Női kosárlabda NB I: a DVTK kétszer annyit szórt, mint a Cegléd

I. SZ.I. SZ.
2023.10.14. 19:40
A DVTK és a Cegléd meccse csak időnként volt ilyen küzdelmes (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)
A házigazda DVTK 41 ponttal győzött szombaton a Cegléd ellen, ezzel a harmadik sikerét aratta a női kosárlabda NB I-ben. A TFSE-MTK a Vasast, míg a Sopron az ELTE BEAC csapatát múlta felül.

A miskolci mérkőzés legeredményesebb játékosa a DVTK ausztrál légiósa, Darcee Garbin volt 19 ponttal.

A címvédő Sopron ugyan gyengébben kezdett, de a második negyedtől már magabiztosan játszott, legeredményesebb játékosa pedig a szerb Jelena Brooks volt, aki 26 ponttal vette ki a részét a sikerből.

A TFSE ismét győzelmet aratott, így két mérkőzés után hibátlan a szezonban.

NŐI KOSÁRLABDA NB I

DVTK HUN-THERM–VBW CEKK CEGLÉD 82–41 (21–13, 24–12, 15–10, 22–6)
Diósgyőr, 500 néző. V:
Török D., Fodor A., Németh P.
DVTK: Aho N. 4, Kányási 10/6, TOMAN P.12/9, M. Jovanovics 7/3, Tadic 6. Csere: Grigalauskyte 4, Lelik 6, GARBIN 19/15, AHO T. 11/3, Tenyér 1, Oláh F., Vég-Dudás 2. Edző: Völgyi Péter
CEGLÉD: Czank 4, Rakita 11/9, Vincze 5/3, Kobolák 4, BARNAI 9. Csere: Kovács K. 4, Andi 4/3, Szirony, Horváth B., Viszmeg. Edző: Lo Elhadji Malick
Az eredmény alakulása. 2. perc: 6–0. 4. p.: 11–3. 7. p.: 13–9. 13. p.: 26–13. 15. p.: 28–17. 19. p.: 34–25. 24. p.: 48–32. 28. p.: 56–32. 38. p.: 78–37
Völgyi Péter: – Tompák voltunk, ez leginkább a szabad labdákért folytatott harcban mutatkozott meg. Akadtak nagyon jó periódusaink támadásban, de bár sok mindent elterveztünk, csak részsikereink voltak. Az viszont pozitívum, hogy kulcsjátékosainkat pihentetni tudtam, remélem, a következő három napban megfelelően fel tudunk készülni a Schio elleni fontos Euroliga-mérkőzésre.
Lo Elhadji Malick: – Azt szerettük volna, hogy a Szekszárd elleni meccshez képest csökkentsük az eladott labdák számát, és jóval több pontot érjünk el. Ezek közül az első nagyon nem sikerült, és a másodikkal sem lehetünk elégedettek. Volt egy jó időszak a védekezésünkben a második negyedben, de aztán a DVTK megmutatta az erejét, játékosai három triplát dobtak egy perc alatt.

SOPRON BASKET–E.ON ELTE BEAC 82–58 (17–19, 26–8, 25–19, 14–12)
Sopron, 1500
néző. V: Goda, Farkas, Gruber
SOPRON: Fegyverneky 10/6, TURNER 7, Toman D. 3, Varga A. 9, BROOKS 26/9. Csere: Sitku 6, BÖRÖNDY 17/9, PAPP 4, Kókai, Szikszai, Janzsó, Völgyi. Edző: Gáspár Dávid
BEAC: Angyal 3, Morgan 12/3, PAVIC16, Gábor 4, TÓTH F. 14/3. Csere: Juhász, Milkovics 4, Katona 5/3, Orosz, Drahos, Ozola, Zsámár. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–8. 7. p.: 14–13. 12. p.: 23–21. 15. p.: 28–21. 18. p.: 39–23. 22. p.: 51–32. 25. p.: 57–37. 28. p.: 64–39. 32. p.: 70–46. 35. p.: 76–54
Gáspár Dávid: – Nagyon komolyan vettük a mérkőzést, alaposan felkészültünk rá, s örülök, hogy nagy különbséggel nyertünk. Nem feltétlenül számítottam erre, épülő, tanuló fázisban lévő csapat vagyunk, ahol a játékosok összeszoktatása, rendszerbe illesztése zajlik.
Mészárosné Kovács Andrea: – Mindenki úgy láthatja, hogy az első negyedben jól teljesítettünk, de látszott, hogy nem vagyunk elég agresszívak, nem azzal az összpontosítással kezdtünk, amilyennel szerettünk volna. A második negyedben kiütközött a különbség, az eltérő gyorsaság, és meg is adtuk magunkat. Nagyon rossz szájízzel néztem végig.

VASAS AKADÉMIA–TFSE 58–74 (18–22, 13–21, 21–12, 6–19)
Pasaréti út, 214 néző. V: Tóth C., Mészáros B., Horváth Cs.
VASAS: Taylor 6, Gelei 3/3, Plentovich5/3, Madár E. 6, Salamon Zs. Csere: Jáhni 10, TÓTH O. 7, Szerencsés 7/3, BUDÁCSIK 12/3, Kádár O. 2. Edző: Milos Pavlovics
TFSE: DÚL P. 22/9, Baa 4, Carter 4, SZABÓ F. 17/9, CZINANO 18. Csere: Dúl T. 3/3, Németh A. 6, Burján L., Király A. Edző: Hegedűs Péter
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–4. 8. p.: 11–18. 13. p.: 27–28. 17. p.: 29–35. 23. p.: 33–47. 28. p.: 46–51. 34. p.: 56–66. 37. p.: 56–68
Kipontozódott: Czinano (39. p.)
Milos Pavlovics: – Voltak jó periódusaink, de nem ez jellemezte a játékunkat. Meg kell találnunk a módját, hogy ebből legyen több, ne hullámvölgyből. Sok jó helyzetet teremtettünk támadásban, azonban nem tudtuk őket bedobni. Látszik a fejlődés a csapaton, ám ez sajnos még mindig kevés ahhoz, hogy mérkőzéseket nyerjünk.
Hegedűs Péter: – Három negyeddel teljesen elégedett vagyok, ám sajnos a harmadik játékrészben volt egy kisebb rövidzárlatunk. Jeleztem a lányoknak a félidőben, hogy nincs még vége a meccsnek és ne dőljünk hátra, ennek ellenére vissza tudott jönni ránk a Vasas. Nem először fordult elő, hogy faultproblémákkal küzdünk egy találkozó során, ezen mindenképp dolgoznunk kell.

1. DVTK 3 3 234–148 6 1.000
2. Szekszárd 3 3 252–177 6 1.000
3. Győr 2 2 187–124 4 1.000
4. Pécs 3 2 1 232–204 5 0.833
5. Sopron 3 2 1 223–195 5 0.833
6. TFSE 3 2 1 240–228 5 0.833
7. Szigetszentmiklós 2 2 133–153 2 0.500
8. Vasas 3 3 158–223 3 0.500