Miskolcon pénteken eldőlhet a női kosárlabda NB I bajnoki címének sorsa

GYŐRI FERENCGYŐRI FERENC
2025.04.25. 09:15
null
Böröndy Vivien és a Sopron azért küzd péntek este, hogy meghosszabbítsa a finálét (Fotó: Kovács Péter)
Szigorítania kell a védekezésén a Sopronnak, és le kell számolnia az egyénieskedéssel, ha ötödik mérkőzésre szeretné menteni a DVTK elleni finálét.

Másfél találkozón át a Sopron Basketnek állt a női bajnoki döntő, a DVTK Arénában lejátszott második összecsapás második félideje és különösen negyedik negyede azonban fordított a csapatok szerencséjén, azt a mérkőzést, valamint a harmadik, újabb sopronit is megnyerte Völgyi Péter címvédő együttese, így pénteken otthon bajnok lehet. Azonban ehhez lesz még egy-két szava a Sopronnak.

„ Elég fájó elveszíteni a hazai pálya előnyét. Két meccs óta problémát jelent a játékunkban, hogy nem csapatként funkcionálunk támadásban, noha ez eddig az idényben végig erősségünk volt – mutatott rá érdeklődésünkre Böröndy Vivien, a soproniak hátvédje, aki a 73–64-re elveszített harmadik mérkőzésen 11 pontot szerzett. – Hiányzik az összeszedett védekezés, a kizárások, a ritmusos csapatjáték, nem oszlanak el jól a labdák, ezeket kell kijavítanunk a következő mérkőzésen. Nem feltett kézzel megyünk ki a pályára, győztesen akarjuk elhagyni a parkettet, hogy vasárnap dőlhessen el a bajnoki cím. Mindenki nagyon szeretné az aranyérmet, ezért volt több egyénieskedés a mérkőzésen. Fontos lesz, hogy a védekezésünkön is szigorítsunk, mert abból alakul ki a jó támadójáték.”  

Böröndy szerint megérdemelten nyerte meg a legutóbbi két meccset a nagyon jó keretű DVTK, miközben nekik semmi sem ment, voltak mulasztásaik a kizárások során, emiatt sok lepattanót szedett a rivális – márpedig a borsodiakhoz hasonlóan erős csapatok megbüntetik, ha kihagy a figyelem.

Állandó szakértőnk, a legendás játékos, Balogh Judit szerint jobban járt volna a Sopron, ha feladja a miskolci második összecsapást, legalábbis a tapasztalt játékosait, elsősorban a centersort nem utaztatja meg, hogy jobban bírják a terhelést, de Böröndy Vivien szerint ez nem lett volna helyes döntés.

„Ezek a játékosok rutinosak és nagyon tudják, hogyan kell táplálkozniuk az erejükből és a teljes idényre kitolni a lendületet – szögezte le beszélgetőpartnerünk. – A vereségeink oka nem a fáradtság, hanem az, hogy alapvető elemeket hibáztunk el, és ahogy már említettem, nem csapatként kosárlabdáztunk. Meg kell beszélnünk mindent, fegyelmezettebben működnünk védőoldalon is. Mindenki fáradt már az évad ezen szakaszában, nemcsak a rutinos játékosok, az ellenfél is, ráadásul nagy a terhelés, hiszen két-három naponta játszunk.”  

Böröndy Vivien hazudna, ha azt állítaná, nem érintette őket rosszul a pályaelőny elbukása, viszont mindenki abszolút motivált az együttesben, nem adják oda előre a bajnoki címet a miskolciaknak. Ő maga már szerdán azzal kelt, hogy jön a következő meccs, nincs idő a szomorkodásra, a lehetőségre kell koncentrálni, mert van még dolguk ebben a fináléban. A meglévő különféle nehézségeken, fájdalmakon túl nincs újabb sérülés a keretben – nem is kell már sokat kibírni, legkésőbb vasárnap véget ér a 2024–2025-ös idény.

A péntek esti mérkőzésre egyébként az összes jegy elkelt, délután négy órától a DVTK szurkolói zónával készül a fontos csatára, lesz minden, ami szem-szájnak ingere: hamburger, sültek, fagylalt, csapolt sör, arcfestés, zene, sőt, járműbemutató is a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság közreműködésével. A zónába csak a döntőre érvényes jeggyel rendelkező drukkerek kaphatnak bebocsátást a társas összejövetelekre vonatkozó hatósági szabályozás miatt. 

NŐI KOSÁRLABDA NB I
DÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉS
18.00: DVTK Hun-Therm–Sopron Basket (Tv: M4 Sport)

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a DVTK javára

 

Legfrissebb hírek

Női kosárlabda NB I: egy győzelemre a bajnoki címtől a Pécs

Kosárlabda
Tegnap, 16:04

Női kosár NB I: győzelmi kényszerben a DVTK

Kosárlabda
Tegnap, 13:13

Ötmilliós jutalmat kapott a Sopron Basket az MK-győzelemért

Kosárlabda
2026.05.01. 11:19

Női kosár NB I: szoros meccs után pécsi előny a fináléban

Kosárlabda
2026.04.29. 19:19

Varga Alíz: Megérdemeljük, hogy megnyerjük ezt a bajnokságot!

Kosárlabda
2026.04.29. 10:10

Női kosár NB I: nem játszhat a döntőben a Pécs két legjobbja

Kosárlabda
2026.04.27. 11:56

Női kosárlabda NB I: kiesett az élvonalból a Szigetszentmiklós

Kosárlabda
2026.04.26. 20:31

Másodszor is legyőzte a Sopront, bejutott a női kosárlabda döntőjébe a DVTK

Kosárlabda
2026.04.25. 18:43
Ezek is érdekelhetik