A Szombathely megnyerte a Szolnok elleni rangadót

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.03.08. 20:07
A Szombathely simán hozta a Szolnok elleni rangadót (Fotó: falcokc.com)
A férfi kosárlabda NB I 23. fordulójának nyitányán a Szombathely hazai pályán nyert rangadót a Szolnoki Olajbányász ellen, míg az utolsó Kecskemét szoros végjátékban legyőzte a Körmendet.

A Szombathely az első és a harmadik negyedet is 28–12-re hozta a szolnokiak ellen, így az utolsó negyedben hiába csökkentették hátrányukat a vendégek, a Falco 88–75-re behúzta a találkozót. A hazaiak legjobb dobója Matt Tiby volt, aki 23 pontig jutott, míg a vendégektől a 18 pontos Anthony Durhamet és a négy triplát bedobó James Eadset lehet kiemelni.

Szoros végjáték után megszerezte nyolcadik győzelmét a Kecskemét. Az idegenben játszó Körmend szinte végig vezetett a negyedik negyedben, az utolsó percben a 21 pontig jutó Wittmann Krisztián triplájával átvette a vezetést a Kecskemét, majd Marko Lukovics középtávolija lezárta a mérkőzést, így 81–78-ra nyert a Kecskemét.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I, 23. FORDULÓ
FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY– NHSZ-SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 88–75 (28–12, 21–27, 28–12, 11–24)
Szombathely, 2925 néző. V: Cziffra, Nagy V., Farkas G.
SZOMBATHELY: Pot 2, Tanoh Dez 2, Benke 11, TIBY 23/9, KELLER Á. 8/6. Csere: PERL 17/3, Pongó Marcell 5/3, BARAC 12, Kovács B. 7/3, Krivacsevics 1, Jordano, Verasztó. Edző: Milos Konakov
SZOLNOK: SZ. JOVANOVICS 10/3, Eads 12/12, Pallai 2, D. Thomas 6/3, WIGGINS 13. Csere: Pongó Máté 4, Révész Á. 4, Lukács N. 6, DURHAM 18/9, Rudner. Edző: Oliver Vidin
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7−3. 8. p.: 22–11. 12. p.: 28–19. 15. p.: 37–27. 18. p.: 41–36. 22. p.: 55–39. 25. p.: 66–42. 27. p.: 76–44. 33. p.: 79–63. 38. p.: 85–70
Milos Konakov: – Jól kezdtünk, produkáltunk egy jó első negyedet, de főleg a harmadik negyedben játszottunk nagyon jól – mindent megvalósítottak a fiúk, amit elterveztünk, és nagy energiával játszottak. Tulajdonképpen harminc perc alatt eldöntöttük a meccset. Persze a negyedik negyedben már csúsztak be hibák, de összességében végig kontroll alatt tartottuk a mérkőzést, megérdemelten nyertünk. Ez az időszak, mikor nem kell szépen játszani, csak nyerni kell – legjobb formánkat majd később kell elérnünk!
Oliver Vidin: – A Falco megérdemelten nyert. Erre a szintre még nem voltunk felkészülve. Rosszul kezdtünk, sok hibát elkövettünk, főleg védekezésben, annak viszont örülök, hogy menet közben tudtunk reagálni, javítani a játékunkon. És annak is örülök, hogy a csapatom a nagy hátránya ellenére sem engedte el a meccset, küzdött az utolsó pillanatig. Meccsről meccsre, hétről hétre próbálunk fejlődni – az ilyen összecsapásokból sokat lehet tanulni.

DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT–EGIS KÖRMEND 81–78 (29‒21, 18‒21, 16‒17, 18‒19)
Kecskemét, 800 néző. V: Földházi, Benczur, Jankovics
KECSKEMÉT: Sinik 5, WITTMANN 21/15, Ivkovics 6, LUKOVICS 20/6, Karahodzsics 9. Csere: DRAMICANIN 14/6, Kucsera 6/3, Körmendi, Tóth Barna. Edző: Ivkovics Sztojan
KÖRMEND: BASIC 17/15, MORGAN 18/12, Takács 3/3, Durázi 11, Konate 2. Csere: TOLBERT 18/3, Djogo 4, Ferencz 3/3, Kiss 2, Doktor. Edző: Kocsis Tamás
Az eredmény alakulása.  3. perc: 2‒6. 6. p.: 9‒14. 7. p.: 16 ‒14. 9. p.: 24‒19. 13. p.: 40‒24. 17. p.: 45‒32. 20. p.: 47‒42. 22. p.: 50‒50. 26. p.: 52‒55. 29. p.: 60‒55. 32. p.: 63‒65. 35. p.: 67‒69. 37. p.: 69‒72
Ivkovics Sztojan: ‒ Ezen a meccsen végre ismét jó játékot mutathattunk. A döntő pillanatban is tudtunk koncentrálni. Nagy öröm volt számomra, hogy volt olyan pillanat, amikor öt olyan játékos is volt a pályán, aki több mint négy éve a klubot erősíti.
Kocsis Tamás: ‒ Megérdemelten nyert a Kecskemét. Küzdöttünk, hajtottunk, de a hazaiak jobban koncentráltak a végén. Az idényben harmadszor sikerült teljes kerettel kiállni, harmadszor kaptunk ki. Ha a nyolc között szeretnénk lenni, akkor mindenkitől többre lesz szükség.