Örülhet az ASE, a ZTE és a Fehérvár, szombathelyi dráma

2013.10.09. 20:55
Kétszeri hosszabbításban kapott ki a sárga mezes Falco <a href="http://falcokc.nyugat.hu">(Fotó: falcokc.nyugat.hu) </a>
A férfi kosárlabda NB I-ben ma rendezik a 2. fordulót. A ZTE Kaposváron, az Atomerőmű Körmenden, a bajnok Alba Fehérvár Szegeden nyert. A Falco és a Kecskemét szombathelyi meccsén csak kétszeri hosszabbítás döntött.

PAKSI SIKER KÖRMENDEN

A bajnokságot múlt héten a Nyíregyháza ellen negyvenpontos győzelemmel kezdő Atomerőmű ma ahhoz a Körmendhez látogatott, amely az 1. fordulóban egyetlen ponttal, 64–63-ra kapott ki Jászberényben. A vasiak otthon javítani akartak, az ASE pedig láthatóan jó formában van, így szoros meccsnek ígérkezett a találkozó.

A csapatok igazolták is az előzetes várakozásokat. Az első negyedet öt ponttal,22–17-re megnyerték a hazaiak, majd a nagyszünetre még növelni is tudták előnyüket (42–35). A harmadik játékrész azonban fordulópontot hozott, és az utolsó negyedre már 57–56-os paksi vezetéssel fordultak a csapatok.

Hazai oldalon Marko Rakocsevics bizonyult vezéregyénisgének, és annak is köszönhették a körmendiek, hogy sokáig vezettek, hogy az első harminc percben négy triplát is szereztek a vendégek két hárompontosával szemben.

A mérkőzés hajrájára azonban fokozatosan elfogytak a hazaiak, a paksiaknak több pontszerzője volt a cserepadról beszállók közül, és a 19 pontos EilingsfeldJános vezérletével végül 78–68-ra győzött.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, 2. FORDULÓ
INKOGNITO FASHION KÖRMEND BC–ATOMERŐMŰ SE 68–78 (22–17, 20–18, 14–22, 12–21)

Körmend, 1600 néző. V: Benczur, Bognár, Boros
KÖRMEND: Moore 10, Fears 16/6, Ferencz 7/3, Török R. 5/3, RAKOCSEVICS 23. Csere: Fodor G., Farkas A. 5, Grebenár, Sonyák 2, Kutasi. Edző: Hencsey Tamás
PAKS: Kovács Ákos 6, Medve 7/3, KÖRTÉLYESI 12, Szabó Zs. 9, Tóth Á. 2. Csere: Baki, Jones 11, VAUGHN 12, EILINGSFELD 19/3. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 5. perc.: 7–8. 9. p.: 19–9. 13. p.: 24–21. 18. p.: 37–29. 21. p.: 45–35. 26. p.: 51–55. 33. p.: 64–66. 38. p.: 64–74
Hencsey Tamás:
– Az első félidőben jól játszottunk, de a másodikban elvesztettük a játék ritmusát, lelassultunk. Alulmaradtunk a lepattanócsatában, és a hármasok is megint gyengén mentek.
Dzunics Braniszlav:
– Nehezen indult a játékunk, az első húsz percben nem találtuk a ritmust. A másodikban már sokkal jobban játszottunk, és amikor kellett, szerencsénk is volt.

IDEGENBEN NYERT A ZTE ÉS A FEHÉRVÁR

Végletekig kiélezett, fordulatokban gazdag csatát vívott egymással a Kaposvár és a ZTE. A hazai somogyiak a meccs elején Hendlein Roland zsákolása után 12–6-re vezettek, ám nem sokkal az első szünet előtt Kámán Tamás középtávolija után 26–21-re már a ZTE vezetett. A zalaiak a második negyedben már nyolc ponttal is előrébb jártak (38–30-ra vezettek). Ezután azonban megkezdte a hosszú felzárkózást a Kaposvár, amely az utolsó negyedre már kétpontos vezetéssel fordult. A véghajrá azonban a vendégeké volt, a ZTE-nek elsősorban a Justn Shafford (21 pont), Gerald Boston (16 pont), Douglas Plumb (15 pont) trió szállította a győzelmet. A Zalaegerszeg két győzelemmel, a Kaposvár két vereséggel áll.

Az 1. fordulóban Pécsen nyerő Szeged hazai pályán jól tartotta magát a bajnok Alba Fehérvárral szemben, négy perccel a vége előtt, 68–67-nél még vezetett is de a vendégeknek több pontszerzője volt, és végül 84–75-re győztek.

