Női kosár NB I: a Csata és a Sopron is 25-tel nyert

2019.01.05. 19:49
Két mérkőzéssel folytatódott a női kosárlabda NB I küzdelemsorozata, amely az MTK–Csata és a Cegléd–Sopron találkozókkal lépett át az alapszakasz második felébe. Az új év első találkozóin nem született meglepetés: két sima, egyaránt 25 pont különbségű vendégsikert hozott a szombat.

A hibátlan teljesítménnyel bajnoki listavezető Sopron a két győzelemmel és kilenc vereséggel álló Cegléd otthonába látogatott. A hazaiak ugyan három ponttal elvitték az első negyedet 18–15-re, de a folytatásban beindultak a vendégek és esélyeshez méltó magabiztos játékkal végül 25 ponttal nyertek.

A Sopronból Amanda Zahui 20 pontot szórva lett a mezőny legeredményesebbje, a hazaiaktól Jovana Popovics 15 pontig jutott.

A sereghajtó MTK a Ceglédhez hasonlóan 25 ponttal kapott ki hazai pályán; figyelemreméltó, hogy az NKE-Csata elleni meccs legponterősebb játékosa a kék-fehérektől Szabó Flóra volt, aki csapata 45 pontjából 19-et vállalt magára.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
VBW CEKK Cegléd–Sopron Basket 65–90 (18–15, 21–27, 13–27, 13–21)
Cegléd, 150
néző. V: Hervay, Vida J., Gál J.
CEGLÉD:
Swanier 7/3, POPOVICS 15/3, Révész B. 11, GORJANÁCZ 14/6, Hamilton-Carter 12. Csere: Kobolák 2, Böröndy D. 2, Révész L. 2, Király A., Filipowicz V. Edző: Peter Jankovic
SOPRON: TURNER 19/15, CASAS 12/3, Czukor, CRVENDAKICS 17, ZAHUI 20. Csere: Dupree 12, Dubei 10/3, Weninger, Varga K. Edző: Roberto Íniguez
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–4. 6. p.: 11–4. 13. p.: 26–22. 16. p.: 33–28. 22. p.: 39–48. 25. p.: 43–56. 32. p.: 52–73. 38. p.: 62–88
Peter Jankovic:
– Jól kezdtünk, okosan játszottunk, de a második félidőben a Sopron megmutatta, milyen minőséget képvisel.
Roberto Íniguez: – Tipikus karácsony utáni mérkőzés volt, amit megnyertünk, és ez jó.

MTK Budapest–NKE-Csata 45–70 (15–16, 11–17, 9–20, 10–17)
Acsády út, 200 néző. V: Tőzsér, Nagy V., Major
MTK:
Czirják 8, Bernáth 3/3, Süle 3, Hegedűs J. 10, SZABÓ F. 19. Csere: Baksa, Wéber 2, Szeitl, Koch. Edző: Nagy Dorottya
CSATA: Horváth B. 6/3, Lelik 7/3, Austria 9/3, Radócz, Lang 9. Csere: NAGY-BUJDOSÓ 10, Mányoky R. 9/3, ANGYAL B. 18/9, Solymosi 2, Pálinkás. Edző: Tursics Krisztián
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–2. 13. p.: 16–20. 23. p.: 26–36. 27. p.: 33–48. 38. p.: 44–65
Kipontozódott: Lelik (27. p.), Mányoky (40. p.)
Nagy Dorottya:
– A harmadik negyed közepétől elfáradtunk, sokat hibáztunk. A lepattanók döntöttek a mérkőzésen.
Tursics Krisztián: – A sikerünk kulcsa a védekezés volt. A bajnokságban először vagyok maximálisan elégedett a védekezésünkkel.