Férfi kosár NB I: előny a Sopronnál a bronzcsatában

2014.05.30. 20:19
A Sopron kihasználta a hazai pályát, és megszerezte az első győzelmet a magyar férfi kosárlabda-bajnokság bronzéremért vívott párharcában a Kaposvár ellen.

Jonathan Thompson és Philip Barovics sérülés miatt hiányzott a Sopronból, míg a túloldalon Louis Hinnant eltiltásának letöltése után ismét csatasorba állhatott. Az első negyedben egyik csapat sem tudott ellépni a másiktól, a második elején a hazaiak labdaszerzések, gyors támadások és pontos befejezések után öt ponttal elléptek,de a kis előny gyorsan elolvadt.

A második félidő döntetlenről folytatódott, Ruják András hárompontosainak köszönhetően a 3. negyedben tíz ponttal elléptek a soproniak, s bár a záró tíz perc elejére ez az előny is elfogyott, a felzárkózás felőrölte a vendégeket. Egyre több lett az indulatos megmozdulás, a hazaiak viszont higgadtabbak maradtak, és némi szerencsével ők szerezték meg a győzelmet.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
A 3. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
SOPRON KC–KAPOSVÁRI KK 79–74
(22–21, 13–14, 23–18, 21–21)
Sopron, 1200 néző. V: Cziffra, Hegedűs, Szabó G.
SOPRON: Thomas 5, RUJÁK 17/9, DÉNES 12/3, BORISZOV 29/12, Tóth G. 10. Csere: Takács N. 4, Trepák 2, Molnár M. Edző: Sabáli Balázs
KAPOSVÁR: Hinnant 12/3, FODOR M. 11/9, Puljko 12/6, HENDLEIN 12, DAVIS 21. Csere: Kovács S., Drahos 2, Jancsikin 4. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–8. 6. p.: 15–15. 14. p.: 28–23. 17. p.: 31–32. 19. p.: 33–35. 23. p.: 41–37. 26. p.: 56–46. 28. p.: 56–51. 34. p.: 61–62. 36. p.: 63–64. 38. p.: 69–66
Kipontozódott: Puljko (38. p.)
Sabáli Balázs:
– Egylabdás meccs volt, ami soha nem jó, ha így van vége a találkozónak. Boriszov mellé a második félidőben felnőtt Ruják András, ami hozzásegített bennünket a győzelemhez. Legnagyobb ellenségünk a fáradtság, de szeretnénk azt is legyőzni, mint ahogy vendéglátóinkat vasárnap Kaposváron.
Fekete Ádám: – Védekezésben rengeteg hibát vétettünk, és ez volt vereségünk fő oka. A hajrában a hazaiak jól dobták a távoliakat. Voltak nyerési esélyeink, de nem tudtunk élni a lehetőségekkel.