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–ALBA FEHÉRVÁR 75–84 (16–15, 22–23, 15–19, 22–27)
Szeged, 800 néző. V: Kapitány, Király, Jakab L.
SZEGED: Levy 18/3, Jereminov 10/6, Kiss Zs. 9/6, Williams 11, Csorvási M. 14. Csere: Vida 2, CSORVÁSI L. 11, Wirth. Edző: Bonifert Domonkos
FEHÉRVÁR: Hobbs 9/9, Kemp 14/3, SUPOLA 15/6, Juhos 8, Somogyi G. 4. Csere: Szanati, TÓTH N. 15, Moore 6, Olah 9, Tóth P. 4. Edző: Carlos Frade
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–5. 7. p.: 14–9. 13. p.: 21–17. 18. p.: 30–34. 24. p.: 41–42. 29. p.: 49–57. 33. p.: 56–59. 37. p.: 68–67. 38. p.: 68–74
Kipontozódott: Levy (40. p.)
Bonifert Domonkos: – Lepattanózásban és a büntetők értékesítésében múlt felül minket az Alba. Noha vereséget szenvedtünk, nincs szégyenkeznivalónk, ugyanis az ország egyik legjobb csapata ellen álltunk helyt.
Carlos Frade: – Végig keményen küzdöttünk, de csapatként és egyénileg is sokat hibáztunk. Döntőnek bizonyult, hogy a hajrában néhány játékosunk megvillantotta igazi képességeit.

KAPOSVÁRI KK–ZALA KERÁMIA ZTE KK 81–83 (23–28, 19–18, 25–19, 14–18)
Kaposvár, 700 néző. V: Földházi, Szabó G., Minár
KAPOSVÁR: Hinnant 11/3, FODOR M. 14/3, Puljko 9, HENDLEIN 16, PESICS 13. Csere: Kiss K. 4/3, Dávid G. 9, Jancsikin 5. Edző: Fekete Ádám
ZTE: Boston 16/6, Gáspár D. 2, PLUMB 15/6, SHAFFORD 21/3, LEKLI 12.. Csere: Kovács Ádám 6, Kámán 6/3, Kertész 4, Koma 1. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása.
5. perc: 16–15. 8. p.: 21–24. 13. p.: 28–34. 17. p.: 38–40. 24. p.: 50–53. 27. p.: 59–58. 33. p.: 69–72. 38. p.: 77–75
Kipontozódott:
Dávid (37.p.), Lekli (37.p.)
Fekete Ádám:
– Kétszer is meg volt már számunkra ez a mérkőzés, ám ezekben a szituációkban egy-egy játékosunk akart dönteni, de nem sikerült. Lepattanózásban voltunk gyengék, és az elején a védekezésünksem működött. Többet vártam kulcsjátékosainktól.
Völgyi Péter:
– Rengeteget dolgoztunk ezért a sikerért, és jobban megérdemeltük, mint az első fordulóbeli egylabdás győzelmünket.

GYŐZÖTT A SOPRON ÉS A JÁSZBERÉNY, DRÁMA SZOMBATHELYEN

Sopronban 70–64-es hazai siker született a Pécs ellen. A győzelemben fontos szerepet játszott a 35 pontig jutó Filip Barovics, Jonathon Thompson duó. A Jászberény is otthon nyert, 88–75-re a Nyíregyháza ellen.

A Falco–Kecskemét meccsen a vendégek a második negyedben megléptek, kilenc ponttal elhúztak (39–30-ra), innen azonban visszajöttek a szombathelyiek. A harmadik negyed második felétől igazi ki-ki meccs alakult ki, bár azért többnyire a vendégeknél volt az előny. Az utolsó percben Wittmann Krisztián két jó büntetője után 76–73-ra meglépett a KTE, de 15 másodperccel a vége előtt Chad Timberlake is büntetőket dobhatott, méghozzá hármat is, és mivel mind a három a gyűrűbe talált, döntetlenre mentették a meccset a szombathelyiek (76–76).

A ráadásban 83–77-re is vezetett a Falco, de a Kecskemétnek volt válasza, nyolc büntetőt értékesítettek a vendégek (Wittmann négyet is), és 83–85-nél már a hazaiak kértek időt. A forgatókönvy hasonló volt, mint a rendes játékidőben, Wittmann büntetőire ugyanis Timberlake válaszolt (ezúttal nem büntetőből, hanem egy közeli dobásból), és ismét döntetlenre mentett.

A szombathelyi dráma a második hosszabbításban dőlt el. A kecskemétiek ezúttal már hat ponttal léptek meg, ekkor Pongó Máté szórt be három fontos büntetőt is, 87–93-ról pedig már nem volt visszaút, a Kecskemét végül 97–93-ra nyert.

