Férfi kosár Eurokupa: Maronka Zsombor csapata az élre ugrott

K. Zs.K. Zs.
2022.11.23. 23:46
Maronka Zsombor csapata, a Joventut Badalona szerda este győzött Németországban, és az A-csoport élére állt a férfi kosárlabda Eurokupában, kihasználva, hogy a mezőny utolsó veretlen csapata, a francia Bourg Basket kikapott a Bursasportól. Ugyanitt nem sikerült Golomán Györgyék olaszországi útja, a Lietkabelis három ponttal kikapott a Reyer Veneziától.

Maronka Zsombor 10:19 percet játszott a Badalonában, pontot nem szerzett, szedett egy-egy támadó- és védőlepattanót, ezen kívül két labdaeladást és két faultot jegyzőkönyveztek neki. Maronka Zsombor 10:19 percet játszott a Badalonában, pontot nem szerzett, szedett egy-egy támadó- és védőlepattanót, ezen kívül két labdaeladást és két faultot jegyzőkönyveztek neki.

Golomán György tagja volt a Lietkabelis kezdő ötösének, 23:03 percet töltött a parketten a keddi olaszországi meccsen, négy pontot szerzett (2/3 dupla, 0/1 tripla), három védőlepattanó, egy blokk, egy labdaeladás, két kiharcolt és négy elkövetett fault került a neve mellé.

366–434 0.000

Az Euroleague Basketball égisze alá tartozó Eurokupa alapszakaszában (2022. október 11.–2023. március 29.) két csoportban 10-10 csapat küzd, oda-vissza körmérkőzés után mindkettőből az első nyolc helyezett jut be a kieséses szakaszba (2023. április 12.–május 3.). A nyolcad-, a negyed- és az elődöntő párharcai egyaránt egymérkőzésesek, akárcsak a finálé (a hazai pálya előnye az alapszakaszban jobb helyezést elérő csapatot illeti meg).