MLSZ: megbüntették Berzi Sándort, a fehérváriak ügyvezetőjét

2009.02.11. 06:19
Címkék
Az MLSZ fegyelmi bizottsága megbüntette Berzi Sándort, az FC Fehérvár ügyvezetőjét, amiért a klub nem engedte megjelenni két játékosát az U17-es és az U19-es válogatottak összetartásán. A testület a Dunaújváros FC-t 456 000 forint pénzbüntetés megfizetésére kötelezte.
A Fehérvár FC az első, január 8-i összetartás óta nem engedte megjelenni két játékosát, Bencze Zsoltot és Lelkes Pétert az U17-es és U19-es válogatottak közös foglalkozásán.Ezért az MLSZ Fegyelmi Bizottsága Berzi Sándort, a fehérváriak ügyvezető igazgatóját 100 000 forint pénzbüntetés megfizetésére kötelezte, továbbá két hónapra eltiltotta a sportszakmai tevékenységtől, minden jellegű mérkőzésre vonatkozóan, de utóbbit 2009. június 30-ig felfüggesztette – közölte a szövetség hivatalos honlapja.A fegyelmi bizottság a két játékos ellen megszüntette az eljárást.A fegyelmi bizottság az MLSZ-szel szembeni pénzügyi tartozás miatt a Dunaújvárost 456 000 forint pénzbüntetés megfizetésére kötelezte, amennyiben a klub a határozat jogerőre emelkedéséig nem fizeti meg tartozását.A grémium a Dunaújváros FC NB II-es csapatával szemben bajnoki fordulónként 3-3 pont levonását rendeli el mindaddig, amíg a sportszervezet a bizottság korábbi jogerős határozatával kiszabott pénzbüntetést nem fizeti meg. Más kérdés, hogy egy korábbi közleménye szerint a klub nem is biztos, hogy folytatja a szereplést a másodosztályban.
Legfrissebb hírek

Az új idényben OTP Bank Liga lesz a labdarúgó NB I hivatalos neve

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 14:30

Vági Márton: Az MLSZ gazdálkodása biztos lábakon áll

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 08:33

Aleksander Ceferin köszönetet mondott Csányi Sándornak a sikeres BL-döntő-rendezésért

Bajnokok Ligája
2026.06.02. 19:37

NB III: megvannak az osztályozós párharcok – a SZAC és a Gyöngyös már feljutott

Labdarúgó NB II
2026.06.02. 13:06

Horváth Dávid veszi át Kemenes Szabolcs helyét az U17-es és az U19-es válogatottnál – hivatalos

Magyar válogatott
2026.06.01. 11:29

NS-infó: a fiatal- és a magyarajánlásról tárgyalt az MLSZ – Gómez és Corbu már nem számít hazai játékosnak

Labdarúgó NB I
2026.06.01. 09:18

Válogatott: sportpszichológussal bővült a szakmai stáb

Magyar válogatott
2026.05.29. 15:33

A következő idényben már nem Fizz Liga lesz az NB I neve – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.05.26. 17:35
Ezek is érdekelhetik