Női kosár Ek: elmaradt a csoda Franciaországban, kiesett a PEAC

M. B.M. B.
2023.02.01. 22:16
Fájó vereséget szenvedett a PEAC a Villeneuve vendégeként (Fotó: Laufer László II/Dunántúli Napló)
Harmincpontos pofonba szaladt bele a PEAC a francia Villeneuve vendégeként a női kosárlabda Európa-kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján, így kettős vereséggel búcsúzott a sorozattól.

A nyolcpontos zakóval végződő hazai odavágó után abban a tudatban utazott Észak-Franciaországba a pécsi alakulat, hogy kizárólag egy magabiztos sikerrel ejtheti ki gall riválisát az Európa-kupából.

Jovan Gorec tanítványai ehhez képest nem sokat mutattak a hazai meccsen látott harcosságukból, a nagyszünetben már 13 pontos hátrányban voltak Villeneuve-vel szemben. A hatvanezer lakost számláló kisváros csapata a harmadik negyedben megmutatta, miért vezeti hazája pontvadászatát: 33 (!) pontot rámolt be a pécsi kosárba, amelyre csupán 11 egységgel tudott válaszolni a magyar csapat.

A záró játékrészt ugyan megnyerte a PEAC, de ez már csak szépségtapasznak volt jó – Simon Zsófiáék 74–44-re kikaptak és kiestek a sorozatból.

KOSÁRLABDA
NŐI EURÓPA-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Villeneuve d'Ascq LM (francia)–NKA Universitas PEAC 77–44
(13–7, 19–12, 33–11, 9–14)
Villeneuve-d'Ascq, 1200 néző. V: Teixeira (portugál), Bajat (norvég), Grbic (szlovén).

VILLENEUVE D'ASCQ: Heriaud 2, Smalls 7, BURKE 16/3, SALAUN 10/3, Diaby 8. Csere: BEN ABDELKADER 10/3, Diallo, Djekoundade 5/3, HIRSCH 13/3, Cissé, Pavrette, Abraham 3/3. Edző: Rachid Meziane
PEAC: Katanics 7/3, Calhoun 5/3, Wentzel 4, Simon 12/6, Kiss V. 5. Csere: Szücs R. 2, Sánchez 9/6, Laczkó, Kasza-Pap. Edző: Jovan Gorec
Az eredmény alakulása. 6. perc: 10–0. 8. p.: 11–3. 15. p.: 24–10. 19. p.: 30–15. 25. p.: 43–23. 30. p.: 65–30. 33. p.: 69–30. 35. p.: 74–41
Továbbjutott: a Villeneuve d'Ascq, kettős győzelemmel

Jovan Gorec: – Nem könnyű értékelni, amikor nagy különbséggel kapunk ki egy meccsen, de azt mégsem mondhatom, hogy nem küzdöttünk. Összességében jó Európa-kupa idényünk volt, néhány nagyon szép győzelemmel, de ezúttal a jobb csapat győzött. Ilyen atmoszférában ritkán játszottunk, most ebben az összetételben nem tudtuk felvenni ellenfelünkkel a versenyt.