Férfi kosár NB I: szoros meccsen verte a ZTE a Szegedet

2016.10.20. 20:49
A férfi kosárlabda NB I 4. fordulójában a Zalaegerszeg hazai pályán 85–78-ra megverte a Szegedet. A ZTE hiába vezetett többször is két számjegyű különbséggel, a vendégek mindig vissza tudott jönni a meccsbe, így a végéig nyílttá tették a találkozót.

Esélyeshez méltóan kezdett a Zalaegerszeg, mely főleg az első negyed végén és a második elején mutatott jó játékával a 12. percben már 17 ponttal is vezetett. Ettől felébredt a Szeged és még a játékrészben megközelítette ellenfelét két pontra. Végül 46–42-es ZTE-vezetéssel vonultak szünetre a csapatok.46–42-es ZTE-vezetéssel vonultak szünetre a csapatok.

A harmadik negyed második felétől megint a hazaiak akarata érvényesült, így ismét tíz pont fölé növeltél az előnyt, de Andrija Csirics büntetőivel, és Ivan Lilov utolsó másodperces félpályás kosarával háromra csökkent a különbség a záró etap előtt. 65–62

A mérkőzés forgatókönyvének megfelelően az utolsó 10 percet is a Zalaegerszeg kezdte jobban, de a vendégek folyamatosan 2-3 labdabirtoklásnyi különbségen belül maradtak. Így volt ez a meccs végéig, azonban nem volt meg az az átütőerő a Szegedben, ami a fordításhoz kellett. A vége 85–78 lett.

A győztes csapat motorja a 18 pontot és 14 gólpasszt jegyző Emmanuel Ubilla volt, de remekül játszott Szabó Zsolt (16 pont, 11 lepattanó) és Adomas Drungilas (18 pont, 9 lepattanó) is. A vendégeknél az egyaránt 20 pont felett szerző Csirics és Nenad Sulovics vitték a prímet.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ZALAKERÁMIA ZTE KK–NATURTEX-SZTE SZEDEÁK 85–78 (23–14, 23–28, 19–20, 20–16)

Zalaegerszeg, 1200
néző. V: Farkas G., Szabó G., Proksch
ZTE:
UBILLA 18/6, Norfleet 14/3, Benke, SZABÓ ZS. 16/6, Drungilas 18. Csere: Kerpel-Frónius 8/6, MOHÁCSI 11/9, Velkey, Kis R. Edző: Bencze Tamás
SZEGED:
Boltics 12, Lilov 12/6, CSIRICS 21/6, SULOVICS 22/6, Juhos 9. Csere: Lakosa, Vágvölgyi 2, Wirth. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 5. perc:
9–7. 8. p.: 14–17. 13. p.: 36–19. 17. p.: 39–34. 19. p.: 44–42. 25. p.: 61–49. 32. p.: 69–64. 36. p.: 78–73
Kipontozódott:
Szabó Zs. (38. p.)

Bencze Tamás:
– Nagyon örülök a győzelemnek, mind a két csapat dicséretet érdemel. Amikor már tizenhét ponttal vezettünk, fejben elhittük, hogy megnyertük a meccset, a vendégek pedig rendre visszajöttek, szorossá tették a találkozót, sok borsot törtek az orrunk alá. A védekezésünkben nagyon sok egyéni hibát követtünk el, van még min dolgozni.
Nikola Lazics:
– Jobban játszottunk, mint az utóbbi mérkőzésünkön, sajnos volt egy rövidzárlatunk, amikor jelentős vezetésre tett szert a remekül játszó ZTE. Ez az előny sok volt, de talpra állt a csaptunk, s ehhez gratulálok. Többször is közel voltunk ahhoz, hogy egálra hozzuk a meccset, vagy fordítsunk, de döntő pillanatokban a ZTE jobb megoldásokat választott és nyert.