Férfi kosár Euroliga: megnyertnek tűnő meccs csúszott ki Hangáék kezéből

KORMANIK ZSOLTKORMANIK ZSOLT
2024.03.14. 21:50
Hanga Ádámot két Maccabi-játékos, Bonzie Colson (50) és Antonius Cleveland próbálja megállítani (Fotó: Getty Images)
Hanga Ádám csapata, a Crvena zvezda jól játszott az első félidőben, de a második az ellenfélé volt – a vendég Maccabi Tel-Aviv 84–80-ra megnyerte a mérkőzést a férfi kosárlabda Euroliga csütörtöki játéknapján. A görög derbin az Olympiakosz legyűrte a Panathinaikoszt, míg a triplarekordot döntő Fenerbahce fölényes hazai győzelemmel erősítette meg pozícióját az élbolyban.

CRVENA ZVEZDA–MACCABI TEL-AVIV 80–84

A Crvena zvezda sokáig kézben tartotta a mérkőzést, a harmadik negyed elején, Yago dos Santos duplája után már 18-cal vezetett (49–31). Ez azonban nem volt elég a győzelemhez, a Maccabi a harmadik negyedben megkezdte a hátrány morzsolását, ám a java az utolsó játékrész elején következett: a vendégcsapat – amely az izraeli háborús helyzet miatt Belgrádban játssza a hazai meccseit – 17–2-es rohanással fordított.

A belgrádiak négy percig nem dobtak mezőnykosarat, a rossz sorozatot Hanga Ádám triplája törte meg, és bár a Cz valamelyest felpörgött a végére, a magyar irányító is dobott még egy hármast, már nem maradt idő a fordításra. A Zvezda sorozatban az ötödik Euroliga-találkozóját is elvesztette, miközben a rájátszásért hajtó Maccabi javított a pozícióján.

Hanga Ádám 18:22 percet töltött a pályán, 13 pontot szerzett (3/5 dupla, 2/7 tripla, 1/2 büntető), négy lepattanó, hét assziszt, egy labdaeladás, három elkövetett és két kiharcolt fault került a neve mellé. Dos Santos 20 pontot szerzett a hazai csapatban, míg a Maccabiban Bonzie Colson 23, Josh Nebo 18 ponttal zárt.

FENERBAHCE–VALENCIA 118–88

Az Euroliga eddigi mérkőzésenkénti triplarekordját az Anadolu Efes tartotta – 22 sikeres hármas egy két évvel ezelőtti meccsen –, a Fenerbahce ezt adta át a múltnak 24-gyel a Valencia ellen. Tyler Dorsey kilenc kísérletből nyolc hármast (!) dobott be, Scottie Wilbekin hatot, Nigel Hayes-Davis négyet, Tarik Biberovic és Marko Gudurics kettőt-kettőt, míg Nate Sestina és Amine Noua egyet-egyet.

OLYMPIAKOSZ–PANATHINAIKOSZ 71–65

ALBA BERLIN–MONACO 82–90

BARCELONA–PARTIZAN 94–76

BASKONIA–MILAN 88–73

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROLIGA
ALAPSZAKASZ, 29. FORDULÓ – csütörtöki mérkőzések
Crvena zvezda (szerb)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 80–84 (21–17, 26–14, 14–22, 19–31)
Fenerbahce (török)–Pamesa Valencia (spanyol) 118–88 (22–19, 35–18, 28–24, 33–27)
Olympiakosz (görög)–Panathinaikosz (görög) 71–65 (7–17, 26–16, 15–9, 23–23)
Alba Berlin (német)–Monaco (francia) 82–90 (27–13, 12–32, 23–24, 20–21)
Barcelona (spanyol)–Partizan (szerb) 94–76 (29–24, 22–24, 23–20, 20–8)
Baskonia (spanyol)–Milan (olasz) 88–73 (19–18, 29–16, 21–21, 19–18)