Női kosár NB I: pécsi győzelemmel zárta az alapszakaszt a Győr

2019.03.29. 16:39
A Győr 79–53-ra győzött a PINKK vendégeként a női kosárlabda NB I pénteki találkozóján a Kozármislenyi Sportcsarnokban. Ezzel a két csapat számára véget ért az alapszakasz, a Győr a negyeddöntőbe jutott, a PINKK a kiesés elkerüléséért játszik.

A 22 fordulós alapszakasz március 31-ig tart, utána a 9–12. helyezett együttesek körmérkőzéses rendszerben játszanak oda-vissza vágós alapon, az utolsó kiesik az NB I-ből. Az első nyolc helyen végzők a jövő héten rajtoló rájátszásba jutnak, a negyeddöntőben az 1 és 8., a 2 és 7., a 3 és 6., illetve a 4 és 5. helyezett kerül párba.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
PINKK PÉCSI 424–CMB CARGO-UNI GYŐR 53–79
(18–27, 9–12, 17–23, 9–17)
Kozármisleny, 50
néző. V: Farkas G., Kovács N., Nyilas
PINKK:
Sánta P. 2, Csukics 9, DZANKIC 13/3, Podrug 6, Jáhni 4. Csere: Vári 4, Zsilinszky 6, Markovic 4, Csutorás 5/3, Szücs L. Edző: Laczka Miklós
GYŐR:
Sz. Mandics 4, TÖRÖK Á. 14/6, RAKSÁNYI 12/6, SZPANU 20/9, GRAY 16. Csere: Czank 4, Nagy D. 5, Varga Zs. 4, Baffy, Szabó P. Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 3. perc:
3–7. 6. p.: 7–16. 13. p.: 20–35. 17. p.: 26–37. 23. p.: 30–41. 26. p.: 33–48. 33. p.: 45–68. 37. p.: 47–75
Laczka Miklós: –
Az első félidőben csapatként játszottunk, jobban kezdtünk, mint a legutóbbi alkalmakkor, a második negyedben pedig kifejezetten jól is védekeztünk. Amikor azonban elkezdtünk egyénieskedni, előjöttek a problémák, de láttam biztató jeleket.
Milos Pavlovics: –
A szokatlan meccsidőpont előhozott néhány gondot, de ezen a találkozón már a rájátszásra próbáltunk készülni. Fontos volt a győzelem, ám még fontosabb, hogy gyakorolni tudtunk a playoffra.