Videoton: Mezey szerint a bíróknak is be kellene ismerniük a hibáikat

2010.10.07. 23:44
Mezey György, a Videoton vezetőedzője a klub honlapján vezetett blogjában a magyar játékvezetők és a futballklubok kapcsolatáról írt, és a Pápa elleni bajnokin történtek miatt két meccsről eltiltott szakember szerint emberibb kapcsolatra lenne szükség a bírók és a trénerek között.

„Különbséget kellene tenni a szándékos sértés és a mérkőzés hevében kimondott szavak között. Nyugodtabb, emberibb kapcsolat esetén elkerülhetők lennének az edző eltiltásával végződő esetek. Sajnos hosszú évek óta nincsenek rendszeres találkozók az edzők és a játékvezetők között, pedig nagy szükség lenne rájuk. Az egy dolog, hogy a sípmesterek különböző képzéseken vesznek részt és fizikailag is bizonyítaniuk kell a felkészültségüket. Ám úgy létezünk egymás mellett, mintha nem is egy sportágban dolgoznánk. Pedig ők is a futballból élnek. Az is szomorú, hogy nyilvánvaló tévedések után sem ismerik be a hibát. Emberibb és a sportággal szemben is tisztességesebb lenne egyszer azt mondani: igen, rossz döntést hoztunk" – olvasható Mezey blogbejegyzésében.

A tréner egyébként úgy véli, gyakori, hogy a játékvezetők más szellemben vezetik a hazai bajnokikat, mint a nemzetközi mérkőzéseket.

Legfrissebb hírek

Labdarúgás: több mint 1300 fiatalperc az NB I 21. fordulójában

Utánpótlássport
2026.02.10. 08:58

Teljesültek C. Ronaldo kívánságai, visszatér az Al-Naszr keretébe

Minden más foci
2026.02.10. 07:50

Gyökeres-dupla, Palmer-mesterhármas – simán nyert az Arsenal és a Chelsea is

Angol labdarúgás
2026.02.07. 18:08

U-válogatott védekező középpályást vett kölcsön a Videoton

Labdarúgó NB II
2026.02.04. 15:36

Labdarúgás: egy bravúrra a történelmi sikertől a Puskás U19-es csapata

Utánpótlássport
2026.02.03. 17:39

„El kell törni a bokáját a másiknak, hogy kiállítsák?” – Pető szerint a Honvéd gólszerzője piros lapot érdemelt

Labdarúgó NB II
2026.02.03. 09:33

Védői góljaival folytatta menetelését az élvonal felé a Honvéd

Labdarúgó NB II
2026.02.02. 21:54

Labdarúgás: csaknem 1500 fiatalperc az NB I 20. fordulójában

Utánpótlássport
2026.02.02. 19:18
Ezek is érdekelhetik