Férfi kosár NB I: otthon nyert a Pécs és a Kaposvár

2016.12.01. 20:15
A Kaposvár és a Pécs is hazai pályán győzött a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának csütörtöki játéknapján.

A Vasast legyőző Kaposvárban a meccs első félidejében Hendlein Roland részleges bokaszalag-szakadást szenvedett.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
PVSK PANNONPOWER–SOPRON KC 92–77
(25–14, 16–25, 26–22, 25–16)
Pécs, 1400 néző. V: Török R., Szabó G., Hervay
PÉCS: NELSON 8, Supola 12/6, C. SMITH 14/3, BUDIMIR 27/9, SEJFIC 16. Csere: BÍRÓ 8/6, Halász Á. 3/3, Harazin 4, Demeter, Krnjajski, Bödör, Popgyákunik. Edző: Csirke Ferenc
SOPRON: THREATT 16/12, RUJÁK A. 13/3, Lewis 3, Dénes 3/3, Spica 8. Csere: Dufault 13, MILLS 17/3, Tóth G. 4/3, Takács N., Bán, Élő. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–4. 6. p.: 19–10. 13. p.: 27–23. 17. p.: 29–30. 23. p.: 46–45. 26. p.: 53–52. 33. p.: 79–63. 37. p.: 88–67
Csirke Ferenc: –
Hatalmas dolog volt, hogy a zalaegerszegi találkozó után így tudtuk megnyerni ezt a meccset. Jól kezdtünk, ez önbizalmat adott, és már többször bizonyítottuk, hogyha feljön az ellenfél akkor sem esünk össze.
Sabáli Balázs: – Eleve az volt a probléma, ahogy kezdtünk tizenhárom pontról kellett visszajönni. A harmadik negyedben támadásban elkezdtünk egyénieskedni és a védekezésünk sem működött. Komoly elbeszélgetések lesznek, mert ha így megy tovább, hogy más munkájával játszanak egyesek, ahhoz nem adom a nevemet.

KAPOSVÁRI KK–VASAS BUDAPEST 94–82 (26–20, 17–19, 29–19, 22–24)
Kaposvár, 800 néző. V: Papp P., Minár, Vida
KAPOSVÁR: WISSEH 14/3, Fodor M. 5, COOK 18/6, Hendlein 7, GREBENÁR 11. Csere: DUREN 16/6, Simms 14, Baki 5/3, Papp P. 4, Kocsis, Bodó. Edző: Edző: Fekete Ádám
VASAS: TAYLOR 20/6, Horváth Á. 4, THOMSON 19/3, Garamvölgyi 6, PACHER 25. Csere: Andrássy, Moravcsik 2, Katona 3/3, Boros 1, Peringer 2. Edző: Sárosi Bulcsu
Kipontozódott: Fodor (28. p.)
Fekete Ádám:
– Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, de jól küzdött a csapat, és amikor akadozott a játékunk, lelkes szurkolóink besegítettek. Második mérkőzésen sújtanak bennünket sérülések, bizony nem könnyű a helyzetünk.
Sárosi Bulcsu: – Hetek óta sokat dolgozunk, hogy javítsunk védekezésünkön, de ma ennek nyomokban sem láttam jelét. Sajnálom, hogy így alakult az eredmény, pedig látszólag több is volt számunkra ebben a mérkőzésben.

1. Alba Fehérvár 8 7 1 651–579 0.938
2. Egis Körmend 7 6 1 569–505 0.929
3. Szolnoki Olaj KK 7 5 2 604–561 0.857
4. Naturtex-SZTE-Szedeák 6 4 2 505–469 0.833
5. Kaposvári KK 9 6 3 716–713 0.833
6. PVSK-PannonPower 8 5 3 658–616 0.813
7. Zalakerámia ZTE KK 7 4 3 567–563 0.786
8. Falco KC Szombathely 8 4 4 672–651 0.750