Férfi kosár NB I: a Körmend idegenben verte meg a Fehérvárt

B. A.B. A.
2023.01.28. 16:09
Ferencz Csaba 14 ponttal vette ki a részét a Fehérvár elleni győzelemből (Fotó: Szendi Péter/Vas Népe)
Fordulatos, végig szoros mérkőzést vívott egymással az Arconic-Alba Fehérvár és az Egis Körmend a férfi kosárlabda NB I-ben. A Körmend nagyszerű csapatjátékkal 82–73-ra legyőzte idegenben a Fehérvárt.

A két csapat elmúlt négy mérkőzéséből hármat a Körmend nyert meg, és most is a vasiak kezdtek jobban. Tíz ponttal elhúztak az első negyedben, azonban a Fehérvár a második negyedben magára talált, és átvette a vezetést. Ugyanez ismétlődött meg a második félidőben, egyik csapat sem tudott elszakadni, így szoros végjáték következhetett, ahol a Körmend jobban koncentrált, és nem engedte ki a mérkőzést a kezei közül.

Az Alba Fehérvár egymás után a harmadik vereségét szenvedte el, ami miatt a hazai közönség elégedetlenkedését is hallani lehetett a mérkőzés lefújását követően.

A Körmend igazi csapatmunkával nyert, ugyanis öt játékosa is elért legalább tíz pontot.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
18. FORDULÓ
ARCONIC-ALBA FEHÉRVÁR–EGIS KÖRMEND 73–82 (16–22, 22–17, 20–20, 15–23)
Székesfehérvár, 1600
néző. Vezette: Cziffra, Mészáros B., Minár
FEHÉRVÁR: PONGÓ MARCELL 13/9, Takács Milán, DE COSEY 13/3, Ford 4, Philmore 4. Csere: VOJVODA 28/9, Somogyi Á. 5, Diong 6. Edző: Matthias Zollner
KÖRMEND: CHAMBERS 13/9, Mitchell 13/6, FERENCZ 14/9, DURÁZI 12, OMENAKA 12. Csere: Kiss M., Edwards 7, Cakarun 4, Adams 7. Edző: Kocsis Tamás
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–0. 5. p.: 4–6. 8. p.: 10–18. 12. p.: 18–24. 15. p.: 31–27. 18. p.: 34–33. 22. p.: 41–41. 25. p.: 43–48. 28. p.: 51–56. 32. p.: 63–59. 35. p.: 67–67. 38. p.: 71–73
Matthias Zollner:
– Nagyon nehéz bármit is mondani, mert elveszítettük a magabiztosságunkat csapatként és egyénileg is. Nagyon jó játékosaink vannak, de ezt a dobóformánk nem igazolta, a mezőnyből negyven, kintről huszonnyolc százalékkal dobtunk. Nem felejtettünk el kosárlabdázni, meg kell találni magunkat újra, és vissza kell térni arra az útra, amelyen eredményesek lehetünk.
Kocsis Tamás: – Eddig hiányzott a játékunkból a küzdés, egymás segítése, most húsz asszisztot adtunk, ezzel lehet meccset nyerni. Látszik, ha csapatként játszunk, mindez sikerülhet, amennyiben nem, akkor a leggyengébb ellenféltől is ki tudunk kapni. Kiemelném, hogy kevés csapatnak van ilyen szurkolótábora, mint nekünk. A rossz szériánk ellenére nagyon sokan elkísértek bennünket, óriási energiát adtak kívülről a játékosoknak.

KÉSŐBB
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–DEAC 75–81 (20–15, 15–22, 18–21, 22–23)
Kometa Kaposvári KK–Zalakerámia ZTE KK 89–82 (22–21, 22–26, 19–14, 26–21)
MVM-OSE Lions–Sopron KC 82–77 (20–23, 22–15, 22–18, 18–21)
Atomerőmű SE–HÜBNER Nyíregyháza BS 82–65 (18–13, 21–14, 24–22, 19–16)
Budapesti Honvéd Sportegyesület–Naturtex-SZTE-Szedeák 85–72 (19–20, 30–14, 20–21, 16–17)