Női kosár NB I: simán nyert a Sopron, fordított a Vasas

2019.02.16. 20:13
A címvédő és listavezető Sopron 93–55-re győzött vendége, az NKE-Csata ellen a női kosárlabda NB I alapszakaszának szombati játéknapján.

A kiegyenlített első negyedet követően az esélyesebb házigazdák a második játékrészben tudtak meglépni, majd folyamatosan növelték a különbséget.

A DVTK könnyedén érvényesítette a papírformát a BEAC ellen, a szekszárdiak pedig a Győr vendégeként nyertek magabiztosan, már az első félidőben jelentős előnyt szerezve.

A PEAC-Pécs tíz ponttal győzött Zalaegerszegen, a Vasas Akadémia–Cegléd összecsapáson egy pont döntött a 8–0-s hajrát produkáló házigazdák javára.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
18. FORDULÓ – szombati mérkőzések

SOPRON BASKET–NKE-FCSM CSATA 93–55 (24–22, 32–10, 20–12, 17–11)
Sopron, 500
néző. Vezette: Farkas, Söjtöry, Kovács
SOPRON: TURNER 13/3, Fegyverneky 4, Czukor 6/6, Dupree 10, Zahui 4. Csere: Dubei 6/6, Varga 6/3, T. Jovanovics 9, CRVENDAKICS 16/6, Határ 15, Weninger 4. Edző: Roberto Íniguez
CSATA: Mányoky 2, Austria 15/9, N. Jovanovics 9/6, Nagy-Bujdosó 6/6, Lang 8. Csere: Horváth 4, Lelik 5, Barnai 2, Antics 4, Angyal, Solymosi, Radócz. Edző: Tursics Krisztián
Az eredmény alakulása. 2. perc.: 5–3. 5. p.: 15–10. 10. p.: 24–22. 12. p.: 26–27. 15. p.: 39–27. 18. p.: 48–32. 20. p.: 56–32. 22. p.: 61–32. 25. p.: 66–38. 28. p.: 71–40. 30. p.: 76–44. 32. p.: 78–46. 35. p.: 88–53. 38. p.: 88–55. 40. p.: 93–55
Roberto Íniguez:
– Mint minden hazai mérkőzésen, most is igyekeztünk a lehető legjobb teljesítményünket nyújtani. Nem számít, hogy öt-hat vagy egy teljes csarnoknyi ember előtt játszunk, a játékosaim tudják, hogy mindenkit ki kell szolgálni. Mindenkivel éreztetnünk kell, hogy tiszteljük. Lassan kezdtünk, de ez talán annak is betudható, hogy két napja játszottunk.
Tursics Krisztián: – Elismerésem a Sopronnak, motiváltan és kiválóan játszott, annak ellenére, hogy csütörtökön még Euroliga-meccse volt. Az első negyedben jól kosárlabdáztunk, pariban voltunk a Sopronnal.

MB CARGO UNI GYŐR–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 68–78 (13–19, 10–22, 23–22, 22–15)
Győr, 150
néző. Vezette: Győrffy, Ádám, Frányó
GYŐR: Brown 13/3, Raksányi 7/3, TÖRÖK Á. 13/3, Szpanu 11/6, Gray 4. Csere: MANDICS 8, Krnjics 10, Varga Zs. 2, Czank. Edző: Milos Pavlovics
SZEKSZÁRD: Studer Á. 6, F. Eldebrink 9/6, GEREBEN 13/3, MCCALL 13, BISHOP 17. Csere: Kis V., DOJKIC 11/6, Mansaré, Theodoreán 5/3, Bálint R. 4. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–7. 6. p.: 6–15. 11. p.: 18–19. 16. p.: 19–32. 18. p.: 21–38. 23. p.: 30–44. 26. p.: 39–53. 28. p.: 41–58. 35. p.: 57–69. 37. p.: 61–75
Kipontozódott: Gray (31. p.)
Milos Pavlovics:
– Amíg nincs meg a játékunk folyamatossága, addig nehéz egy Szekszárd szintű ellenféllel szemben eséllyel felvenni a küzdelmet. Több játékosunk addig nem szolgál rá a kapott percekre, amíg nem ismeri fel a feladat fontosságát. Meg kell találni a módját annak, hogy eredményesebb legyen a játékunk.
Djokics Zseljko: – Nem vagyunk könnyű helyzetben a heti kétszeri kemény erőpróba miatt. Ezért is igyekeztem ezúttal sok cserével ritmusban tartani a csapatot, de így is végig kontrollálni tudtuk a mérkőzést, amelynek csak a hajrájában lett szorosabb az eredmény.

