Női kosár El: megverte az Olympiakoszt a Szekszárd, kikapott a Sopron

L. M.L. M.
2022.11.15. 22:45
Goree Cyesha volt a Szekszárd legjobbja, 17 pontot szerzett (Fotó: FIBA)
Az Atomerőmű KSC Szekszárd 78–69-re legyőzte a görög Olympiakoszt, a Sopron Basket pedig 63–60-ra kikapott Gironában a női kosárlabda Euroliga 4. fordulójában.

A találkozót jobban kezdte a magyar együttes, az első negyedben tízzel is vezetett (18–8), de a görögök a játékrész végére csökkenteni tudták a hátrányukat. A második negyedben aztán a vezetést is átvette az Olympiakosz, a vendégek négypontos előnnyel mehettek pihenni a félidőben.

A harmadik harmadban ismét magára talált a Szekszárd, és ugyan megnyerte a játékrészt, az utolsó tíz percre görög előnnyel fordultak a felek. A hajrát sokkal jobban bírta a magyar csapat, és 30 pontot dobva megfordította a mérkőzést, megszerezve második győzelmét a sorozatban.

A nap másik magyar érdekeltségű találkozóján a Sopron Basket 63–60-as vereséget szenvedett a spanyol Girona vendégeként. A magyar csapat a találkozót jobban kezdte, az első negyed után 21–11-re vezetett, sőt, volt, hogy a 12 pontos soproni előnyt mutatott az eredményjelző. A hazaiak azonban folyamatosan dolgozták le hátrányukat az utolsó játékrészben pedig a vezetést is átvették. A Sopron ugyan egyenlíteni tudott, még fél perccel a meccs vége előtt is döntetlenre álltak a csapatok, de a Girona három értékesített büntetővel végül megnyerte a mérkőzést.

KOSÁRLABDA
NŐI EUROLIGA

A-CSOPORT, 4. FORDULÓ
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–OLYMPIAKOSZ SFP(görög) 78–69 (18–12,11–21,19–16,30–20)
Szekszárd,1000
néző.V:Fuska(szlovák),Jovanic(bosnyák),Pesics(szerb)
SZEKSZÁRD:STUDER4/3,Miklós M. 8, VIVIANS 19/6, GOREE 16/6, HEBARD 15. Csere: Wallace 7/3, Mányoky, Holcz, BOROS J. 9/9, Horváth D. Edző:Djokics Zseljko
OLYMPIAKOSZ
:Ayuso6,STAMATI10/6,Syrra, Shook 8, GUSTAFSON 23/3. Csere: NIKOLOPOULOU 16/6, Diela 1, Spyridopoulou 5/3. Edző:Martins Zibarts
Az eredmény alakulása:
4. perc:8–4.6. p.:16–6.9. p.:18–12.15. p.:22–19.17. p.:22–23.19. p.: 27–33. 22. p.:29–37.25. p.:35–41.28. p.:46–45.30. p.:48–49.33. p.:58–54.37. p.:73–62
Djokics Zseljko:
–Nagy elánnal kezdtünk, gyorsan dűlőre akartuk vinni a dolgot, de aztánjöttegyadok-kapok, amelyből a vendégek jöttek ki jobban. A második félidőben rá tudtunk kapcsolni, akkor nekünk sikerültek a gyors indítások, amivel nyertünk. Ki kell emelnem Goree Cyeshát, aki hétfőn még nem is edzett, ennek ellenére remek teljesítményt nyújtott. Kicsit mérges vagyok az utolsó pillanatban kapott triplára, mert a végelszámolásban minden pontnak jelentősége lehet.
Martins Zibarts:
–Nekünk rontott a Szekszárd, amitől megijedtünk. Hullámvasút volt a mérkőzés, hiszen először mi jöttünk vissza a meccsbe, aztán a hazaiak, s ezt eljátszottuk még egyszer. A különbséget Boros Júliaésaz ő védekezése, valamint a három triplája jelentette.