Női kosár NB I: majdnem száz pontig jutott a Sopron

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.02.17. 20:03
Beatrice Mompremier volt a Sopron legjobbja (Fotó: Dömötör Csaba)
A női kosárlabda NB I 13. fordulójában a Sopron 94–48-ra nyert a Szigetszentmiklós ellen, míg a Győr Cegléden aratott magabiztos győzelmet. A Vasas két ponttal nyert a BEAC ellen, a Szekszárd pedig a TFSE-MTK-t verte.

A Sopron alaposan bekezdett a Szigetszentmiklós ellen és már a félidőben közel harminc ponttal vezettek. Beatrice Mompremier 17 pontos, 10 lepattanós dupla duplával zárt, míg Varga Aliz 16 pontig jutott, a Sopron pedig végül 94 pontot szórva nyerte meg a mérkőzést.

A sereghajtó Cegléd továbbra is nyeretlen, mert bár két negyed után még csak két pont volt a hátránya, végül 90–62-re kikapott otthon a Győrtől, amelyben Dombai Réka 22 pontot dobott.

Még nála is eredményesebb volt Kathryn Westbeld, aki 34 ponttal járult hozzá a Szekszárd TFSE-MTK elleni 86–77-es hazai győzelméhez.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I, 13. FORDULÓ
SOPRON BASKET–BKG–PRIMA NATURA SZIGETSZENTMIKLÓS 94–48 (33–17, 23–10, 17–13, 21–8)
Sopron, 800 néző. V: Farkas G., Minár, Nepp.
SOPRON: Fegyverneky 7/3, Turner 11, SITKU 14/3, VARGA A. 16, BROOKS 13/3. Csere: Toman D., PAPP 11/3, Böröndy 2, MOMPREMIER 17, Kókai, Jevtovics 3. Edző: Gáspár Dávid
SZIGETSZENTMIKLÓS: Zsámár P. 9/9, Koch 7/3, PETRÉNAITÉ 16/3, Baltkojiene 3, Trehub 5/3. Csere: Vincze 3/3, Bajzáth 2, Gróf, Rozmán 3. Edző: Riskó Dávid
Az eredmény alakulása. 3. perc: 11–3. 5. p.: 17–8. 8. p.: 24–8. 12. p.: 35–17. 15. p.: 42–19. 18. p.: 48–22. 22. p.: 58–29. 25. p.: 60–34. 28. p.: 71–37. 32. p.: 73–45. 35. p.: 80–48. 38. p.: 86–48
Gáspár Dávid: – A harmadik negyedet leszámítva elégedett vagyok. A BKG a második félidőre nem úgy jött ki, mint aki feladná a meccset, játékosai kemények voltak, sokáig szenvedtünk, nem tudtunk jó helyzeteket kialakítani. Muszáj előrelépni, és a második félidőt élesebben kell nyitnunk. Örülök a dobott pontoknak és annak, hogy a védekezés jól működött, mindenki pályára lépett, a fiatalok is jól játszottak.
Riskó Dávid: – Elveszítettük a lepattanóharcot, a festékből nagyon sok pontot kaptunk, nem volt kellően kemény a védekezésünk, és megijedtünk a Sopron agresszív védőjátékától, pedig ez nem volt újdonság. A szünet után sokkal koncentráltabban játszottunk, de akkor már késő volt.

TARR KSC SZEKSZÁRD –TFSE-MTK 86–77 (19–9, 25–18, 15–34, 27–16)
Szekszárd, 800 néző. V: Kapitány, Török D., Györfy.
SZEKSZÁRD: SZTANACSEV 13/12, BOROS J. 14/9, Miklós M. 6, WESTBELD 34/6, Krnjics 8. Csere: Szücs G. 7/3, Theodoreán 2, Horváth Bernadett 2, Bernáth. Edző: Djokics Zseljko
TFSE-MTK: Dúl T. 5/3, DÚL P. 12/3, Szabó F. 9, CARTER 19/9, NÉMETH A. 20/6. Csere: Burján L. 8/6, Vladár 4, Király A. Edző: Hegedűs Péter
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–0. 7. p.: 12–7. 12. p.: 22–9. 15. p.: 29–11. 18. p.: 36–21. 21. p.: 42–23. 24. p.: 47–43. 27. p.: 50–50. 30. p.: 59–61. 34. p.: 67–63. 37. p.: 71–71
Djokics Zseljko: – Kiváló első félidőt produkáltunk, főleg az első tíz percben volt megfelelő a koncentráció. Szeretek agresszívan játszó ellenféllel játszani, mert így fejlődhetünk, de a TF harmadik negyedbeli játékára nem tudtunk reagálni. Az pozitívum, hogy ötven százalékkal dobtuk a hárompontosokat. Most regenerálódni kell, mert szerdán már a Sopront fogadjuk a Magyar Kupa negyeddöntőjében.
Hegedűs Péter: – Csalódott vagyok, amiért nem mi jöttünk ki győztesen a végjátékból, volt két kulcsmomentum, amikor a hazai dobás befelé, a miénk kifelé fordult. Mérges azonban nem leheteki, mert húszpontos hátrányból is vissza tudtunk jönni. Nyolcan edzettünk a héten és a mérkőzésen is szűk volt a rotációs lehetőségem. A játékosok küzdöttek, harcoltak, erre pedig a jövőben lehet építeni. Ha visszatérnek a sérültek, azt gondolom, nagy feladatok megoldására lehetünk képesek.

