Férfi kosár Ek: a Körmend kikapott, a Szolnok nyert

I. SZ., K. Zs.I. SZ., K. Zs.
2021.01.29. 23:17
A körmendiek gyorsan nagy hátrányba kerültek, és utána hiába futottak az eredmény után (Fotó: FIBA)
Az Egis Körmend kilencpontos vereséget szenvedett az olasz Reggio Emiliától a férfi kosárlabda Európa-kupa csoportkörének 3. fordulójában 's-Hertogenboschban. A Vas megyei csapat ezzel harmadik vereségét szenvedte el, és kiesett. Késő este a Szolnok 78–67-re legyőzte a Sportingot Lengyelországban, megszerezte csoportja harmadik helyét, de nem jutott tovább.

Az első negyedben 22 pontos hátrányba kerülő körmendiek a második tíz perc hajrájában öt pontra felzárkóztak, az olasz csapat a második félidőben végig őrizte 5–10 pontos előnyét (szűk nyolc perccel a meccs vége előtt Ferencz Csaba triplájával 66–68 is volt az állás, ekkor került a legközelebb a Reggio Emiliához a Körmend), és a második győzelmét aratta.

Vereségével a Körmend kiesett a sorozatból, amelyben keddtől péntekig zárt kapuk mögött játsszák le a csoportkört. A csoportokból az első két helyezett és a négy legjobb harmadik jut a tizenhat közé.

A Szolnok abban a tudatban lépett pályára péntek késő este, hogy már nem juthat tovább – talán ennek tudható be, hogy a nyolcaddöntőbe jutásban még reménykedő Sporting nyolc ponttal is vezetett a második negyed elején.

A játékrész derekán aztán egy 16–4-es rohammal fordított a magyar csapat (37–33), és onnantól, ha nem is tetemes előnnyel, de végig vezetett, 78–67-re megnyerte a mérkőzést, és megszerezte a csoport harmadik helyét.

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
3. FORDULÓ
A-CSOPORT ('S-HERTOGENBOSCH)

UNAHOTELS REGGIO EMILIA (olasz)–EGIS KÖRMEND
88–79 (34–12, 16–31, 17–18, 21–18)
's-Hertogenbosch, zárt kapuk mögött. V:
Vuckovic (szlovén), Bittner (német), Chrakowiecki (lengyel)
REGGIO EMILIA: B. TAYLOR 26/12, KYZLINK 13/6, Bostic 15/3, Sutton 6/3, ROSSI 12/12. Csere: Diouf 3, Candi 10, Koponen 3/3, Bonacini. Edző: Antimo Martino
KÖRMEND: Thames 10/6, MÓCSÁN 21/12, Németh Á., Durázi 6, T. Taylor 8. Csere: IRELAND 22, Ferencz 6/6, Takács K., Tóth N. 6, Mosely, Oroszi. Edző: Ziga Mravljak
Az eredmény alakulása. 2. perc: 6–2. 5. p.: 17–6. 7. p.: 22–8. 10. p.: 34–12. 14. p.: 34–23. 16. p.: 41–29. 19. p.: 45–38. 23. p.: 56–45. 25. p.: 58–52. 29. p.: 67–56. 33. p.: 68–66. 36. p.: 78–69. 39. p.: 82–75
Kipontozódott: Sutton (40. p.)
Ziga Mravljak: – Nem tudom, miért kezdtünk annyira visszafogottan, védekezésben nem voltunk elég kemények. Utána viszont a legjobb három egymást követő negyedünket játszottuk a tornán, elkezdtünk határozottan védekezni, nem hagytunk teret az ellenfélnek, amely néhány nehéz dobással tudott előttünk maradni. Elégedett vagyok a mutatott teljesítménnyel, mindkét térfélen remek csapatjátékkal rukkoltunk ki, jók voltak az elzárások, szépen járattuk a labdát, ennek köszönhetően jöttünk vissza a meccsbe, és tudtunk közel maradni a nagyon erős Reggio Emiliához az utolsó pillanatokig. Nem tudtunk nyerni, de tetszett, amit láttam.

C-CSOPORT (WLOCLAWEK)
SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–SPORTING 78–67 (19–23, 23–16, 20–18, 16–10)
SZOLNOK:
Warner 9/3, Badzim 11/9, Kovács P. 2, Szubotics 25/9, Cakarun 14. Cs: Pongó M. 6/6, Rudner 3/3, Pallai, Zsíros 2, Juhos 6/3. Edző: Gasper Potocnik
SPORTING: Williams 3, Smith 7/3, Downs 15/3, Fernandes 5, Ellisor 13/3. Cs: Catarino 11/9, Ventura 2, Fonseca 8, Sa, Araújo 3/3, Edző: Luis Magalhaes
Forrás: FIBA

A nyolcad- és a negyeddöntőket március 23. és 25. között rendezik, míg a négyes döntőre április 23. és 25. között kerül sor.