Női kosár Ek: nem jutott nyolcaddöntőbe a DVTK

2020.01.09. 20:15
A miskolci csapat nem tudta megőrizni ötgólos előnyét Görögországban (Fotó: fiba.com)
Az ötpontos előnnyel érkező DVTK 84–73-ra kikapott a görög Olympiakosz vendégeként csütörtökön a női kosárlabda Európa-kupa rájátszásának visszavágóján, így nem jutott be a nyolcaddöntőbe.

A miskolci csapat decemberben 59–54-re verte az Olimpiakoszt, amellyel az előszezon során, szeptemberben kétszer is összecsapott, és mindkét alkalommal legyőzte a görögöket Miskolcon.

A visszavágón Cziczás László együttese három negyeden át visszafogottan játszott, a görögök játékrészről játékrészre növelték előnyüket, 30 perc után már 25 ponttal vezettek.

A továbbjutás kérdése ezzel eldőlt, a jó diósgyőri záró negyed csak arra volt elég, hogy összesítésben hatpontosra csökkentse hátrányát a magyar együttes.

A miskolciak legjobbja Shatori Walker-Kimbrough lett 15 ponttal.

A csoportkörből a legjobb nyolc – köztük a Szekszárd – egyből a nyolcaddöntőbe került, ahol a tolnai gárda a fehérorosz Cmoki Minszkkel vagy a spanyol Gernika Bizkaiával találkozik január 23-án és 29-én.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA, RÁJÁTSZÁS
A NYOLCADDÖNTŐBE JUTÁSÉRT, VISSZAVÁGÓ

OLYMPIAKOSZ (görög)–ALUINVENT DVTK MISKOLC 84–73 (22–18, 26–13, 20–12, 16–30)
Athén, 200
néző. Vezette: Meirson (izraeli), Moreno (spanyol), Muho (albán)
OLYMPIAKOSZ: Thomas 21/12, Gemelosz 19/15, Pavlopulu 3/3, Graves 19, Jurcenková 1. Csere: Nikolopulu 4, Luka, Szpiridopulu 15/6, Sztamati, Sztamolampru, Afci 2. Edző: Niklasz Atanasziosz
DVTK: Medgyessy 2, Walker-Kimbrough 15, Skorics, Goree 11/6, Morrison 13/3. Csere: Szücs R. 8/3, Katona 3/3, Kányási 3, Zele 6/6, Pusztai 8/6, Kiss A. 4. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–6. 7. p.: 17–12. 15. p.: 28–26. 17. p.: 38–28. 19. p.: 42–30. 21. p.: 48–30. 25. p.: 58–35. 39. p.: 68–43. 32. p.: 69–52. 34. p.: 71–55. 36. p.: 76–60. 45. p.: 85–90
Továbbjutott: az Olympiakosz, 138–132-es összesítéssel
Cziczás László:
– Most sajnálhatjuk igazán, hogy a párharc első meccsén nem tudtunk megszokott hazai környezetben játszani, talán élesebb lett volna és máshogyan alakul ez a meccs. Az Olympiakosz megérdemelten jutott tovább.