Női kosár NB I: a Vasas két negyedig bírta a DVTK ellen

2014.03.14. 20:14
A Vasas női kosárlabdacsapata két negyed után még csak négypontos hátrányban volt, ám végül simán, 81–50-re kikapott a DVTK-tól az NB I középszakaszában.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, 7. FORDULÓ
MKB-EUROLEASING VASAS–ALUINVENT DVTK 50–81 (14–18, 17–17, 7–28, 12–18)
Pasaréti út, 120
néző. V: Surányi, Menyhárt, Válé
VASAS: AHO 10, Farkas F. 7/3, Bajnóczi 4, Szabó F. 4, BARNAI 14. Csere: Müller, Süle 8/6, Gocsman, Szalay V., Rakolczai, Wéber 3/3, Gundel-Takács. Edző: Krivacsevics Dragoljub
DVTK: Horváth B. 8/6, Czank, JANSONE 11/3, SVERRISDÓTTIR 22/12, TOBIN 9. Csere: Bukovszki, Dubei 4, RAVEN 14, Bálint 13/6, Szabó P., Szabó B., Vincze V. Edző: Maikel López
Az eredmény alakulása: 4. perc: 6–6. 9. p.: 14–15. 13. p.: 18–22. 17. p.: 23–33. 24. p.: 34–42. 28. p.: 38–57. 33. p.: 40–72. 37. p.: 43–79
Krivacsevics Dragoljub:
– Nem csak az eredmény alapján látszik a fejlődés csapatomon a miskolci meccshez képest. Elégedett vagyok az első félidei jó játékunkkal, sajnos a szünet után elfáradtunk, visszaesett a koncentrációnk is, ez megmutatkozott az eladott labdák számában. A DVTK rutinosabb csapat hozzánk képest, de sok munkával és idővel, játékosaink is nagyobb rutinra tehetnek szert.
Maikel López: – Jó mérkőzést láthattak a nézők a kosárlabda minden szépségével. A szurkolók jól szórakozhattak, élvezhették az összecsapást. Sok a maihoz hasonló találkozóval lehet és kell népszerűsíteni a női kosárlabdát.NŐI KOSÁRLABDA NB I

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
ZTE NKK–PEAC PÉCS 68–75 (18–16, 18–21, 17–24, 15–14)
Zalaegerszeg, 500
néző. V: Papp, Jakab, Minár
ZALAEGERSZEG: Török 6/6, Fuisz 6, Varga Zs. 6, CZUKOR 10/6, Horváth Zs. 8. Csere: IVANOVICS 22/3, Darida 3, Mányoky 7/3, Vágvölgyi. Edző: Gáll Tamás
PÉCS: REID 15, Raksányi 5/3, Raus 12/6, BUJDOSÓ 17/6, BISHOP 15. Csere: Kublina, Jovanovics 11/9, Kaposi, Szűcs. Edző: Zseljko Dokics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–7. 11. p.: 18–16. 21. p.: 36–37. 29. p.: 53–61. 36. p.: 59–67
Kipontozódott: Raksányi (39. p.)
Gáll Tamás:
– A jobb csapat győzött. Elégedett vagyok a játékosaim teljesítményével, ha ezt a harcosságot át tudjuk menteni a következő mérkőzésekre, akkor érhetünk el szép sikereket.
Zseljko Dokics: – Gratulálok a csapatomnak és a ZTE-nek is. Harcos mérkőzést vívott a két csapat. Elégedett vagyok a győzelemmel, de a védekezésünkben sok hibát láttam.