Női kosárlabda NB I: hét játékos távozik Szekszárdról – hivatalos

2025.06.02. 14:40
Hét kosaras távozik a női NB I-ben legutóbb hatodik TARR KSC Szekszárdtól.

A klub hétfői tájékoztatása szerint Mányoky Réka, Boros Júlia, Kathryn Westbeld, Bernáth Réka, Sara Bejedi, Kristina Higgins és Julia Piestrzynska sem a tolnaiaknál folytatja pályafutását.

Mányoky még U20-as játékosként érkezett, szerepelt az Euroligában, és a négy idény alatt egy-egy bajnoki ezüst-, illetve bronzérmet, valamint egy Magyar Kupa-bronzot szerzett a csapattal. Boros három szezont töltött el a kék-fehéreknél, az amerikai Westbeld jelenleg már a WNBA-s Phoenix Mercuryt erősíti. Bernáth szintén tagja volt a tavaly bronzérmes együttesnek, a finn válogatott Bejedi pedig a szekszárdiaknál töltötte első profi szezonját.

Az amerikai Higgins és a lengyel Piestrzynska csak januárban érkezett Magyar Bianka vezetőedző csapatához.

 

Legfrissebb hírek

Női kosár NB I: nigériai válogatott játékossal erősített a DVTK

Kosárlabda
2026.06.24. 13:47

A következő szezonban is Djokics Zseljko irányítja a bajnok Pécs női kosárabdacsapatát

Kosárlabda
2026.06.10. 16:31

Női kosárlabda NB I: vérátömlesztés az ezüstérmesnél

Kosárlabda
2026.06.04. 20:32

Női kosárlabda NB I: Laczka Miklós a TFSE új vezetőedzője

Kosárlabda
2026.05.29. 15:34

Boros Júlia a DVTK kosárlabdacsapatának első új igazolása

Kosárlabda
2026.05.22. 14:33

Az év női kosárlabdázója is távozik Diósgyőrből

Kosárlabda
2026.05.21. 13:59

Alapemberek is távoznak a női kosárlabda-bajnokságban ezüstérmes DVTK-tól

Kosárlabda
2026.05.20. 15:01

Női kosárlabda NB I: további két légiós távozik az ezüstérmes DVTK-tól

Kosárlabda
2026.05.19. 16:27
Ezek is érdekelhetik