Ponttal távozott a Puskás Akadémia Újpestről

2014.11.08. 15:55
Braniszlav Danilovics kapus sajátos labdakezelése (Fotó: Kurucz Árpád)
A labdarúgó NB I tizennegyedik fordulójában az Újpest ugyan gyorsan egyenlített odahaza a Puskás Akadémia FC ellen, de hiába támadta végig szinte az egész második félidőt, csak elpuskázott helyzetekre és kapufákra telt erejéből.

NB I
14. FORDULÓ

Újpesti FC–Puskás Akadémia FC 1–1
(Simon K. 48., ill.
Szakály D. 47.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Érdekes taktikai csatát láthattunk az Újpest és a Puskás Akadémia mérkőzésén, mert ezúttal is egy szem árnyékcsatárral (Dusan Vasziljevics) támadtak a lila-fehérek, míg a felcsútiak mestere, Benczés Miklós ötvédős rendszerrel operált.

Lencse László és Szakály Dénes egy negyedóra alatt hőssé tehették volna mesterüket, de mindketten elpuskázták helyzetüket; míg az első félidőben csak egyszer került gólhelyzetbe az Újpest: a vendégkapus, Braniszlav Danilovics az ötösön Vasziljevics elé ejtette a labdát, a támadó azonban nem tudta ellőni azt a gólvonalon álló Tar Zsolt mellett. Egyébként a fővárosiak kezdőjében négy légióst számolhattunk össze, de a kispadra egyetlen magyar labdarúgó sem akadt, a vendégeknél ez az arány 2/2 volt.

A pihenőt követően felpörgött az addig meglehetősen unalmas mérkőzés: előbb Tar és Szakály Dénes hozott össze fejjel egy gólt (0–1), de Simon Krisztián a következő percben egyenlíteni tudott egy okos lövéssel (1–1). Lendületbe jöttek a lila-fehérek, ám Loic Nego bombája és Enisz Bardhi szabadrúgása a kapufán csattant, Filip Sztaniszavljevics meg kihagyta a kihagyhatatlant. Nebojsa Vignjevics harcba dobta a felépülő nigériai támadót, Kim Ojót, illetve Asmir Suljicot is, így aztán a kerethez talán legjobban passzoló 4–2–3–1-es hadrendben próbálta meg kicsikarni a győzelmet az Újpest. A másik oldalon meg két exújpesti váltotta egymást: a középpályás Polonkai Attilával a védő, Szélesi Zoltán pacsizhatott az oldalvonal mellett.

Vaszicsku Gergő sem várhatta meg a hármas sípszót a pályán, de ő második sárga lapja miatt – ez az előny is kevés volt viszont a házigazdának, akinek be kellett így érnie az egy ponttal, ráadásul lecsúszott a dobogóról is.