Férfi kosár Euroliga: Hangáék nem bírtak az éledező Monacóval – videók

2023.10.18. 22:55
Hanga Ádám a monacói John Brown mellett viszi el a labdát (Fotó: Getty Images)
Hanga Ádám csapata hazai pályán szenvedett vereséget a férfi kosárlabda Euroliga szerdai játéknapján: a Crvena zvezda szoros csatát vívott a legutóbb a négyes döntőbe jutó, azonban ebben a kiírásban mostanáig nyeretlen Monacóval, és a hajrát jobban bíró vendégek 82–76-ra győztek. A Valencia a harmadik mérkőzése után is hibátlan maradt, a Virtus Bologna a második győzelmét könyvelte el.

Két monacói kosárral indult a mérkőzés, a hazai pontcsendet Hanga Ádám törte meg, aztán átvette a főszerepet Rokas Giedraitis: a nyáron a Baskoniából szerződtetett litván bedobó mind a négy tripláját a helyére küldte – az első negyed után 14 ponttal állt!

Odaát Mike James dobálta a hármasokat, hamarosan neki is megvolt a négy, és 31–29-re már a Monaco vezetett. A belgrádiak 7–0-s szakasszal zárták az első félidőt, hat ponttal mentek, de a folytatásban sem sikerült leszakítaniuk a Monacót, sőt a harmadik negyed második felében már jobbára a vendégek álltak jobban.

A negyedik játékrész elején Hanga triplájával visszavette a vezetést a hazai csapat (67–66), csakhogy 70–66 után sorozatban nyolc pontot szerzett a Monaco, és előnyét már nem engedte veszni. Giedraitis a második félidőben csak két pontot szerzett, 20-szal zárt, a vendégeknél James 18-cal finiselt.

Hanga tagja volt a Cz kezdő ötösének, 24:46 percet játszott, 5 pont (1/3 dupla, 1/4 tripla), 3-3 lepattanó és assziszt, egy dobásblokkolás, valamint két kiharcolt és egy elkövetett fault került a statisztikai lapjára.

Hangáék egy győzelemmel és két vereséggel a tabella 16. helyén állnak.

BOLOGNA–ALBA BERLIN 87–76

VALENCIA–MACCABI 75–66

FÉRFI EUROLIGA
ALAPSZAKASZ, 3. FORDULÓ – szerdai mérkőzések
Crvena zvezda (szerb)–Monaco (francia) 76–82
(23–14, 21–24, 19–26, 13–18)
Pamesa Valencia (spanyol)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 75–66 (18–17, 15–12, 17–15, 25–22)
Virtus Bologna (olasz)–Alba Berlin (német) 87–76 (27–11, 17–15, 23–25, 20–25)