Férfi kosár NB I: az Alba a 2., Körmend–ZTE lesz a playoffban

2016.04.27. 20:19
Az Alba másodikként, a Körmend negyedikként lépett a playoffba (Fotó: Földi D. Attila)
Hazai győzelmek születtek a férfi kosárlabda NB I szerdai játéknapján: a Szolnoki Olaj 77–72-re győzte le a ZTE-t, míg az Alba Fehérvár 88–78-ra a Körmendet. A középházban a PVSK a Kecskemétet, a Sopron pedig a Kaposvárt múlta felül, a pécsieknek ez a playofftagságot jelentette. A rájátszásban Szolnok–PVSK, Alba Fehérvár–Kaposvár, Atomerőmű–Sopron és Körmend–ZTE párharcok következnek, az elöl álló csapatoké a pályaelőny.

A Szolnok 9–2-vel nyitott a ZTE ellen, hogy aztán kicsit szétessen a játéka, így a 9. percben már 14–20-at mutatott az eredményjelző, és egy negyed után a zalaiak voltak előnyben. Sőt még a nagyszünetben is (39–41), de a harmadik negyedben fordult a kocka. A ZTE támadójátéka megbénult, az Olaj előbb csak közelített, majd Keller Ákos kosarával a vezetést is átvette, a játékrész végére pedig már nyolcpontos előnyhöz jutott (61–53).

Mivel a záró negyed egy 9–0-s hazai rohammal indult, sok kérdés már nem maradt a meccs végére: az Olaj magabiztosan kézben tartotta a hajrát. Már egy ideig, mert 70–60 után nagyon magára talált a ZTE, és 72–69-nél, illetve 75–72-nél egykosárnyira megközelítette a hazaiakat. Nem volt elég, Vojvoda Dávid egy jó és egy rossz büntetője után Jarrod Jones támadólepattanója pontot tett a mérkőzés végére – a Szolnoki Olaj 77–72-re nyert.

Az igen tartalékos Alba 21–12-es első negyeddel adta meg az alaphangot a Körmend elleni meccsen, a vendégek 0–2-nél vezettek először és utoljára a meccsen, és mivel ezt követően 13 hazai pont jött, nem sokat volt náluk az irányítás...

A Körmend a kezdeti sokk után kapaszkodott, de „csak a hátrányt tudta tartani", viszont igazán közel sem került az Albához. A hajrára 76–67-tel érkeztek a felek, tehát nem látszott teljesen reménytelennek a vendégek helyzete, de a nagy végső roham elmaradt – az Alba Fehérvár 88–78-ra győzött a 29 pontos Markovics Luka és a dupla duplát (19 pont, 11 lepattanó) hozó Lóránt Péter vezérletével. Győzelmével az Alba megszerezte a középszakasz második helyét, a Körmend maradt a negyedik. A vasiak egyik tradicionális riválisukkal, a ZTE-vel mérkőznek meg a folytatásban.

A középházban a PVSK kulcsfontosságú sikert aratott szoros mérkőzésen a KTE felett, így megszerezte a rájátszást érő utolsó, nyolcadik pozíciót, és a Szolnoki Olajjal találkozik a playoff első körében. A ki-ki mérkőzésen a KTE nagyot hajrázott, és nyílttá tette a találkozót, ám négy pont megmaradt a hazai előnyből.

A RÁJÁTSZÁS PÁROSÍTÁSAI
NEGYEDDÖNTŐ

Szolnok (1.)–PVSK (8.)
Alba Fehérvár (2.)–Kaposvári KK (7.)
Atomerőmű SE (3.)–Sopron KC (6.)
Körmend (4.)–ZTE (5.)
A párharcok az egyik fél 3. győzelméig tartanak.

KOSÁRLABDA
Férfi NB I, középszakasz
FELSŐHÁZ
SZOLNOKI OLAJ KK
ZALAKERÁMIA ZTE KK 77–72 (18–20, 21–21, 22–12, 16–19)
Szolnok, 910
néző. V: Papp P., Szabó G., Praksch
SZOLNOK: Burrell 9/3, VRBANC 14/9, VOJVODA 14, MILOSEVICS 9/3, KELLER 17/3. Csere: JONES 12/3, Kovács P. 2, Boriszov. Edző: Sztojan Ivkovics
ZALAEGERSZEG: Kinney 11/3, GOVENS 24/6, KERPEL-FRONIUS 8/3, MOHÁCSI 10/3, PANTELICS 14/9. Csere: Velkey 3/3, Kis R. 2, Olasz, Czinger. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–7. 8. p.: 14–18. 14. p.: 21–28. 18. p.: 35–38. 24. p.: 50–47. 28. p.: 56–50. 33. p.: 67–53. 36. p.: 70–63. 39. p.: 72–69
Kipontozódott: Kinney (31. p.), Mohácsi (40. p.)
Sztojan Ivkovics: – Örülök, hogy az alapszakasz után a középszakaszt is sikerült megnyernünk. Ez is hektikus mérkőzés volt, hiszen tizenhét ponttal vezettünk, és onnan tettük nehézzé magunknak. A meccs pikantériája, hogy Kovács Péter tizenhat percig volt a pályán, amikor tizenhét pontot vertünk a Zetére.
Bencze Tamás: – Megérdemelte a Szolnok a győzelmet. A záró negyedben sajnos tetemes hátrányba kerültünk, a védekezésünk sem volt jó, és fegyelmezetlenek voltunk ebben az időszakban. Azért viszont meg kell dicsérnem a fiúkat, hogy tizenhét pontos hátrányból is visszajöttünk a meccsbe, de sajnos a végén már nem sikerült fordítanunk.

