Női kosárlabda Ek: a DVTK negyedik a nyolcaddöntő előtti erősorrendben

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
Vágólapra másolva!
2025.01.07. 12:17
null
Fotó: dvtk.eu
A DVTK Hun-Therm legjobb magyar csapatként a negyedik helyet foglalja el a Nemzetközi Kosárlabda-szövetség (FIBA) által a női Európa-kupa-nyolcaddöntő előtt kiadott erősorrendben.

A wbasket.hu szaklap által szemlézett összesítés kiemelte, hogy négy magyar csapat jutott be a szerdán rajtoló, oda-visszavágó alapú nyolcaddöntőbe. A FIBA erősorrendjében a magyar bajnok DVTK Hun-Therm a 4., a SERCO UNI Győr a 7., a Sopron Basket a 9., míg az NKA Universitas Pécs a 15. helyre került.

A DVTK-ról úgy vélekedtek a szakírók, hogy a csalódást keltő Euroliga-búcsú után Völgyi Péter vezetőedző együttesének az Ek-ban komoly lehetősége van trófeát szerezni. A spanyol Ferrolt „trükkös” ellenfélként jellemzik, miután eddig elképesztő idénye volt kilenc győzelemmel és egy vereséggel az Ek-ban, ezzel együtt a DVTK-t tartják esélyesebbnek, főként Kaila Charles, Lelik Réka és Ana Tadic játékának köszönhetően. A csata Spanyolországban kezdődik csütörtökön.

A Győrről azt írta a FIBA, hogy a nyeretlen Euroliga-alapszakasz és a kanadai Bridget Carleton távozása egyaránt csalódást okozott, de a képesnek tartják arra az együttest, hogy újra összeszedje magát. Kiemelik, hogy hazai riválissal, a Sopron Baskettel néznek farkasszemet, amely ellen Kiss Virág és Darcee Garbin hatékony kettőse alapozhatja meg a továbbjutást. Mindeközben távolról Dombai Réka és Dubei Debóra lehet a kulcs.

A Sopron Basketet úgy jellemzik, hogy a Jacinta Monroe, Zala Friskovec, Stephanie Reid trió áll az erős idény mögött, és kiemelik, hogy mindössze egy meccset veszítettek idén. A Győr elleni párharcról azt írják, létfontosságú lenne a Sopronnak az eladott labdák számának alacsonyan tartása – különösen azért, mert a Győr a kelleténél több eladott labdával dolgozik. A FIBA-riport szerint a párharcot otthon kezdő Győr „enyhe favoritnak számít”, de ez várhatóan nem zavarja majd a Sopront.

A Pécsről az a szakvélemény, hogy hullámvasút volt számára a rájátszás első köre, miután közel állt ahhoz, hogy leadja 22 pontos előnyét a görög Olimpiakosz ellen. A továbbjutás azonban meglett, így a feltörekvő Girona következik – először a Lauber Dezső Sportcsarnokban. A cseh Julia Reisingerová korábbi csapata ellen játszik, a pécsi játékosoknak pedig kiegyensúlyozott teljesítménnyel kell segíteniük sztárcenterüket, ha tovább akarnak jutni a spanyolok ellen.

Az Ek-nyolcaddöntő magyar vonatkozású első mérkőzései (csütörtök)
18.00: SERCO UNI Győr–Sopron Basket
18.00: NKA Universitas Pécs–Girona (spanyol)
20.00: Ferrol (spanyol)–DVTK Hun-Therm

 

Legfrissebb hírek

NBA: hat meccset rendeznek Európában a következő három évben

Amerikai sportok
10 órája

Kosár: negyeddöntős a magyar fiúválogatott az U18-as B-divíziós Eb-n

Utánpótlássport
Tegnap, 16:51

Mérész Beatrix boldog és sikeres Sepsiszentgyörgyön, ezért még egy évig marad

Kosárlabda
Tegnap, 10:53

Valerio-Bodon Vincent: Amíg van lehetőségem, küzdök az NBA-ért

Kosárlabda
Tegnap, 8:08

Kosár: sima magyar siker a finnek ellen az U18-as B-divíziós fiú Eb-n

Utánpótlássport
2025.07.29. 21:18

Kosárlabda: kikapott az U18-as fiúválogatott a B-divíziós Eb-n

Utánpótlássport
2025.07.27. 19:06

Kosár: ismét nyert nyert az U18-as fiúválogatott a B-divíziós Eb-n

Utánpótlássport
2025.07.26. 16:32

Kosár: győzelemmel kezdett az U18-as fiúválogatott a B-divíziós Eb-n

Utánpótlássport
2025.07.25. 20:05
Ezek is érdekelhetik