NB I: Kórusban kiabálták, hogy hülye vagyok - Tóth Bálint

2014.03.21. 21:29
Egy pontot szerzett – más megközelítésből kettőt veszített – a Szombathelyi Haladás a Lombard Pápa vendégeként a labdarúgó NB I 21. fordulójában (1–1). A mérkőzést követően Tóth Bálint az őt kórusban szidalmazó szurkolókról is beszélt, míg kollégája, Artner Tamás szerint háromszor-négyszer megnyerhették volna a találkozót.
A hajrában bejött Tóh Bálint húzása... (Fotók: Korponai Tamás)
...beküldte Maricsot (balra), aki pontot mentett a Lombardnak

„Az első félidőben elég szétesősen játszottunk, nem találtuk a játék ritmusát, ennek az eredménye az lett, hogy egy, nem ide – mondta Tóth Bálint, a pápaiak szakvezetője a mérkőzést közvetítő Duna Tv-ben. – A félidőben kicsit helyre tudtunk tenni a dolgokat, a második félidőben már úgy küzdöttek a játékosaim, hogy lehetett látni: nem fontos nekünk, hogy egy vagy három pontot szerzünk, csak vereség ne legyen. És a végeredmény türközi azt, hogy bepréseltünk egy gólt. Az ellenfélnek is megvoltak a lehetőségei, Szűcs Lajos megint jól védett. Ez van, meg kell becsüljük ezt az egy pontot. A szurkoló már csak olyan, hogyha rossz az eredmény, akkor hülye az edző. Kórusban kiabálták, hogy hülye vagyok. Aztán amikor cseréltem, és a cserejátékos gólt rúgott, akkor mégsem lettem hülye. De ezt így kell elfogadni, ez Magyarország, ez mindig is így volt, és így is marad."

„A hazai közönség kritikája után engedtem Doma Ernő pályaedző unszolásának. Bejött, de hosszú még az út Marics teljes visszatéréséig – tette hozzá a szakvezető a cserével kapcsolatban a mérkőzést követő sajtótájékoztatón. – Értékes pontot szereztünk, amelyet meg kell becsülni. Jól küzdöttünk a második félidőben, és mindig olyan csapat ellen kellene játszanunk, amelynek szurkolói jó hangulatot teremtenek."

„Úgy érzem, hogy a játékosok maximálisan kiszolgálták azt a mintegy ötszáz fős szombathelyi közönséget, amely elkísért minket – mondta a vendégek trénere, Artner Tamás. – Nagyon jól játszottunk, óriási fölényben voltunk, rengeteg ziccert dolgoztunk ki, és csak azért nem nyertük meg ezt a mérkőzést, mert kihagytuk a százszázalékos ziccereinket. Sajnos a Pápa a végén talált egy gólt, ők végig az egész mérkőzésen arra játszottak, hogy a magas támadóiknak felívelgették a labdát. Hozták be folyamatosan az erős felépítésű embereiket, a végén ugye bejött a Marics is, aztán egy kipattanóból kiegyenlítettek. Háromszor-négyszer megnyerhettük volna ezt a mérkőzést. Kizárólag a helyzetkihasználásunkon múlt, mert amikor egy csapatnak idegenben ennyi ziccere van, akkor nyernie kell."

„Kár érte, mert győzelmet érdemeltünk volna" – hangsúlyozta a szombathelyiek szakvezetője a sajtótájékoztatón is.

Lombard Pápa Termál FC–Szombathelyi Haladás 1–1