bognár István révén veszélyeztetett, előbb 30 méterről lőtt jól kapura szabadrúgásból a középpályás, majd betalálhatott volna, ha a labda nem csúszik el a lába alatt. Az első igazi ziccer is a kevesebbet próbálkozó DVTK előtt adódott, a második félidő elején egy szöglet után Lipták Zoltán öt méterről fölé lőtt.

Sorra jöttek a Vasas helyzetek, annyi szögletet végeztek el, mint máskor három meccs alatt sem, de kezdett úgy tűnni, kényelmes ez a helyzet a hazaiaknak, igazi veszélyt nem jelentettek a vendégek kapujára.

A 69. percben csereként beállt Bacsa Patrik, amivel egy fokkal támadóbbá vált a Diósgyőr játéka, és csupán egy perccel később meg is lett az eredménye ennek a húzásnak! Bognár adott kiváló labdát a frissen beszálló támadónak, aki a kilépő Nagy Gergely fölött jobb külsővel a kapuba emelt (0–1).

Tíz perccel később megduplázhatta volna előnyét a DVTK, Kitl Miklós passza után Novothny Soma sarokkal visszatette a középpályásnak a labdát, a fiatal labdarúgó azonban a kapusba lőtt. Ez pedig majdnem megbosszulta magát, az ellentámadás végén Lipták kézzel ért a labdához a tizenhatosán belül, csakhogy a tizenegyest Remili Mohamed nagyon rosszul végezte el, Rados védett.

Nem csak ekkor mentett nagyot a DVTK kapusa. A 84. percben Novák Csanád hat méterről nem tudta befejelni a labdát, a léc alól szedte ki azt Rados.

Árki Gábor sportigazgató drasztikus változásokat ígért, ha nem változik a helyzet. A Diósgyőr most egy héttel legalább elodázta ezt…