Férfi kosár NB I: másfél hónap után távozik Paksról a magyar válogatott játékos

2023.11.18. 09:24
null
A magyar válogatott Govens másfél hónap után távozik Paksról (Fotó: Török Attila)
Másfél hónap után távozik a férfi kosárlabda NB I-ben szereplő Atomerőmű SE-től a korábbi magyar válogatott Govens Darrin.

 

A klub tájékoztatása szerint a 35 éves játékos azért érkezett Paksra rövid távú szerződéssel, mert három meghatározó ember – Eilingsfeld János, Duda Szanadze és Mário Ihring – is sérült volt a keretben, és a vezetőségnek gyors döntést kellett hoznia pótlásukra. Az ASE most közös megegyezéssel szerződést bontott az amerikai irányítóval, aki 5 mérkőzésen 14 pontot átlagolt.

Govens korábban légióskodott Görögországban, Izlandon, Oroszországban és Franciaországban is, a magyar élvonalban pedig a 2014–2015-ös idényben mutatkozott be az Egis Körmendben.

Utána megfordult a ZTE, a Szombathely, az Alba Fehérvár, a Szeged és a DEAC csapatában is. Négy évvel ezelőtt bajnok lett a Falco KC-val, a 2020–2021-es szezonban pedig a legértékesebb játékosnak választották.

Govens 2017 és 2020 között erősítette honosított játékosként a magyar válogatottat.

Legfrissebb hírek

Külön szektor a magyar B-középnek a MET Arénában

Kosárlabda
2026.06.16. 18:04

Somogyi Ádám: Óriási motivációval érkezem a Bilbaóhoz!

Kosárlabda
2026.06.15. 07:03

Forray Gábor: Mi nem ígérgetünk felelőtlenül

Kosárlabda
2026.06.14. 13:37

Szegedről erősített az ezüstérmes Szolnok a férfi kosárlabda NB I-ben

Kosárlabda
2026.06.02. 16:10

Tóth Ádám: Ezt a kiesést sohasem lehet feldolgozni

Kosárlabda
2026.06.02. 12:12

Férfi kosárlabda NB I: külföldön folytatja pályafutását a szolnoki közönségkedvenc – hivatalos

Kosárlabda
2026.06.01. 14:41

Kiütés a döntő ötödik meccsén: Szolnokon nyerte meg a férfi kosár NB I-et a Falco

Kosárlabda
2026.05.27. 20:02

Hat játékosától is elköszönt az Alba Fehérvár kosárcsapata

Kosárlabda
2026.05.26. 23:07
Ezek is érdekelhetik