Videó: pokoli hangulat – így hajszolták bele a győzelembe a diósgyőri lányokat a szurkolók

N-P. T.N-P. T.
2024.02.22. 09:09
A női kosárlabda Euroliga negyeddöntőjének első mérkőzésén a DVTK Hun-Therm 78–66-ra legyőzte a francia Villeneuve d'Ascqot. A siker egyik letéteményesei a diósgyőri szurkolók voltak, akik egészen elképesztő hangulatot teremtettek az arénában. Nézze meg videón a libabőrt okozó jeleneteket!

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
DVTK Hun-Therm–Villeneuve d'Ascq (francia) 78–66 (14–26, 21–10, 25–15, 18–15)
Miskolc, 3000 néző. Vezette: Jankowski (lengyel), Mendoza (spanyol), Stan (román)
DVTK: Aho N. 7, CHARLES 18/3, LELIK 16/9, Jovanovics 6, Grigalauskyte. Csere: KÁNYÁSI 8/6, TADIC 11, GARBIN 12/6, Tenyér. Edző: Völgyi Péter
VILLENEUVE: Zellous 12/6, Smalls 1, Salaün 12/3, BURKE 17/6, DIABY 11. Csere: Heriaud 2, Gueye, Lisowa-Mbaka 11, Mununga. Edző: Rachid Meziane
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–10. 4. p.: 5–16. 5. p.: 7–18. 9. p.: 12–18. 12. p.: 14–31. 16. p.: 23–33. 17. p.: 29–35. 18. p.: 31–35. 20. p.: 35–35. 23. p.: 43–43. 25. p.: 46–43. 26. p.: 53–45. 30. p.: 60–49. 32. p.: 60–53. 35. p.: 62–59. 38. p.: 71–61. Kipontozódott: Zellous (39. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a DVTK javára
Völgyi Péter: – Nagyszerű hangulatú mérkőzés volt, jó érzés ennyi ember előtt játszani. Az első negyedben sokkolt minket az ellenfél jó dobószázaléka, és nehezen álltunk fel belőle. Eltelt egy kis idő, amíg a kellő agresszivitással tudtunk védekezni és támadni, azonban amikor sikerült és mi irányítottuk a meccset, a sebességünk ismeretében biztos volt, hogy a franciák ezt a tempót nem fogják tudni tartani. A végére magabiztos győzelem született, megtettük az első lépést, de a második is fontos lesz.
Rachid Meziane: – Jól kezdtünk, de egy idő után elvesztettük a fókuszt. A furcsa magatartást tanúsító közönség támogatásával a hazai együttes visszajött a meccsbe. Sajnos képtelenek voltunk a saját játékunkat hozni, emiatt nem nyertünk. Elemezzük a hibákat, és egy hét múlva szeretnénk megmutatni, hogy többet tudunk. Azért dolgozunk, hogy két hét múlva is legyen még meccs.