A hosszabbításban mentett pontot a Honvéd

2013.11.29. 18:55
A nagy küzdelem pontosztozkodással ért véget (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB I 16. fordulójában a hetedik Bp. Honvéd a tizenegyedik KTE-Phoenix Mecanót fogadta. A gól nélküli első félidőt követően, amelyben a hazaiak előtt adódtak nagyobb gólszerzési lehetőségek, a második félidő 77. percében Gréczi Gábor találatával a vendégek szereztek vezetést. A kispestiek mindent megtettek az egyenlítésért, s ez végül a 95. percben sikerült is a csereként beállt Filip Holender révén.

Gyorsan vezetést szerezhettek volna a hazaiak, miután egy eladott labdával Daud tört be a 16-oson belülre, de közelről, éles szögből Németh Viktor kapusba lőtt. ezek után inkább távoli lövésekkel próbálkoztak a csapatok, de Gyagya Attila szabadrúgása nem okozott különösebb problémát Kemenes Szabolcs kapusnak, míg Hidi Patrik lövése és Vernes Richárd szabadrúgása, valamint Mogyorósi József és Ivan Lovric csúsztatása elkerülte a kaput.

A félidő végén aztán megint a hazaiak előtt adódott nagy lehetőség, miután varga Róbert röviden szabadított fel, így a labda a 16-os előterében álló Edixon Pereához került, aki az átvétel után 18 méterről lőtt, s Némethnek óriási bravúrral sikerült csak kitornáznia a kapu jobb oldalába tartó labdát. Sajnos az első félidő ezzel gyakorlatilag le is zárult, s bár a kezdet bíztatónak tűnt, a vége – leszámítva az iménti helyzetet – sajnos elég laposra sikeredett.

A második félidő elején Németh Viktor sérülése borzolta a kedélyeket. A vendégek kapusának kiugrott az ujja, percekig ápolták, s úgy tűnt, le is kell cserélni, végül azonban a pályán maradhatott, de jó három percet állt ezzel a játék.

Bár Balázs Zsolt kecsegtető helyzetből fejelt a kapu fölé, azért a labda többnyire a másik kapu előtt pattogott. Egy ilyen során Raffaele Alcibiade emelt 10 méterről a kapu fölé, majd a csereként beállt Filip Holender szólója után kellett védenie Németh kapusnak.

Aztán a 77. percben megtört a jég: a kispesti nevelésű Gréczi Gábor kezdett el cselezgetni balról, s mivel Lovric nem nagyon támadta, 19 méterről lőtt, s a labda a kint álló Kemenes fölött átszállva beakadt a bal felső sarokba (0–1).

Bekő Balázs: Van bennem indulat, de nem a játékosok irányába

A kispestiek ezután még nagyobb sebességi fokozatra kapcsoltak, s előbb Alcibiade lövését, majd a csereként beállt Prosser Dániel fejesét védte Németh Viktor. Már úgy tűnt, hogy véget ér a mérkőzés, amikor a hosszabbítás ötödik percében – Németh kapus ápolása miatt teljesen jogos volt még az ilyen mértékű túlóra is – Hidi Patrik indította a remek ütemben meglóduló, Holendert, s mivel Mogyorósi József nem bántotta, rávezette a kilépő kapusra a labdát, majd 18 méterről, ballal a kapu bal alsó sarkába gurított (1–1). A helyzetek alapján a kispestiek rászolgáltak az egyenlítésre.

MESTERMÉRLEG (A SPORT TV INTERJÚI)

„Nehéz higgadtan mondani bármit is – kezdte értékelését Bekő Balázs, a KTE vezetőedzője. – Ha a meccs előtt bárki azt mondja, hogy egy ponttal távozunk, akkor azt mondom, hogy azonnal utazzunk haza. Végig az történt, amit mi akartunk. Ha nem akadt tizenöt kontránk, akkor egy sem, így nem lehetek elégedett."

A tréner az utolsó másodpercekben bekapott gólra is kitért. „Ha már hibát követünk el, akkor ráugrok a hátára, belegyalulom a földbe. Ha kiállítanak, akkor kiállítanak, ha nem, akkor nem. Legfeljebb jön egy szabadrúgás huszonöt-harminc méterről, és vége a meccsnek. Ez az én véleményem, lehet, hogy a játékosom másként gondolta. Mindettől függetlenül nagyon büszke vagyok a csapatomra, hogy ilyen fegyelmezetten futballozott – zárta szavait Bekő."

„Az ellenfél teljesen visszaállt, így nagyon nehéz játszani – mondta Marco Rossi, a Honvéd szakvezetője. - Megpróbáltunk mindent, akadtak helyzeteink, de kihagytuk őket. Lehetett látni, hogy a Kecskemét védekezett, csak később kezdett kinyílni. A támadórészlegünkben kvalitásbeli hiányosságok mutatkoztak, és elfogytunk a végére. Nagyon sok problémánk van, keveset beszélünk rólok, lehet, hogy többet kellene."