Férfi kosár NB I: súlyos vereséget mért a Falco az Atomerőműre

2018.01.05. 20:39
Darrin Govens születésnapja boldog volt (Fotó: falcokc.com)
A férfi kosárlabda-bajnokság 14. fordulójában a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely nagy fölénnyel, 31 ponttal megverte az Atomerőmű SE-t. A játéknap másik találkozóján a KTE 85–75-re legyőzte a ZTE-t.

A Falco sikere egy pillanatig sem volt kérdéses, inkább csak az, hogy 30 pontnál nagyobb vagy kisebb lesz a különbség a végén az ASE ellen. Az első negyedet még csak nyolccal nyerte meg a Falco, de a második negyedben nagyjából eldőlt a találkozó, hiszen ebben a játékrészben a szombathelyiek 20 ponttal növelték a fórjukat. A hajrában még szépített az Atomerőmű, ám a súlyos vereséget így sem tudta elkerülni.

Darrin Govens bizonyult a mezőny legjobbjának 20 ponttal – épp ma ünnepli a 30. születésnapját.

A játéknap másik meccsén a vendég ZTE sokkal jobban kezdett. Olyannyira, hogy az első tíz perc után 33–17-re vezetett. A Kecskemét gyorsan magára talált, de a félidőben még mindig a vendégek álltak jobban öt ponttal. A mérkőzés második felében átvette a vezetést a KTE, és az utolsó percekben már egyértelműen látszott, hogy a Kecskemét megnyeri az összecsapást.

A mezőny legeredményesebbje Benke Szilárd lett a ZTE-ből 20 ponttal. A hazaiaknál Pongó Máté volt a legjobb 19 ponttal.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Atomerőmű SE 100–69
(26–18, 30–10, 32–22, 12–19)
Szombathely, 2800 néző. V: Benczur T., Ádám J., Boros T.
FALCO:
Govens 20/15, Perl 16, Váradi B. 10/6, Boriszov 9/6, Tóth N. 12
Csere: Zsigeranovics 6, Norfleet 5/3, Pusztahvar 11/9, Durázi 2, Kucsora 6, Hódi 3/3, Kovács B.
Edző: Szrecsko Szekulovics
ASE: Hinds 10, Allen 10/3, Barnies 3/3, Eilingsfeld 2, Guinn 4
Csere: Ruják 2, Ogunyemi 18, Medve 11/9, Gulyás M. 4, Garamvölgyi 2, Pajor 3/3
Edző: Teo Cizmic
Az eredmény alakulása. 2. perc: 8–0. 7. p.: 21–9. 12. p.: 33–18. 16. p.: 41–20. 18. p.: 50–25. 20. p.: 56–28. 23. p.: 63–31. 26. p.: 73–40. 28. p.: 81–42. 30. p.: 88–50. 34. p.: 92–60. 38. p.: 100–67
Szrecsko Szekulovics:
– Jól kezdtünk, végig vezettünk, az utolsó pillanatig kontroll alatt tartottuk a találkozót. Az első félidőben kiváló védekezéssel rukkoltunk ki, a támadás is végig rendben volt, jól lepattanóztunk. Sokat játszhattak a fiatalok, sima győzelmet arattunk. Becsülettel felkészültünk, tudtuk, hogy az a csapat, amelyik képes nyerni Körmenden, jó erőt képvisel.
Teo Cizmic: – Semmilyen tervezett játékot sem láttam viszont a fiúktól, végig a Falco uralta a meccset, és ilyen különbséggel is megérdemelten nyert. Ki kell szellőztetnünk a fejünket és gyorsan a következő mérkőzésre koncentrálni.

Korábban:
KTE-Duna Aszfalt–Zalakerámia ZTE KK 85–75
(17–33, 26–15, 18–12, 24–15)
Kecskemét, 1000 néző. V: Papp P., Praksch, Pozsonyi
KECSKEMÉT: PONGÓ MÁTÉ 19/9, THOMPSON 16/3, DJERASZIMOVICS 18, Dramicsanin 9, Karahodzsics 8
Csere: WITTMANN 13/6, Molnár M. 2, Horváth K.
Edző: Forray Gábor
ZALAEGERSZEG: Kinney 13/6, VAUGHN 7, BENKE 20/3, Szabó Zs. 4, RADIC 16
Csere: Mohácsi 5/3, Horváth Á. 5/3, Kis R. 5/3
Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–9. 8. p.: 13–28. 13. p.: 22–40. 17. p.: 31–46. 23. p.: 48–51. 26. p.: 57–56. 33. p.: 69–64. 37. p.: 78–69
Forray Gábor:
– A szurkolóink mínusz húsz pontnál is mellettünk álltak, ami sokat segített. Nem a megbeszéltek szerint, hanem álmosan kezdtünk. Ez a második meccsünk a bajnokságban, amelyen tetemes hátrányból állunk fel és győzünk. Nagyon büszke vagyok a srácokra.
Bencze Tamás: – Hatalmas előnybe kerültünk, aminek lélektanilag kellett volna annyi erőt adnia, hogy győzzünk. A második negyed utolsó öt percében nagyon elvesztünk. A végén kimagaslóan dobott a Kecskemét, és teljesen megérdemelten nyert.