Női kosár NB I: továbbra is hibátlan a Győr

2016.10.13. 19:24
Harmadik mérkőzését is megnyerte a Győr a női kosárlabda NB I-ben: az alapszakasz csütörtöki mérkőzésén magabiztosan győzte le a Zalaegerszeget. A találkozó legeredményesebb játékosa a vesztes zalaiak amerikai légiósa, a 16 pontig jutott Kirby Burkholder volt. A Győr csapatkapitánya, Laklóth Anna megszerezte ezredik bajnoki pontján is a találkozón.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
CMB CARGO UNI GYŐR–ZTE NKK 76–52 (16–15, 27–10, 15–16, 18–11)
Győr, 100
néző. V: Tőzsér, Gyuris, Bognár
GYŐR:
KIESEL 12, Laklóth 2, TÖRÖK Á. 9/3, HRUSCAKOVÁ 12, Goree 6. Csere: Varga Zs. 8, SIMON ZS. 13/3, Horváth K. 9, Lihtarovics 5/3, Simon A., Kovács V., Nagy R. Edző: Völgyi Péter
ZTE:
Nagy D. 6/6, Kovács G. 5/3, Burgholder 16/6, DANIELS 13, Horváth Zs. 4. Csere: Szalay, Őri 3, Kovács C., Orsó, Böröndy, Velkey 5/3. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 4. perc:
6–7. 7. p.: 10–12. 13. p.: 22–17. 16. p.: 28–20. 25. p.: 50–29. 28. p.: 58–36. 32. p.: 60–41. 36. p.: 71–43

Völgyi Péter: –
Két negyeden keresztül tudtuk azt a fizikális játékot nyújtani, amit szeretnénk a jövőben mind a négy negyedben. Annál is inkább, mert a következő két ellenfelünk a DVTK és a Sopron lesz.
Gáspár Dávid: –
Igyekeztünk megnehezíteni a Győr dolgát, az első negyedben ez még működött. Később kiütközött a sebességbeli különbség, de a második félidőben már volt tartásunk.NŐI KOSÁRLABDA NB I