Női kosárlabda NB I: DKSK-diadal Iványiék ellen

2013.01.13. 19:40
A Work Force DKSK-Miskolc női kosárlabdacsapata 64–53-ra győzött a Bácsbasket Kft. ellen az NB I alapszakaszának 17. fordulójában, ezzel 7–2-re javította hazai mérlegét. A vendégek vesztét elsősorban az első félidei pocsék támadójáték okozta. A DKSK győzelmével biztosította a helyét a bajnoki középszakasz felsőházában.

A DKSK jól kezdett a Bácsbasket ellen (10–0, 16–4), Iványi Dalmáéknak ellenben „bedeszkázták a gyűrűt" – a pocsék dobóteljesítményre bizonyíték a vendégek dobta szerény 12 pont az első félidőben...

Nagyszünet után megemberelték magukat támadásban a csapatok, a harmadik negyedben több pont (42) esett, mint az egész első félidőben. A vendégek kapaszkodtak, Iványi Dalma duplájával 57–51-re felkapaszkodtak, ám innen már nem volt tovább út: a Diósgyőr Brittainey Raven és Bukovszki Mónika révén megállította a felzárkózást, és végül 64–53-ra meg is nyerte a mérkőzést.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 17. FORDULÓ
WORK FORCE DKSK-MISKOLCBÁCSBASKET PINKK424 64–53 (17–8, 7–4, 22–20, 18–21)
Miskolc, 1000 néző. V: Papp P., Pozsonyi, Hínár
MISKOLC: Skorics 9, BOZÓKI 11/3, RAVEN 18/6, Bukovszki 6, SANFORD 11. Cs: Szabó P., Reiner, Fürtös 3/3, DUBEI 6. Edző: Peresztegi Nagy Ákos
BÁCSBASKET: Dorogobuzova 4, Török Sz. 4, Ruják 10, BRUMERMANE 15, Laczi 5/3. Cs: Kovács K. 4, Kováts 5/3, Iványi D. 4, Sarok 2, Pénzes. Edző: Roberto Hernández
Az eredmény alakulása. 5. perc: 12–2. 14. p.: 22–8. 26. p.: 36–24. 35. p.: 51–41
Peresztegi Nagy Ákos: – Jó volt diósgyőrinek lenni edzőként és játékosként egyaránt. Megérdemelten győztünk.
Roberto Hernández: – Nem kezdtünk olyan agresszíven, ahogy kellett volna. Aztán megpróbáltuk felvenni a ritmust, de a nagyszünet után sok lehetőséget kihagytunk és ezért veszítettünk.