Labdarúgás: bíróképzés a Debreceni Egyetemen

MTI MTIMTI MTI
2014.02.17. 13:48
A világon egyedülálló módon labdarúgó-játékvezetői képzést indít a tavaszi félévben a Debreceni Egyetem.

A szabadon választható tantárgy bevezetéséről hétfőn tartottak sajtótájékoztatót, amelyen Puhl Sándor, a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) játékvezetői bizottságának alelnöke arról beszélt, hogy az új szak mérföldkő a játékvezetők magyarországi képzésének történetében. Szerinte minél magasabban kvalifikált egy bíró, annál színvonalasabb az általa vezetett mérkőzés, hiszen annál hatékonyabb a konfliktuskezelés.

Puhl reményét fejezte ki, hogy a többi magyar felsőoktatási intézmény is követi majd a Debreceni Egyetem példáját, és együtt sok jól képzett játékvezetőt adnak a magyar labdarúgásnak.

Az MLSZ és az egyetem sportirodájának közreműködésével indított féléves tantárgyért két kreditpont jár. A képzés 80 százaléka elméleti, 20 százaléka pedig gyakorlati feladatokból áll, és egy fizikális tesztet is teljesíteniük kell a hallgatóknak. Sikeres záróvizsga után a diákok egyetemi és megyei bajnoki mérkőzéseket is vezethetnek. A tervek szerint a képzés a jövőben is folytatódik minden tanév tavaszi szemeszterében.

Bács Zoltán, az egyetem gazdasági főigazgatója elmondta, hogy a cél a sportág oktatási és tudományos hátterének minél alaposabb megismerése, illetve a tudás továbbadása. Ezt az intézményben folyó aktív sportélet és a Debreceni Labdarúgó Akadémiával való együttműködés indokolja, illetve erősíti a törekvést, hogy most épül az új Nagyerdei Stadion.

Puhl reményét fejezte ki, hogy a többi magyar felsőoktatási intézmény is követi majd a Debreceni Egyetem példáját, és együtt sok jól képzett játékvezetőt adnak a magyar labdarúgásnak.

Az MLSZ és az egyetem sportirodájának közreműködésével indított féléves tantárgyért két kreditpont jár. A képzés 80 százaléka elméleti, 20 százaléka pedig gyakorlati feladatokból áll, és egy fizikális tesztet is teljesíteniük kell a hallgatóknak. Sikeres záróvizsga után a diákok egyetemi és megyei bajnoki mérkőzéseket is vezethetnek. A tervek szerint a képzés a jövőben is folytatódik minden tanév tavaszi szemeszterében.

Bács Zoltán, az egyetem gazdasági főigazgatója elmondta, hogy a cél a sportág oktatási és tudományos hátterének minél alaposabb megismerése, illetve a tudás továbbadása. Ezt az intézményben folyó aktív sportélet és a Debreceni Labdarúgó Akadémiával való együttműködés indokolja, illetve erősíti a törekvést, hogy most épül az új Nagyerdei Stadion.

 

Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Labdarúgás: az FTC nyerte az U16-os és az U19-es Magyar-kupát is

Utánpótlássport
2026.06.13. 20:30

Labdarúgás: a Vasas Kubala Akadémia nyerte meg az U17-es Magyar-kupát

Utánpótlássport
2026.06.12. 20:40

Tóth Balázs: A második félidő sokkal jobban nézett ki, az első nem volt jó

Magyar válogatott
2026.06.10. 10:24

Szűcs Tamás a Szoboszlai Dominiknek adott gólpasszáról: Tudtam, hogy ott lesz

Magyar válogatott
2026.06.10. 09:25
Ezek is érdekelhetik