Női kosár NB I: nyert a ZTE, Károlyi Andrea megsérült

2013.02.22. 20:33
A Zalaegerszeg a papírformának megfelelően magabiztosan győzött (84–57) a BSE vendégeként a női kosárlabda NB I alsóházának pénteki mérkőzésén.

A negyedik negyed közepén, egy szerencsétlen talajfogást követően a rutinos Károlyi Andreát is elvesztette a városmajori együttes: a sokszoros válogatott játékos bokája bánta az esetet.

NŐI KOSÁRLABDA NB I, A-CSOPORT,
KÖZÉPSZAKASZ, AZ 5-10. HELYÉRT
BSE-FCSM–ZTE NKK 57–84 (12–19, 20–20, 14–20, 11–25)

Városmajor, 80 néző. V: Győrffy, Jurák, Minár
BSE: Miháczi 2, Orsó 3/3, Adamecz 10/3, Károlyi 5/3, Bagi 8. Cs: Sonyák 6, Katona Zs. 7, TIBA 10/6, Zsilinszky 4, Vukov 2. Edző: Sztevan Csupics
ZALAEGERSZEG: Szalay 8, Czank 10, Varga Zs. 12, Gensler 6/3, SZÉLESY 14/3. Cs: VIDA 13/3, Ambrus 6, HORVÁTH ZS. 15, Dukai. Edző: Gáll Tamás
Az eredmény alakulása: 4. p.: 4–3. 8. p.: 5–13. 13. p.: 20–28. 17. p.: 26–32. 24. p.: 35–43. 28. p.: 42–58. 34. p.: 53–71. 38. p.: 55–84
Sztevan Csupics: – Gratulálok a Zalaegerszegnek, mert jobb csapat, megérdemelten győzött. De Magyarországon úgy veszem észre, hogy a jobb csapatokat kell segíteni a mérkőzéseken.
Gáll Tamás: – Mint minden idegenbeli mérkőzés, a mai is fontos volt számunkra. A találkozó végig a szánk íze szerint zajlott, összességében magabiztos győzelmet arattunk.