VASAS AKADÉMIA–VBW CEKK CEGLÉD 64–63 (18–11, 12–22, 11–18, 23–12)
Budapest,
Pasaréti út, 150 néző. Vezette: Papp P., Fodor A., Horváth Cs.
VASAS: VUKOV 8/3, Bach 5, DOMBAI 17/3, Tóth O. 8, Karakasevics 2. Csere: Böröndy V. 2, VARGA A. 14/6, Heljics 5/3, Szmailbegovics 3/3, Budácsik. Edző: Földi Attila
CEGLÉD: SWANIER 14, POPOVICS 14/3, Révész B., Licskai 7, BAUGH 11. Csere: Hamilton-Carter 9, Böröndy D. 2, Gorjanácz 4/3, Kobolák 2, Révész L. Edző: Peter Jankovic
Kipontozódott: Heljics (32. p.), Karakasevics (36. p.), Tóth O. (37. p.)
Földi Attila:
– Nagyszerűen harcoltunk, nem adtuk fel akkor sem, amikor közel állt a mérkőzés ahhoz, hogy mi veszítsünk, s talán ezért érdemeltük meg azt a kis szerencsét, ami mellénk állt.
Peter Jankovic: – A hazai csapat a mérkőzés végéig küzdött, ezért tudta megnyerni az összecsapást. Néha nem értem a játékosaimat, külső dobások és büntetők nélkül nem tudjuk megnyerni a mérkőzéseinket.

ZTE NKK–PEAC-PÉCS 81–91 (23–27, 18–23, 23–20, 17–21)
Zalaegerszeg, 450
néző. Vezette: Pálla, Kulcsár, Hervay
ZALAEGERSZEG: Koizar 14/3, Pusztai P. 10, MALCI 22/12, HEGEDŰS-ŐRI 13/3, Horti 10. Csere: Boonstra 4, Kovács G., Szalay V. 8. Edző: Gáspár Dávid
PÉCS: Vanloo 16/12, Simon Zs. 4, Wentzel, TETEMONDOVÁ 17/15, IMOVBIOH 24. Csere: Gémes-Sarok 7, BREWER 23/6, Ruják, Tenyér. Edző: Meszlényi Róbert
Gáspár Dávid:
– Extra dobóformát mutatott a Pécs, megérdemelte a győzelmet. Nekünk le kell vonni a tanulságokat, mégpedig azt, hogy egy ilyen rangadón az első perctől kezdve milyen elszántsággal kell játszani.
Meszlényi Róbert: – Végig jól játszottunk és nagyszerűen dobtunk. Megérdemelten nyertünk.

ALUINVENT DVTK MISKOLC–ELTE-BEAC ÚJBUDA 95–67 (30–23, 26–12, 21–24, 18–8)
Miskolc, 600
néző. Vezette: Balog Gy., Pozsonyi, Mlinár
DVTK: MEDGYESSY 14/3, WALKER-KIMBROUGH 22/3, Szabó F. 5/3, Kiss A. 5, MOKANGO 15. Csere: Kányási 3/3, Eperjesi 2, Zele 10, Putnina 5, SKORICS 14/6. Edző: Cziczás László
BEAC: PAPP K. 21/3, Dúl P., BECKLEY 14/9, LAKLÓTH 16/6, Mandic 12/6. Csere: György T. 2, Szabó II D., Vincze, Nagy E. 1, Angyal, Kovács V. 1, Suppán. Edző: Balogh Judit
Az eredmény alakulása. 1. perc: 5–0. 4. p.: 9–9. 5. p.: 12–13. 18. p.: 22–16. 14. p.: 37–23. 17. p.: 45–28. 24. p.: 62–42. 28 p.: 73–56. 32. p.: 80–59
Cziczás László:
– Időnként jó játékkal hoztuk a kötelező házi feladatot. Szép indításgólokat szereztünk, bár sok hibát is elkövettünk. Nehéz az ilyen csapatok ellen játszani, de végül könnyen célba értünk.
Balogh Judit: – Már a kiírás pillanatában tudtuk, hogy ezt a mérkőzést nem fogjuk megnyerni. Arra törekedtünk, hogy játékunkat minél jobban adjuk elő és örömet szerezzünk magunknak. Néha megnehezítettük a hazaiak dolgát, a lányoknak ez a találkozó lehetőséget adott arra, hogy fejlődjenek és tanuljanak.