Férfi kosár NB I: hosszabbítás után nyert Szegeden a Kaposvár

M. B.M. B.
2023.02.05. 20:27
A dupla duplát jegyző Michael Hughes volt a Kaposvár legjobbja (Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap, archív)
Fordulatos mérkőzésen nyert a Kometa Kaposvári KK Szegeden  a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának 19. fordulójában.

A kiegyenlített első negyed után magához ragadta a kezdeményezést a házigazda Szedeák, amely megnyugtató előnnyel várta a záró járékrészt. Az utolsó negyedben viszont huszáros hajrát produkált a Kaposvár – 77–77 után jöhetett a hosszabbítás. A ráadásban is szoros volt a küzdelem, de végül a somogyiak szerezték meg a győzelmet.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
Naturtex-SZTE-Szedeák–Kometa Kaposvári KK 83–85 (24–25, 23–16, 18–9, 12–27, 6–8)
Szeged, 1200 néző. V: Praksh, Nagy V., Kovács N.
SZEGED: WASHINGTON 23/9, Polányi, NICHOLSON 13/3, Bognár K. 7, ROBERSON 21. Csere: Balogh Sz. 7, Person 12, Filipovics, Kerpel-Fronius B. Edző: Nikola Lazics
KAPOSVÁR: I. Brown 11/3, Petersen 22/15, Halmai 5/3, Gabric 10, HUGHES 18. Csere: PARSONS 19, Paár, Hendlein, Puska. Edző: Ivan Rudez
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–2. 7. p.: 12–3. 14. p.: 26–28. 20. p.: 47–41. 27. p.: 63–48. 36. p.: 69–67. 42. p.: 77–83
Nikola Lazics: – A negyedik negyed elején mintegy öt percig nem szereztünk kosarat, ez volt a meccs kulcsa. Nem játszottunk elég okosan, hiába volt esélyünk a győzelemre, nem éltünk ezzel, a Kaposvár pedig kicsit szerencsésebb is volt
Ivan Rudez: – Gondunk volt az eladott labdákkal, támadásban küszködtünk, nem játszottunk jól. Mindezek után boldog vagyok a győzelem miatt, hiszen fontos idegenbeli sikert arattunk.