Licencügy: „A Nyíregyháza nem vette fel a kapcsolatot az UEFA-val”

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2015.06.22. 21:14
A Nyíregyháza Spartacus nem vette fel a kapcsolatot az Európai Labdarúgó-szövetséggel (UEFA), amelytől jogorvoslatot remél licencügyben – erről Sipos Jenő, a magyar szövetség szóvivője tájékoztatta a Nemzeti Sport Online-t.

„Nem tudjuk komolyan venni a nyíregyháziak vasárnapi közleményét, mert esetükben az UEFA-ra hivatkozni legalább annyira komoly, mint az amúgy szabályos, csak tévedésből elutasított licencükre, ugyanis nem történt meg a kapcsolatfelvétel a klub és az európai szövetség között – mondta honlapunknak a szóvivő. – Amire ők utalnak, az egy korábbi, általános jellegű tájékoztató levél, amelyben a szövetség felhívta a klubok figyelmét arra, hogy a játékosok jogviszonyát a helyi törvényeknek megfelelően rendezzék. Különben pedig a Nyíregyháza a licenceljárás, valamint a fellebbezés során sem jelezte, hogy Diego Balbino szerződésével munkajogi problémáik lennének. A FIFA két évvel ezelőtti határozatát, amelyben fizetésre kötelezte a nyírségi klubot, sem vétózták meg semmilyen fórumon, kvázi elismerték a tartozásukat és a fizetési kötelezettségüket. A most bedobott munkaügyi indoklás akkor, és azóta sem merült fel sehol. Csak most, utólag álltak elő ezzel a magyarázattal. Amikor neveztek, tudomásul vették a feltételeket, hogy nemcsak jogaik, hanem kötelességeik is vannak.”a nyíregyháziak vasárnapi közleményét, mert esetükben az UEFA-ra hivatkozni legalább annyira komoly, mint az amúgy szabályos, csak tévedésből elutasított licencükre, ugyanis nem történt meg a kapcsolatfelvétel a klub és az európai szövetség között – mondta honlapunknak a szóvivő. – Amire ők utalnak, az egy korábbi, általános jellegű tájékoztató levél, amelyben a szövetség felhívta a klubok figyelmét arra, hogy a játékosok jogviszonyát a helyi törvényeknek megfelelően rendezzék. Különben pedig a Nyíregyháza a licenceljárás, valamint a fellebbezés során sem jelezte, hogy Diego Balbino szerződésével munkajogi problémáik lennének. A FIFA két évvel ezelőtti határozatát, amelyben fizetésre kötelezte a nyírségi klubot, sem vétózták meg semmilyen fórumon, kvázi elismerték a tartozásukat és a fizetési kötelezettségüket. A most bedobott munkaügyi indoklás akkor, és azóta sem merült fel sehol. Csak most, utólag álltak elő ezzel a magyarázattal. Amikor neveztek, tudomásul vették a feltételeket, hogy nemcsak jogaik, hanem kötelességeik is vannak.”

Legfrissebb hírek

Az UEFA nem tervezi átvenni az ivószüneteket

Minden más foci
2026.06.21. 17:44

Az UEFA 10 millió euróra büntette az Olympique Marseille-t

Francia labdarúgás
2026.06.17. 19:47

„Tisztelettel, de határozottan elutasítjuk” – a vb újoncai bírálják az UEFA elnökét

Foci vb 2026
2026.06.15. 13:23

Az új idényben OTP Bank Liga lesz a labdarúgó NB I hivatalos neve

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 14:30

Vági Márton: Az MLSZ gazdálkodása biztos lábakon áll

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 08:33

Továbbra sem vehetnek részt az európai kupákban az orosz labdarúgócsapatok

Minden más foci
2026.06.07. 11:38

Aleksander Ceferin köszönetet mondott Csányi Sándornak a sikeres BL-döntő-rendezésért

Bajnokok Ligája
2026.06.02. 19:37

NB III: megvannak az osztályozós párharcok – a SZAC és a Gyöngyös már feljutott

Labdarúgó NB II
2026.06.02. 13:06
Ezek is érdekelhetik