VASAS AKADÉMIA–E.ON ELTE BEAC 74–72 (20–19, 10–20, 32–16, 12–17)
Pasaréti út, 200 néző. V: Pozsonyi, Horváth Cs., Gruber.
VASAS: M. Taylor 9, Gelei 2, SZERENCSÉS 11/3, JÁHNI 8, BUDÁCSIK 11/3. Csere: Tóth O. 1, Salamon Zs. 4, Boros B. 4, MADÁR E. 14/3, Allen 10, Villányi. Edző: Milos Pavlovics
BEAC: K. MORGAN 18/3, Angyal B. 17/9, Katona B. 8/3, Tóth F. 6, OZOLA 11. Csere: JUHÁSZ A. 7, Drahos 2, Orosz Zs. 3/3. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–4. 8. p.: 16–15. 13. p.: 22–23. 17. p.: 26–34. 22. p.: 39–41. 25. p.: 51–41. 29. p.: 59–49. 34. p.: 66–60. 38. p.: 72–68. Kipontozódott: Juhász A. (30. p.)
Milos Pavlovics: – Taktikailag nagyon jól kezdtük a találkozót, üres helyzeteket alakítottunk ki vagy éppen faultra kényszerítettük az ellenfelet. Sajnos azonban tizenkét büntetőt és kilenc tiszta dobást vagy ziccert hagytunk ki az elején. A szünetben igyekeztem a pozitívumokra koncentrálni a csapattal. Talán a tét is nyomott minket, fiatalok vagyunk, nem mindig tudjuk jól kezelni a nyomást, de a harmadik negyedben megmutattuk, hogy mire vagyunk képesek.
Mészárosné Kovács Andrea: – Nem engedhetjük meg magunknak egy ilyen fontos mérkőzésen, hogy két meghatározó játékosunk is betlizzen. Huszonkét eladott labdánk volt úgy, hogy az ellenfelünk tizenkettőt szerzett, valamint húsz támadó lepattanót is leszedett. Sajnos túl szűk a keretünk ahhoz, hogy ilyen hibákat megengedjünk magunknak. Az akaraterővel úgy gondolom nem volt gond, de ennyi kihagyás nem fér bele.

VBW CEKK CEGLÉD–SERCO UNI GYŐR 62–90 (22–23, 13–14, 10–29, 17–24)
 Albertirsa, 118 néző. V: Csabai-Kaskötő, Rózsavölgyi, Jankovics.
CEGLÉD: Rakita 4, CZANK 13/6, Szirony 5/3, SHEMATSI 10/6, BARNAI 10. Csere: Horváth B. 2, Farkas 5/3, Szerelem-Kobolák 3/3, Carr 5/3, Kovács K. 3, Andi 2. Edző: Lo Elhadji Malick
GYŐR: Slocum 4, DUBEI 13, DOMBAI 22/3, GYÖNGYÖSI 13/6, Goree 6. Csere: Hegedűs 2, Ruff-Nagy 9/3, Török 4, Bach 11, Anigwe 4, Molnárova 2. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–9. 7. p.: 20–14. 10. p.: 22–23. 14. p.: 29–25. 18. p.: 31–35. 20. p.: 35–37. 24. p.: 38–50. 30. p: 45–66. 34. p: 51–80. 37. p: 55–84
Lo Elhadji Malick: –Az első félidő nem volt rossz. A másodikban az ellenfél védekezést váltott, amire nehezen tudtunk megoldást találni. Dolgozunk tovább, hogy a jövőben már erre a helyzetre is meglegyen a megoldásunk.
Cziczás László: – Az elején a saját dolgunkat nehezítettük meg, de szerencsére a második félidőre ritmust tudtunk váltani és nagyon szépen játszottunk, azt az agresszivitást láttam a pályán, amit szeretnék mindenkor. Bízom benne, hogy ez lesz a jövőben is.

NKA UNIVERSITAS PÉCS–DVTK HUN-THERM 71–75 (20–27, 19–9, 19–17, 13–22)
Pécs, 600 néző. V: Tóth C., Goda, Nyilas.
PÉCS: Wallace 10/6, SZMAILBEGOVICS 23/9, Laczkó 1, Mérész 11, P. Q. Williams 4. Csere: Olawuyi, Simon Zs., Tadics M. 6, M. Williams, Kiss A. 3, WENNINGER 13/9. Edző: Jovan Gorec
DVTK: Aho N. 7/3, Aho T. 3/3, CHARLES 18/3, Garbin 9/3,  A. TADICS 15. Csere: Lelik 8, Jovanovics 8/3, Oláh, Kányási 7/3, Tenyér. Edző: Völgyi Péter
Jovan Gorec: – Elismerésem a Diósgyőrnek, hogy sikerült megőriznie veretlenségét. Egy ilyen csapat ellen negyven percen keresztül kell összpontosítani. Arra vártak, hogy mikor adjuk fel a fedezékünket, és rögtön le is csaptak.
 Völgyi Péter: – Kevés időnk volt készülni a mérkőzésre, a lepattanózással nagyon elégedett vagyok, az eladott labdák száma viszont ijesztő. Az utolsó negyedben olyan erényeket mutattunk, amelyekkel az Euroligában is sikeresek tudtunk lenni.