Győzelmével a második helyen a Kaposvár

2010.10.02. 19:54
Labdabűvölés, bemutatja az egyenlítő gólt szerző Dzsavad (Fotó: Németh Ferenc)
A labdarúgó NB I 9. fordulójában az 5. helyen álló Kaposvár az utolsó előtti Kecskemétet fogadta. Némi meglepetésre a vendégek szereztek vezetést a 12. percben Gyagya Attila szabadrúgásgóljával, ám a hazai gárda még az első félidőben fordítani tudott: a 19. percben előbb Daniane Dzsavad egyenlített, majd a 37. percben Oláh Lóránt találatával már a vezetést is átvette. A második félidőben már nem született újabb találat, így 2–1-es sikerével a Kaposvár a tabella második helyére jött fel.
A papírforma alapján egyértelműen a hazaiak voltak a találkozó esélyesei, s ennek megfelelően ők is kezdtek aktívabban. Balázs fejese azonban a kapu mellé ment, míg Dzsavad és Oláh lövését Ribánszki kapus védte. Aztán a 12. percben szabadrúgáshoz jutottak a héten edzőcserén is áteső vendégek, és Gyagya 22 méterről védhetetlenül a kapu jobb oldalába csavart (0–1).

Nem sokáig váratott azonban magára az egyenlítés: hét perccel később Balázs jobb oldali beadása után Peric visszafejelte a labdát középre, ahol Dzsavad érkezett, s két méterről a kapu bal oldalába lőtt (1–1).

A félidő második részében mindkét csapat támadni próbált, de amíg a vendégeknél Csordás lövése mellé ment, Tököliét pedig Kovács hárította, addig a 37. percben Oláh óriási szóló után a kifutó kapus fölött 16 méterről a kapu közepébe emelt (2–1).

A szünetig fordító hazaiak a második félidőben már nem csipkedték magukat túlságosan. Persze nem is voltak rászorulva, hiszen elsősorban a vendégeknek kellett futniuk az eredmény után. Nekik azonban nem nagyon sikerült újítaniuk.

Helyzetek inkább – ha nem is sok és nem is túl nagyok – a hazaiak előtt adódtak. Előbb Peric fejesét, majd lövését kellett védenie Ribánszkinak, s utóbbi lehetőséget követően a kipattanót meg Balázs kapu fölé emelte.

A 75. percben Oláh lövésénél is bravúrra volt szüksége a vendégek kapusának, de az eredmény már nem változott – 2–1-es sikerével a Kaposvár a tabella második helyére jött fel.

1. Videoton FC 9 6 2 1 19–9 +10  20
2. Kaposvári Rákóczi 8 5 1 2 15–10 +5  16
3. Budapest Honvéd 9 5 1 3 14–11 +3  16
4. Ferencvárosi TC 9 5 1 3 16–15 +1  16
5. MTK Budapest 8 4 2 2 12–10 +2  14
6. ZTE FC 9 4 2 3 14–13 +1  14
7. Újpest FC 9 3 4 2 13–7 +6  13
8. BFC Siófok 9 3 4 2 12–8 +4  13