TLI-ALBA FEHÉRVÁR–EGIS KÖRMEND 88–78 (21–12, 22–17, 23–24, 22–25)
Székesfehérvár, 2200
néző. V: Pálla, Kapitány, Frányó
TLI-ALBA FEHÉRVÁR: SIMON B. 8, Myles 8/3, MARKOVICS 29/15, LÓRÁNT 19/6, WRIGHT 11. Csere: Csorvási 4, Filipovics 3/3, Tóth P. 6/6. Edző: Dzunics Braniszlav
KÖRMEND: PETTY 18/15, CHANNELS 20/12, McKinney 11, DICKERSON 15/9, Duinker 13/3. Csere: Ferencz 1, Tóth N., Németh Á. Edző: Teo Cizmic
Az eredmény alakulása. 3. p.: 5–2. 5. p.: 14–5. 8. p.: 17–9. 12. p.: 25–12. 15. p.: 33–22. 18. p.: 36–27. 22. p.: 45–31. 25. p.: 55–43. 28. p.: 61–50. 32. p.: 71–55. 35. p.: 74–64. 38. p.: 82–67
Kipontozódott: Channels (40. p.)
Dzunics Braniszlav: – Nagyon örülök, nagy akarattal játszott a csapat, minden elismerésem a játékosaimé, tiszta szívvel tudom azt mondani most, hogy büszke vagyok rájuk!
Teo Cizmic: – Nem voltunk jók sem védekezésben, sem támadásban. Nagyon gyorsan eldobtuk a labdát, és nem választottuk ki mindig a megfelelő dobásformát, valamint a lepattanózásban sem voltunk olyan meghatározóak, mint amilyen mértékben erre szükség lett volna.

KÖZÉPHÁZ
PVSK-PANNONPOWER
KTE-DUNA ASZFALT 72–68 (19–11, 23–17, 19–21, 11–19)
Pécs, 2200
néző. V: Benczur, Farkas G., Török R.
PÉCS: NELSON 10/3, Walker 7/3, Antóni 6/3, BUDIMIR 26/6, HORTI 10. Csere: Bíró 3/3, Harazin 4, Popadics 6. Edző: Csirke Ferenc
KECSKEMÉT: PONGÓ MÁTÉ 15/9, Pongó Martin 5/3, Djeraszimovics 7/3, IVOSEV 16/3, KARAHODZSICS 18. Csere: Mészáros M. 4, Keller I. 3/3, Hegedűs G. Edző: Borisz Maljkovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–4. 6. p.: 13–8. 13. p.: 26–15. 17. p.: 33–22. 23. p.: 52–33. 26. p.: 54–38. 33. p.: 61–49. 37. p.: 67–62
Kipontozódott: Harazin (39. p.)
Csirke Ferenc: – Fantasztikus, amit a végén véghezvittünk, tizenkét meccsből nyolcat megnyertünk. Évről évre meg tud lepni saját csapatom. Nekünk ez már a második bajnoki döntőnk volt az idén, köszönöm szurkolóinknak, hogy egész évben kitartottak mellettünk, hullámvölgyeink ellenére.
Borisz Maljkovics: – Nem jól alakult az első félidő, álmosan mentünk bele a keményen védekező Pécs ellen. De nem adtuk fel, és a végére volt is esélyünk.

SOPRON KCKAPOSVÁRI KK 90–77 (16–19, 23–20, 23–20, 28–18)
Sopron, 600
néző. V: Gorka, Minár, Rácz
SOPRON: LAROCHE 20/3, Bán 3/3, TIGGS 12, Dénes 3/3, Taylor 11. Csere: Ruják 8, Bavcsics 9, Tóth G., Takács 5/3, RANCSICS 10/3, MOLNÁR 9, Kántor. Edző: Sabáli Balázs
KAPOSVÁR: FODOR 22/12, Baki 10/3, BENKE 20/12, HENDLEIN 16/6, Jazvin 7. Csere: Kocsis, Grebenár 2, Szőnyi. Edző: Kmézics Zorán
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–7. 7. p.: 13–13. 9. p.: 14–19. 12. p.: 22–22. 15. p.: 27–30. 19. p.: 36–36. 22. p.: 41–41. 26. p.: 53–51. 29. p.: 59–59. 32. p.: 70–64. 35. p.: 76–66. 38. p.: 86–70
Sabáli Balázs: – Annak örülhetünk, hogy sérülésmentesen fejeztük be a sorozatot. Nagyon nem kellett izgulni egyik csapatnak sem, mert úgy érzem, fejben már a playoffra készül mindegyikünk.
Kmézics Zorán: – Három kulcsjátékosunk hiányát nagyon megéreztük. Amíg tartott az erőnk, addig pariban voltunk a Sopronnal, majd ezt követően a hazaiak elhúztak tőlünk.