Női kosár NB I: négy közé jutott a Sopron és a PEAC

2014.04.11. 20:59
A női kosárlabda NB I negyeddöntőjében a címvédő Sopron a Zalaegerszeg elleni második mérkőzését is megnyerte, így bejutott az elődöntőbe.
A két csapat első találkozóján a soproniak kiütéses, 50 pontos győzelmet arattak a felcserélt pályaválasztás miatt idegenben, így a második felvonás formalitásnak tűnt, még úgy is, hogy a soproni klub tájékoztatása szerint az Achilles-ín-sérüléssel bajlódó Kelly Faris mellett a derékfájdalmak miatt kidőlő Krnjics Szara sem tudta vállalni a játékot.A zalaegerszegiek 11 percen keresztül tudták tartani a lépést a soproniakkal, 16–15-ös előnyénél azonban Fegyverneky vezérletével 8–0-s szériát produkált a „vendégcsapat” (24–15), leszakítva a a zalaiakat, akik ezt követően már csak futottak az eredmény után.A pécsiek szintén bejutottak az elődöntőbe, miután a Szekszárd elleni párharcban a hazai 15 pontos siker után idegenben 27-tel nyertek. A házigazdánál egyedül Zele (13) jutott 10 pont fölé, míg a vendégeknél négyen is két számjegyű ponttal zártak.

A DVTK–MTK párharcban még csak az első mérkőzést rendezték meg, az 1. helyen kiemelt házigazda a papírformát igazolva fölényesen, 90–62-re legyőzte a fővárosi együttest. A mérkőzés legeredményesebbjének a 22 pontig jutó Rebecca Tobin bizonyult.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
ZTE NKK (7.)–UNIQA EUROLEASING SOPRON (2.) 57–74
(12–16, 16–21, 11–18, 18–19)
Sopron, 150 néző. V: Győrffy, Surányi, Tóth K.
ZTE: TÖRÖK 13/6, Knezevics 4, Varga Zs. 10, Czukor 9/3, HORVÁTH ZS. 13/3. Csere: Mányoky 3/3, Vágvölgyi, Fritz 2, Fuisz 3/3. Edző: Gáll Tamás
SOPRON: CIGLAR 10/3, FENYVERNEKY 18/6, Simon Zs., Howkins 11/3, Stankovics 4. Csere: ZSOVÁR 13/9, Wéninger 2, Licskai 5/3, Tetemondova 7, Böröndy 2, Kuttor 2. Edző: Igor Polenek
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–4. 6. p.: 8–7. 8. p.: 9–14. 14. p.: 22–27. 16. p.: 22–29. 18. p.: 24–33. 22. p.: 31–43. 25. p.: 34–50. 28. p.: 37–55. 33. p.: 46–58. 37. p.: 50–70
Gáll Tamás: –
Ezen a mérkőzésen érvényesült a papírforma. Különös jelentősége számunkra már nem volt a találkozónak, jó folytatást kívánok a soproniaknak.
Igor Polenek: – A szezonban ez volt az 51. tétmérkőzésünk, és minden találkozón nem lehet csúcsformában játszani. Annak örülök, hogy 2–0-val jutottunk a négy közé s van időnk felkészülni a következő összecsapásra.
Az egyik fél két győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Sopron javára

ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD (6.)–PEAC-PÉCS (3.) 54–81
(17–26, 13–23, 10–19, 14–13)
Szekszárd, 200 néző. V: Söjtöry, Radnóti, Kovács N.
SZEKSZÁRD: Studer Zs. 4, Scsekics, Hajdu 8/6, Singleton 6, ZELE 13. Csere: Studer Á. 6/3, DUSANICS 6, Theodoreán 3/3, Kotnik 6, Simon A., Tamis 2. Edző: Magyar Gergely
PEAC-PÉCS: REID 16/9, Raksányi 7, Jovanovics 10, NAGY-BUJDOSÓ 8, Bishop 10. Csere: KUBLINA 12/9, Fűrész D. 8, NAGY D. 8, Kaposi 2, Raus, Kis V. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása: 4. perc: 9–7. 6. p.: 9–14. 12. p.: 17–26. 18. p.: 24–44. 24. p.: 32–57. 28. p.: 36–64. 34. p.: 43–72. 38. p.: 51–81
Magyar Gergely: –
Sajnos nem sikerült megismételnünk azt a játékot, amelyet szerdán idegenben nyújtottunk, ettől függetlenül voltak pozitívumok. Köszönjük azoknak, akik kijöttek és támogattak bennünket, remélem, szerdán még többen lesznek.
Djokics Zseljko: – Büszke vagyok rá, hogy bejutottunk a legjobb négy közé, ezzel elértük célunkat. Ez történelmi siker, ennek a csapatnak karaktere, szíve és tudása is van. Ezekre kell építkeznünk a jövőben.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a PEAC-Pécs javára

1. MÉRKŐZÉS
ALUINVENT DVTK (1.)–MTK BUDAPEST (8.) 90–62 (22–10, 19–22, 20–18, 29–12)
Miskolc, 700 néző. V: Pozsonyi, Gál J., Rácz
DVTK: Bukovszki 5/3, Czank 4, Raven 13, TOBIN 22, Jansone 8/6. Csere: Sverrisdóttir 10/3, Horváth B. 7/3, BÁLINT R. 14/3, Dubei 7/3. Edző: Maikel López
MTK: Orsó 13/9, Bagi 2, SVITLICA 15, Medgyessy 2, Reiner. Csere: BAKSA 13/3, Vukov 8/6, Cymmer 2, Szabó V. 7/3, Karakasevic. Edző: Sztevan Csupics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 12–2. 8. p.: 17–4. 15. p.: 26–17. 25. p.: 51–36. 28. p.: 55–45. 33. p.: 69–50. 36. p.: 80–52
Maikel López: –
A negyedik negyedben felvettük a ritmust, és saját játékunkat játszva arattunk biztos sikert. Láttam azokat a hibákat is, amelyeket az első három negyedben elkövettünk. Az lényeges, hogy játékosaink is tisztában voltak saját hiányosságaikkal. A rájátszásban összességében megtettük az első lépést.
Sztevan Csupics: – Az első három negyedben jól játszottunk, aztán a záró felvonásra elfáradtunk. A négy külföldit felvonultató DVTK fizikailag felőrölt bennünket.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0