FALCO KC SZOMBATHELY–KECSKEMÉTI TE-DUNA ASZFALT 93–97
(19–10, 15–22, 21–13, 21–21, 9–9, 8–12)
Szombathely, 1400 néző. V: Vígh, Hegedűs T., Surányi

SZOMBATHELY:
Tomics 5, TIMBERLAKE 25, Will 12/6, ZAGORAC 23, Szabó M. 8. Csere: Simon L., Harazin 10, PERL 8, Bazsó, Simon K., Bognár K. 2. Edző: Bencze Tamás
KECSKEMÉT:
WITTMANN 24/6, Mészáros M., DERASZIMOVICS 25/6, JOVANOVICS 16/3, Karahodzics 13. Csere: Pongó Martin 2, Bencze Z. 6, Hegedűs G. 2, Pongó Máté 9/3. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics.
3. perc: 5–0. 7. p.: 11–9. 13. p.: 21–25. 17. p.: 26–34. 28. p.: 50–50. 37. p.: 66–66. 43. p.: 83–77. 47. p.: 85–91.
Szabó M. (35. p.), Mészáros M. (40. p.), harazin (41. p.), Zagorac (46. p.), Karahodzic (50. p.)
Bencze Tamás:
– A Kecskemét jóval összeszokottabb csapat, mint a miénk. Óriási erőket mozgósítottunk, küzdésben, akaratban száztíz százalékot nyújtottunk, ugyanakkor játékban csak hatvanat.
Sztojan Ivkovics:
– Kifejezetten jó meccset játszottunk a Falcóval, gyakorlatilag háromszor nyertük meg ezt a találkozót.

SOPRONI KC–PVSK 70–64 (15–11, 17–15, 20–16, 18–22)

Sopron, 1200 néző. V: Papp P., Török, Tőzsér
SOPRON:
THOMAS 18/12, Thomson 3, Takács, DÉNES 13/9, BAROVICS 17. Csere: RUJÁK 10/9, Molnár A. 9/9, Bús, Tóth G., Trepák. Edző: Sabáli Balázs
PÉCS:
Kovacsevics 10, KOVÁCS P. 17/9, BÍRÓ 11/3, Budimir 6/3, GREEN 15
Csere:
Bödör, Csabay, Somogyfoki, Halász 3, Nagy K. 2. Edző: Csirke Ferenc
3. perc: 5–5. 6. p.: 9–10. 8. p.: 15–11. 13. p.: 18–13. 15. p.: 18–17. 17. p.: 27–19. 23. p.: 36–31. 27. p.: 43–33. 29. p.: 47–37. 33. p.: 61–45. 37. p.: 63–53

Sabáli Balázs:
– Hazai pályán feltétlenül győznünk kellett. Jó szerkezetű csapat ellen kellett alkalmazkodnunk, mert sajnos magassági fölényünket nem tudtuk kihasználni, így a külső dobásaink domináltak.
Csirke Ferenc:
– Küzdöttünk becsülettel, és a Szeged elleni vereség után sikerült felállnunk. Bosszús vagyok, mert többet is kihozhattunk volna ebből a találkozóból, akár a győzelmet is.

KOSÁRLABDA NB I., 2. FORDULÓ
FORTRESS JÁSZBERÉNY–MARSO NYKK 88–75 (24–17, 22–17, 24–24, 18–17)
Jászberény, 500
néző. Vezette: Pálla, Gál J., Menyhárt.
JÁSZBERÉNY:
Savic 7, RAIVIO 19/6, Soós 9/9, DUKICS 26/12, Lázár 5. Csere: MARKOVICS 14, Horti 6, Szögi 2. Edző: Földi Sándor.
NYÍREGYHÁZA:
REMBERT 14, EDWARDS 21, Mohácsi 8, Hall 1, Poscic 6. Csere: CSEH Gy. 16/9, Polyák 9, Varga M. Edző: Horváth Imre
Az eredmény alakulása:
4. p.: 9-2 . 8. p.: 19-4. 14. p.: 31-23. 18. p.: 40-27. 24. p.: 51-43 . 28. p.: 69-49. 34. p.: 70-61,. 38. p.: 81-71.
Savic (39. p.)
Földi Sándor:
– Voltak jó momentumaink, ma azonban inkább a küzdőszellem dominált a játékunkban. Sokszor streetballhoz hasonló kosárlabdát is produkáltunk, ezen kell majd változtatnunk.
Horváth Imre:
A paksi súlyos vereség után sokat javult a játékunk, de ez sem volt elég a Jászberénnyel szembeni győzelemhez.