Férfi kosár Euroliga: a Barca és a Real is behúzta a harmadikat – videók

2023.10.17. 23:06
Facundo Campazzo 18 pontot szerzett a Real Madridban – már az első negyedben 14-et (Fotó: Getty Images)
A Barcelona és a Real Madrid is hibátlan maradt a férfi kosárlabda Euroliga mostani idényében: a katalánok 92–83-ra győztek a Partizan Beograd vendégeként a 3. forduló keddi játéknapján, a címvédő madridiak hazai pályán verték az eddig szintén százszázalékos Zalgiris Kaunast. A Milan legyűrte az Olympiakoszt, a Bayern remek utolsó negyede meglepő sikert ért Baszkföldön, és győzelemnek örülhetett a Fenerbahce, Anadolu Efes török kettős is.

PARTIZAN–BARCELONA 83–92

A Partizan kezdett jobban, de a Barcelona még az első negyedben átvette az irányítást, és ha elhúzni nem is tudott, a második félidőben már végig vezetve húzta be a meccset. A hat triplát bedobó Nicolás Laprovíttola 20 pontot szerzett a vendégcsapatban, James Nunnally 14-gyel vezette a belgrádi lőlapot. A Barca sorozatban nyolcadszor győzte le a Partizant.

REAL MADRID–ZALGIRIS KAUNAS 93–69

Veretlensége megőrzésének reményében érkezett a Zalgiris a spanyol fővárosba, és bár szinte végig hátrányban volt, a harmadik negyed végéig volt esélye célja elérésére – a madridiak akkor futott 10–0-ja után már nem nagyon. Gabriel Deck 19 pontot, Vincent Poirier 18 pontot ért el, Facundo Campazzo 18 pontja mellé kilenc asszisztot jegyzett, a Zalgirisban öten jutottak el tíz pontig, Rolands Smits 12-vel volt a legeredményesebb.

Videó később…

MILAN–OLYMPIAKOSZ 65–53

A kevés pontot, ám annál több izgalmat hozó mérkőzésen 8:49 perccel a vége előtt egy ponttal még a pireusziak vezettek (44–45), akkor Kevin Pangos bevágott egy triplát, tűzbe jött a Milan, 9–0-s roham következett, majd Nikola Mirotic és Nicolo Melli is a helyére küldött egy hármast – önkívületben finiselt és nyert a hazai csapat. Mirotic 20, Pangos 16 pontot dobott a milánóiaknál, Nikola Milutinov 15-tel vezette az Olympiakoszt.

FENERBAHCE–PANATHINAIKOSZ 83–69

Nem volt sok kérdés, a Fener már a második negyed elején 19 ponttal vezetett (33–14), és előnyét magabiztos játékkal tartva elkönyvelte második győzelmét. S hogy még jobban fájjon az athéniak szíve, a tavasszal még őket erősítő Jorgosz Papajannisz (15 pont) volt az isztambuli siker egyik fő letéteményese.

ANADOLU EFES–LYON-VILLEURBANNE 89–84

Mindkét csapat az első győzelmére hajtott, és bár a végére felzárkóztak a vendég franciák, az Efes végig uralta a mérkőzést. Will Clyburn 19, Shane Larkin 18 pontot szerzett a hazai csapatban, Nando De Colo 25-tel zárt a lyoniaknál.

BASKONIA–BAYERN MÜNCHEN 68–76

Szoros meccset vívott a két csapat, aztán a harmadik negyedben úgy tűnt, elhúz a Baskonia (62–52), érvényesül a papírforma. Csakhogy a lepattanókat sokkal jobban szedő vendégek nagyon elkapták a fonalat, és egy 22–6-os rohammal fordítottak! Carsen Edwards 14 pontot szerzett a Bayernben, Vanja Marinkovics 13-at a rossz dobóformát mutató, 14 labdaeladást produkáló hazaiaknál.

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROLIGA
ALAPSZAKASZ, 3. FORDULÓ – keddi mérkőzések
Partizan (szerb)–Barcelona (spanyol) 83–92
(16–23, 18–21, 26–25, 23–23)
Fenerbahce (török)–Panathinaikosz (görög) 83–69 (27–9, 16–19, 24–17, 16–24)
Anadolu Efes (török)–Lyon-Villeurbanne (francia) 89–84 (24–24, 19–11, 27–21, 19–28)
Baskonia (spanyol)–Bayern München (német) 68–76 (22–20, 20–21, 20–16, 6–19)
Milan (olasz)–Olympiakosz (görög) 65–53 (19–17, 12–15, 13–9, 21–12)
Real Madrid (spanyol)–Zalgiris Kaunas (litván) 93–79 (25–19, 28–24, 19–19, 21–17)