Női kosár NB I: hatalmas csatában győzte le a Szekszárdot a TFSE

S. B.S. B.
2023.10.22. 19:59
Nagyot küzdve nyert a TFS (Fotó: Facebook/TFSE-MTK)
Nagy csatában a TFSE-MTK 69–67-re legyőzte otthon az eddig veretlen Szekszárdot a női kosárlabda NB I 4. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Ugyan az első félidőben sokkal dominánsabbnak tűnt a Szekszárd a nagyszünet után már sokkal magabiztosabbnak tűnt a TFSE. A harmadik negyedben percek alatt visszakapaszkodtak a hatpontos hátrányukból a hazaiak sőt a játékrész során a vezetést is többször megszerezték. A záró negyed már nagyon fordulatosra sikeredet, de a végjátékot a TFSE bírta jobban, így kétpontos különbséggel győzött.

A hazaiak legeredményesebb játékosa Szabó Fanni volt, aki 20 ponttal járult hozzá csapata győzelméhez.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
4. FORDULÓ
TFSE-MTK–Tarr KSC Szekszárd 69–67
(13–17, 17–19, 16–13, 23–18)
Dr. Koltai Jenő Sportközpont, 500 néző. V: Jakab, Szilágyi B., Kapusi.
TFSE:
DÚL P. 9/3, Baa, SZABÓ F. 20/6, CARTER 17/9, CZINANO 16. Csere: Dúl T. 7/3, Király A., Németh A. Edző: Hegedűs Péter
SZEKSZÁRD:
Sztanecsev 9/3, Holcz, BOROS J. 11/3, Mányoky R. 2, MONROE 22. Csere: Miklós 3/3, Theodoreán, Krnjics 11, Horváth Bernadett 9/9. Edző: Zseljko Djokics
Az eredmény alakulása: 4. perc: 2–6. 8. p.: 11–15. 13. p.: 15–24. 17. p.: 26–29. 24. p.: 40–38. 28. p.: 43–45. 33. p.: 51–51. 36. p.: 60–56. 39. p.: 65–65

Hegedűs Péter:
– Bármelyik csapat megnyerhette volna a mai mérkőzést. Az első félidőben talán a leggyengébb húsz percet produkáltuk a szezonban. Fordulást követően védekezést váltottunk, jól kezdtük a harmadik negyedet. Örülök, hogy sikerült megnyernünk a találkozót, igazi csapatmunka volt. A hibák keresése és javítása a dolgunk, ezen igyekszünk a válogatott szünetben javítani. Nem szeretnék örök elégedetlennek tűnni, de jobb mosolygósan elmenni a szünetre és készülni a Diósgyőr ellen.
Zseljko Djokics: – Nem volt meglepő számunkra a TF győzelme, hiszen a Sopron ellen tizenöt perc alatt dolgoztak le huszonnégy pontos hátrányt. Az egy-egy elleni védekezésünkkel nem vagyok elégedett, ebben a szegmensben fejlődnünk kell, a faultokat is rosszul használtuk fel ennek köszönhetően. A harmadik negyedben sok kosarat kaptunk, nem működött a besegítés, kommunikáció csapaton belül. A kereteket elnézve, tudván, hogy két légiósunk sérülés és betegség miatt nem állt rendelkezésre, azonosnak tűnt. Ezen oknál fogva nem lehetek elégedetlen, hiszen egy labdás meccsen veszítettünk, miközben folyamatosan úton vagyok és játszunk a meccseket, szinte edzés nélkül.